Yerdeniz Serisi Okumamışlar Cemiyeti

Okkey sir ! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

3 Beğeni

Tüh ilk üye olmayı kaçırmışım neyse ekle beni de :joy:

3 Beğeni

Öyle bir şansın hiç olmadı ! İlk üye bendim zaten. :frog:

3 Beğeni

İsimleri bilinmez onların. İsimleri Unutulanlar’ dır onlar. Yerdeniz’ in yücesi Ulursula üzülerek ve karanlık bakmıştır geleceğe ve onlara. Ulursula acısın ve merhamet etsin ruhlarına. :slight_smile:

3 Beğeni

Seriyi okumaya başladığım sıralarda elimdeki kitapların çokluğundan olsa gerek, bitirip diğer kitaplara geçme telaşesinden serinin ortalarına doğru azıcık sıkılmıştım. Azıcık ama çok değil. :smiley: Sonuç olarak aldığım iyi bir ders ile birlikte Yerdeniz bitmişti.
Şimdi düşünüyorum da şu sabırsızlığımdan dolayı bu cemiyette adım geçseydi fena üzülürdüm. :rofl:

3 Beğeni

Diyecek söz bulamıyorum okumayanlara :unamused:
Bir Çevik Atmaca “Ged” ile nasıl tanışılmaz aklım almıyor. Neyse geç olsun da güç olmasın. :grin:
Bu cemiyet sayesinde okunma oranının artacağını düşünüyorum.

4 Beğeni

Tanışıyor sayılırız aslında (tam cevap verdiğim kişi değil mi kendisi? :rofl:)

Ben de :+1:

3 Beğeni

Agape’nin kurbağaları aşkına :unamused:
Şu seriyi okuduğun günleri de görürüz inşallah. O zaman bu espriyi yaptığına belki pişman da olursun.:grin:

@Arqonquin

Ta kendisi. Tabi daha farklı versiyonları da vardır. :thinking: Yo pot falan. Sen iyi bir kurbağasın. Bakalım neler olacak. :buyucu:

3 Beğeni

Buraya da yazın beni :slight_smile:

2 Beğeni

Başlıyorum, umarım çok pişman olacağım potlar kırmamışımdır. :buyucu:

Bu ben oluyorum sanırsam :smiley:

2 Beğeni

Listede ismimi görmek istiyorum.

2 Beğeni

Yerdeniz serisini okumadım ama Balıkçıl Gözü ve Dünyaya Orman Denir kitaplarını okumuştum.

2 Beğeni

Birinci kitabı çok severek okumuş, ikinci kitapta hikaye dışı kalmıştım dolayısıyla üçüncü kitabı satın almadım fakat bilahare tekrar başlamak istiyorum.

2 Beğeni

Ursula’ya yabancı değilim ama bu seriyi de kütüphaneden alıp okuyacağım için bekletiyorum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Cemiyetin seriyi okumaya başlamış bir üyesiyim artık. İlk kitabı bitirmeme ramak kaldı :mage:.
Düzenleme: @_Ged, @Agape ilk kitap olan Yerdeniz Büyücüsü’nü bitirdim. İkinci kitabı okumadan önce araya başka bir kitap sıkıştırmayı düşünüyorum (iyi olur mu?). Veeee… Cezam ilk kitabı okumakla sona erdi mı ?

:blush: Teşekkür ederim

5 Beğeni

Rica ederim😁. Benlik sıkıntı yok. Hiç yoktan ilk kitabı okumuşsun diye olumlu düşünüyorum. İkinci kitap daha kısa, hızla biter aslında. Tabi sen bilirsin. Araya kitap da almak iyi olur.

@Arqonquin beğenmene sevindim. :blush: Bence de vakit kaybetme. Yolculuk taşlar yerine oturdukça daha keyifli oluyor. Wells de iyidir ama beklese sıkıntı olmaz devam :grin:

2 Beğeni

Çok hızlı bitirmek istemiyorum. Biraz sindireyim bunu :smile: Dünya çok hoşuma gitti. Jules Verne’in okuru yolculuğa çıkardığı kitapları deli gibi seven biri olarak karakterin sürekli hareket halinde olması, karakterlerin duygularının (gurur, hırs, sonrasında kendine acıma) aktarılışı, büyü işlerinin sağlam bir temele oturtulmuş olması (en azından bende böyle bir intiba bıraktı ilk kitap) kitabı gözümde üst bir noktaya taşıdı. Serinin kalanı da bu şekilde ilerlerse muhteşem olur.

Bunu göz önünde bulundurup ikinci kitabı okuduktan sonra başka bir kitap okumayı düşünüyorum şimdi. H. G. Wells sabretsin azıcık :smiley:

2 Beğeni

Bitince ve detaylı yorum alınca demiştim sanki. :thinking:

4 Beğeni

Detaylı yorum tanımını açsak mı birazcık ?.. Vrak
:slight_smile:

1 Beğeni

Okumadım ama okuyacağım. Ursula ile hem geç tanıştım hem de hainish döngüsünden başladım okumaya. Tahmini olarak 2021’de veya 2022’de okumaya başlarım.

2 Beğeni