Youtube Caddesi

ABD’nin Kansas eyaletindeki Sedgwick County Hayvanat Bahçesi’nde Mahale adlı şempanze, 15 Kasım’da sezaryenle doğum yapmış. Ancak yavrusu, solunum sıkıntısı çektiği için tedavi altına alınınca, anne şempanze, yavrusundan 2 gün ayrı kalmak zorunda kalmış.

Geçen perşembe günü, annenin, yavrusuyla tekrar bir araya geldiği anlar görüntülenmiş. Videoda Mahale, yavrusunun kaldığı bölmeye girip bir süre bekliyor ve yavrusu bir kolunu havaya kaldırdığı anda da onu sevinçle bağrına basıyor.

Gerçek anlamda bağrına basıyor! “Bağrına basmak” deyimi herhalde burdan geliyor!

4 Beğeni

Gel de evrime inanma şimdi… Bazı insanlardan daha insan gibiler ya :slight_smile:

2 Beğeni

Gerçekten çok etkileyici bir video. Ben kaç sefer izlediğimi bilmiyorum. 10 oldu herhalde… Bence Youtube’daki 100.000 tane videoya bedeldir bu video.

Gerçi bakıyorum da, senden ve benden başka forumda etkilenen kimse olmamış. Senden başka herhangi bir şekilde tepki veren yok. Zaten bu başlıkta 50’ye yakın, (bana göre) ilginç videonun linkini atmışım, doğru dürüst bir tepki veren olmamış. Sadece çok az bir kısmına 1-2 kişi beğeni tuşuna basarak bir tepki vermiş, o kadar. Forumda, kitaplarla doğrudan ilgili olmayan bu tür başlıklara genel olarak sıcak bakılmıyor ve bu tür paylaşım yapanlar da pek hoş karşılanmıyor sanki, benim anladığım kadarıyla. Ya da bana ilginç gelen şeyler, forum üyelerine sıradan geliyor, o da olabilir.

2 Beğeni

Herşey için teşekkürler (RIP)

@Arcade

3 Beğeni

Ben de çoğunlukla kitaplarla ilgili başlıklara bakıyorum. Arada bu tarz başlıklarda ilgimi çeken şeyler olursa yorum yapıp beğeniyorum. Bazen beğenmediğim oluyor bazen de dalgın anıma geliyor öyle dikkat bile etmeden bakıp geçiyorum :sweat_smile:

Bence diğer forum üyeleri de daha çok kitaplarla ilgili olan başlıklarda geziniyor ve bu tarz başlıklara fazla rağbet olmuyor. Ancak bu başlıklara fazla ilgi olmamasından dolayı burada yorum yapan kişilerin forum üyeleri tarafından hoş karşılanmadığı da söylenemez. En azından benim gördüğüm kadarıyla paylaşım yapanlardan ziyade bu başlık pek ilgi çekmiyor olabilir. Ki aynı şekilde “Kurgu İskelesi” konusunda yazdığım hikayelerden birinin ilk bölümünü yayınlamıştım ama bir kişi dışında yorum yapan kimse olmamıştı. Dediğim gibi forum kitlesinin ilgisini çekmiyordur kitap harici başlıklar yoksa bu başlıklar altında paylaşım yapanlara aksi bir tutum sergilendiğini düşünmüyorum. :grinning:

2 Beğeni

Bu arada Tommy benim için mükemmel bir karakter değildir.Birinci sebebi 90 larda büyümemem ikincisi en iyi Yeşil ve Beyaz olabilir ama Kırmızı ve Siyah olarak sonradan çok üstüne karakter geldi mesela onun üstüne aşırı kırmızı koyarım.Carter,Wesley,Andros…

Aaa yeni gördüm intihar etmiş ciddi ciddi.Ayy çok kötü oldum.2001de de abisi intihar etmişti.Sanırım karısıyla da sorunları varmış son zamanda boşanmaya kadar gelmişler yani ne diyeyim şok oldum.

Olabilir. Bu söyledikleriniz doğru olabilir. İtiraz etmiyorum. Ama % 100 emin olmak zor.

Bana tuhaf gelen bir şey de şu: Şimdi Türkçe konuşan milyonlarca internet kullanıcısı var dünyada. Neredeyse herkesin elinde veya evinde internet bağlantısı var. İnternette çokça vakit de geçiriyor insanlar. Buna rağmen, forumlara katılım (bana sorarsanız) çok düşük. En aktif denilen forumda bile düzenli olarak mesaj atan öyle çok abartılı sayıda kişi yok. “Forumların altın çağı” diye bahsedilen o yıllarda bile (bana sorarsanız) olması gerekenden daha az katılım vardı. Aslında milyonlarca insanın internet bağlantısı olduğu gerçeğini hesaba katarsak bence katılım düşüktür. Normalde çok çok fazla insanın katılımcı olduğunu görmemiz gerekirdi ama göremiyoruz. Bana enteresan geliyor bu, bilmiyorum herkes benim gibi şaşırıyor mu bu duruma. Bir tek Ekşi Sözlük, ciddi aktifliğe sahip bir forum gibi görünüyor. Yazı yazabilen Türkler’in büyük çoğunluğu, orada yığılmış gibi sanki. (onlar kendilerine forum demezler ama bence orası da pratikte bir forumdur)

Bu arada, ben şempanze Mahale’yi izlemeye doyamadım, şimdi birkaç kere daha izledim!! O içeriye endişeli şekilde girişi, kenarda masumca bekleyişi, yüzüne hafifçe dokunuşu, sonra birden yavrusunu bağrına basması, harika bir şey bu ya…

2 Beğeni

Terminator filminde bazı karmaşık durumlar vardı hatırladığım kadarıyla, geçmişe gönderilme durumlarında bazı tutarsızlıklar gibi izleyenler hatırlar.

2 Beğeni

Genelde telefondan uygulamalar daha kolay geliyor ve popüler olan şeylere insanlar daha yatkın. Orada kendilerine bir kimlik edinip daha farklı hatta olmadıkları gibi var olabildikleri için tercih ediyorlar. Forumlarda tek yapabildikleri bilgi paylaşımı : ) hangisi daha önemliyse artık

2 Beğeni

Gece yarısına doğru caddede minnak bir dükkan açtım. Sabah siftahı için bekliyorum.

3 Beğeni

Video :100:
( Thorfinn, Guts’a çok şey katabilir, güzel de bir konuşma olur. )

2 Beğeni
1 Beğeni

So long, Aniki

RIP

2 Beğeni

Selim İleri Sevgi Soysal’ı anlatıyor.

3 Beğeni
2 Beğeni

Youtube kullanıcıları için bu videonun anlamı büyüktür!

Efsane haline gelmiş “Charlie bit my finger!” videosu: