Zaman Çarkı Serisi Okuma Rehberi

Plan o yöndeydi. Baştan okumalar yapılıp yazım hataları, tutarsızlıklardan arındırılacaktı ama ne kadar özen gösterildi bilmiyorum. Çıktıktan sonra eski edisyona da sahip olan birinin karşılaştırma yapması lazım bunun için.

İkiye bölme yok, tek kitap olacak hepsi. Boyutları önceki ikiye ayrılmış olanlar gibi değil de(13,50x19 değil yani) klasik ithaki fantastik kitapları boyutunda(14x23) olacak.

1 Beğeni

Ciltlilerde de öyle bir gözden geçirme olacak mı? Bilginiz var mı?

Bir kere düzenleme yapıldıkdan sonra ciltli tekrar basımlarında da onu kullanırlar diye düşünüyorum. Metin aynı sonuçta sadece boyut, punto farkları var. Dediğim gibi karton kitapta böyle düzeltmeler var mı tam bilmiyorum, planları oydu ama ne kadar uyguladılar çıktıktan sonra karşılaştırabilecek birine sormak lazım.

Düzeltme olsa bile tüm ciltlilere yayılmayabilir bir de. Şimdi ilk kitap karton çıktı, düzeltmeler var diyelim. İlk kitabın ciltli hali tükenince yeniden basımda bu değişiklikler olacak, diğer ciltler de yine tabii tükendikçe aynı şekilde. Tükenmeyebilir bazı ciltler 4, 5 sene içerisinde belki o zaman da ciltli basmayı bırakırlar, tüm ciltlilerin güncellenmesini düşük ihtimal görüyorum ben şimdiden sonra.

1 Beğeni

@_restlessness Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Umarım dediğiniz gibi düzenlenmiş olarak karşımıza çıkarlar.

İkiye bölünme durumu olmamasına ayrıca sevindim. Dediğim gibi ciltli alma sebebimdi bu durum, şahsen karton kapak almayı tercih edeceğim bu durumda.

Bu arada siz İthaki’de mi çalışıyorsunuz? Hem bu bilgileri nereden biliyorsunuz diye hem de kesinliği var mı diye soruyorum, yanlış anlaşılmasın lütfen. :slight_smile:

İyi günler dilerim.

İthaki editörleri de yakın zamana kadar forumdaydı, bu bilgiler bizzat editörlerden akıllarda kalanlar. :blush:

Bazılarının cevabı İthaki Yayınları Soru Hattı yakın zamana kadar şurada veriliyordu, başlık açıldığından beri çoğumuz her mesajı takip ediyoruz ama yetkili artık forumda değil maalesef. Fırsat bulup soru biriktikçe artık instagramdan rahatsız ediyorum kendilerini. :smile:

Teşekkür ederim :slight_smile:

Bu gelen yeni seride çeviri elden geçirilmiş miydi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Evet hepsi gözden geçirilecekti.

Ben ilk kitabın kapağını beğendim doğrusu. Ama yazı tipi biraz basit kalmış bence. Daha güzel bir yazı tipi kullanılabilirdi. Ama bu da çok önemli değil tabi.

1 Beğeni

Bence kitap kapaklarından önceki asıl mesele acaba yeni kapaklı baskılar satmazsa da 14 kitabın hepsi basılacak mı yoksa baslımayacak mı? Beni düşündüren asıl mesele o.

1 Beğeni

Yeni harita

14 Beğeni
  1. kitap olmadığı için bayağıdır ara verdim :persevere: elimde Elric 1. cilt var takas etmek isteyen yok mu?

E ciltlileri de yenileseler :frowning:


Bunlar üzücü şeyler :frowning_face:

1 Beğeni

Haritayı soranlara

4 Beğeni

Kitap geldi, baskı çok hoşuma gitti, harita da güzel olmuş. Bir iki bölümü eski versiyon ile karşılaştırarak okumayı düşünüyorum.

4 Beğeni

İçeriğinden ve haritadan birkaç fotoğraf atabilir misiniz?

Hayır almamalıyım hayır almamalıyım hayır almamalıyım hayır almamalıyım hayır almamalıyım hayır almamalıyım

2 Beğeni

Ciltlilerim olmasına rağmen sanırım karton kapağı da alıcam