Yerdeniz Serisi Okumamışlar Cemiyeti

Merhabalar ahali. Adından da anlaşılacağı üzere, dünyaca ünlü bir bilim kurgu yazarı olan Ursula K. Le Guin’in (22 Ocak 2018’de aramızdan ayrıldı), Yerdeniz serisini okumamış (henüz…) üyelerimizin katılarak sohbet edeceği, şakalar yapacağı, belki küçük atışmalar yaşayacağı bir cemiyet bu. Dünyanın bu seri için “okuyanlar ve okuyacaklar” olarak ikiye ayrıldığına dair bir yorum görmemiş olsam da cemiyete gelen üyelerimizin tamamının bir gün bu seriyi okuyacağını umuyorum.
(Serinin ilk kitabı 1968 yılında basılmış. Toplamda 6 kitaptan oluşan serinin tek cilt olarak basımı da var.)
Hadi durma sen de katıl!
İşte bu cemiyeti açmamızın sebebi olan kitap:

Seri hakkında bilgi edinmek isterseniz @Agape’nin bu incelemesine göz atmanızı öneririm.
Üye Listesi
1- Arqonquin ✓
2- wifhty_zet
3- Mazotci
4- icE
5- hunter
6- galeme
7- Voldemort
8- Rəna
9- ncilingir
10- yavrurobot
11- Burcu1
12- Soultake
13- ESO
14- expelliarmus
15- birisi43
16- sunbae
17- Perla
18- Karahayalci
19- Torcheim
20- taurenim
21- TheNameless
22- isos81
23- yates232
24- ilydious
25- Judjag
26- Opia
27- midousuji
28- UlianaHippogrief
29- Yuzuri
30- Kursat_Akbulut
31- Mastodon
32- Emrecan
33- Shelpe
34- Atreyon
35- Lorien_archers
36- Yalibuk
37- @jale
38- @Melisa
39- @Mbes
40- @Orhan_Kolibandi
41- @Arimfxx
42- @Sevki_Can
43- @Galux
44- @Aedd-Gynvael
45- @dieter

8 Beğeni

Çok merak ettiğim bir seri. Hatta bir arkadaşıma Barut Büyücüsü serisini vermiştim, onu okuduktan sonra “başka böyle kitap var mı kanka” diye sormuştu. Ben de okumadığım halde böyle bir seri olduğunu söylemiştim. Gitmiş ciltliyi almış yanında taşıyordu her gün, okuya okuya bitirdi. Çok güzelmiş dedi. Benim de iyice ilgimi çekti kitap ama Ursula hanımın başka bir kitabını(Balıkçıl Gözü) okuduğumda ne kadar derin ve detaylı anlatıma sahip olduğunu farkedip korktum. Biraz olsun ertelemeye karar verdim. Sanırım okuma listeme alıp şimdiden en sona koyduğun kitap olabilir.

6 Beğeni

Siz bu cemiyetleri kurdukça kendimi kültürsüz ve kitap okumayan biri gibi hissediyorum.(yaz. Burayada yaz beni)

7 Beğeni

Ben de bunları okumadığım için açıyorum ya :rofl:
Bu seriye başladım ama okuyorum. Niye kurbağa oldum sanıyorsunuz (bu seriyi okumadığım için tabii ki). Bir gün okursunuz umarım

4 Beğeni

Buyrun benim. Kitapları edindim ama başlama fırsatı bulamadım henüz

3 Beğeni

Hemmmen yazıyorum efenim

1 Beğeni

Elbet bir gün okurum ama o gün yakın değil bence… Benide yazın.

3 Beğeni

Okumadım. Okumayı da düşünmüyorum.

3 Beğeni

İlk iki kitabı okudum, üçüncü kitabı edindim daha okumadım. seriyle ilgili en hoşuma giden noktalardan biri büyünün dogasını yazarın yorumlayış şekli, birçok fantastik evrende büyü yoktan var oluyor, bunda büyü yapmak için bir takas söz konusu ve büyü yaparken o nesnelerin asıl arkaik adlarını söylemeleri gerekiyor bu da büyücüyü doğrudan bilge bir konuma tasımış oluyor. büyücüler aynı nedenle kendi isimlerini gizleyip mahlaslar kullanıyorlar… bir de her kitabın bir teması olması ve alegorik ama yorucu olmayan bir şekilde o temayı aktarması çok güzel…

3 Beğeni

Ben de okumadım. 4-5 ay önce bi’ 40 sayfa okuyup yarım bıraktım. Beğenmediğimden değil, bu kitabın altından şu dönemde kalkamam, dedim. Ve böylece kalın kitap bitirememe (korkusu) fobim başladı. Geçen gün Faust’u bitirdim, yavaş yavaş üzerine gidiyorum meretin.

2 Beğeni

Beni de yazın hemen, aha altta Buz ve ateşin şarkısı için de cemiyet var, gidip oraya da üye olayım.
Ekleme: Şimdi bir daha fark ettim, ben HP’den başka seri okumamıştım. Bunun için de mi cemiyet kursam diye düşünüyorum. :sweat_smile:
@galeme bence sizde fantastik serileri okumayıp okumayı düşünmeyenler cemiyeti kurun. :joy:

7 Beğeni

Malesef ben de bu güzide seriyi henüz okumadım

3 Beğeni

Benide yazın benide :rofl::rofl:

2 Beğeni

@Agape @Arqonquin Kurbağa olacak kişilerin listesini çıkarmış kullanabilirsiniz.

3 Beğeni

Ben kurbağa olmak suretiyle hepsinin yerine bedel ödeyerek onları savunuyorum :man_supervillain:

2 Beğeni

Şunu şöyle bırakayım ve kaçayım. :joy:

9 Beğeni

Aşık oldum :heart_eyes:

3 Beğeni

Ahahah Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter cemiyetlerinden sonra bu cemiyet de aklımdan geçmişti. Bu cemiyete de katılayım bari :smiley:

4 Beğeni

Bende böyle bırakayım. Ciltlisini açmaya kıyamıyorum.

7 Beğeni

sign me up! :sweat_smile:

3 Beğeni