Yüzüklerin Efendisi’ni Okuyacaklar Cemiyeti 📖

Yoo ben halimden memnunum. :joy:

@Gokhanca Hayırrr. Öyle kaçmak yok :grin:

1 Beğeni

:+1:t2:

Buna da cemiyet mi kursak :smirk: Yönetime kendimi infaz ettiririm ben bu kafayla :sweat_smile:

1 Beğeni

Yok artık :joy: :joy: :joy:

1 Beğeni

Yav ahali, suçunuz başınızdan aşkın. Hâlâ rararaririri. Çabuk gidip okuyun…

3 Beğeni

Narnia’yı bitirmeden olmaz… Daha 6 kitap kaldı, yanı sıra HP son iki kitap. Pek acele etmiyorum bu konuda.
Sanırım bu gidişle Azkabanı boylayacağız. :sweat_smile:

1 Beğeni

Duyduk duymadık demeyin, Padişahımız I. Aragorn 'un buyrugudur. Yüzük üçlemesini okumamış ve hatta beğenmemiş olanların tiz ellerindeki fantastik kitaplar alına ve 6.45’den birer kitap okuma cezası verile.

13 Beğeni

Daha kötüsü olamaz derken geldiniz…
Neuromancer olsun benimki

3 Beğeni

Aragorn tam olarak kim? Eyvah bunu demeyecektim.

5 Beğeni

BAN is COMING :laughing:

4 Beğeni

Bu başlığı büyük şok içerisinde takip ediyorum. Bu kadar güzel bir şeyden mahrum bırakmayın kendinizi ey rıhtım ahalisi.

Kitapları okumamak belirli şartlarla kabul edilebilir. Filmleri 6 ayda bir düzenli olarak izliyorsanız. :rofl:

6 Beğeni

Extended Version maratonu yapalı 6 ay olmadı, zaten filmi izleyene kadar fantastik türünün ne kadar özel olabileceğine dair en ufak bir fikrim yoktu. Önce Tolkien’in yarattığı dilleri araştırma girişimlerim sonucunda “vay be!” dedim, ardından verdiğim ilk siparişte Hobbit’i de aldım. Zira uyarlaması böyle olan bir serinin kendisi nasıl bir efsanedir görmek istedim. Peşi sıra Kayıp Rıhtım’a üye oldum koşarak. Hep Yüzüklerin Efendisi sayesinde oldu bunlar :smiley:.

Sonuç olarak ben bu tarife uyuyorum sayılır. :grin:

4 Beğeni

I am not waiting for ban :laughing:

3 Beğeni

Serinin önemli bir karakteri, birçok farklı sıfatla anılıyor ama okumayanlar için daha fazla kim olduğunu yazmayayım.

3 Beğeni

Dün az daha spoiler yiyecektim, neyse ki kurtuldum. Birine daha katlanamam. Teşekkürler :grin:
Şimdi size kendi sebebimi bahanemi sunuyorum. Ben kitabı okuyacaktım ki, yetişkin serisi olduğunu öğrendim. :wink:

Tabii ki karantina günlerinde okumayı planlıyorum ama şimdilik beni idare eder bu bahane. :rofl: :

3 Beğeni

Benide listeye alın. Okumayı aklımdan bile geçirmiyordum bir süre önce ama değişmeyen bir şey varmı ?

3 Beğeni

Hoşgeldin :pray:t2:
Ekliyorum hemen

2 Beğeni

Asterix ve Oburix filmlerini uzun bir dönem boyunca Türk yapımı sanıyordum :smiley:

5 Beğeni

Deve gücü tazı hızı şerbeti falan duyunca türk yapımı sanmanız normal. :rofl:

6 Beğeni

Özellikle de Oburix değil de Hopdediks olarak bilen jenerasyon için bir çok fransız klasiğinin fransız olduğu gerçeği kabul edilemiyor :smile:

5 Beğeni

Yerelleştirmenin gücü adına :smiley: Bu konuda en komik yanlış anlamalara vesile olanlar Popeye ve Sesame Street gibi

Popeye dublajla Temel Reis olunca, yıllar sonra “Yabancı mıymış?!” diye şaşıran çok oldu. Örnek, ben :smiley:

Sesame Street, gösterildiği ülkelere özel yerelleştirmişti; yerli kuklacılarla çalışılmış, o ülkeye uygun setler kurulup özel çekimler yapılmış. Dünya genelinde Sesame Street’in ülkeye özel versiyornunu izleyip de “Yabancı mıymış?!” diye şaşırmayan çok azdır bence. Google Sesame Street’e özel doodle yaptığında, bizim yerel basında “Amerikalılar bizim Susam Sokağı’mızı doodle yaptı.” türünden haberler yapılmışlardı.

7 Beğeni