Zaman Çarkı

Forumda okuma etkinliği yapılıyorya, işte onun gibi. Mesela cumartesi akşamı saat 21.00de Discord kanalında ZÇ tamamı spoiler muhabbet etkinliği gibi. ?
Sen moderator olursun, konu başlıklarını belirlersin herkes konuşmak için en az 2 en çok 5dk süre verirsin. Yanlış bilinenler hakkında muhabbeti yönlendirirsin. Tamamını sen yönlendireceksin. Haber programı sunar gibi.

2 Beğeni

Aslında olabilir böyle bir şey. Bu cumartesi olur mu bilemiyorum ama bir iki hafta sonrasına bir tarih ayarlayabiliriz. Yanılmıyorsam mesaj atarken etkinlik oluşturulabiliyordu, bir bakayım.

2 Beğeni

1 2 hafta çok ya, baya canım çekti. Bu haftasonu bir demo yapabiliriz olmadı.

1 Beğeni

Eh moderatörlük yapacaksam hafızamı tazelemeliyim yalnız, ben seriyi bitireli üç sene kadar oluyor. Gerçi Zaman Çarkı bildiğin bir derya, nereden başlanır hiç bilmiyorum. Yine de katılmayı düşünenler olursa bu haftasonu için bir şeyler ayarlarız, güzel olursa farklı kitaplar için de uyarlayabiliriz. Sesli kanalda olacağı için de bayağı güzel olacaktır kanımca, en azından ben öyle anlıyorum. Yazılı mı tercih edersiniz yoksa?

1 Beğeni

Kesinlikle sesli. Zaten yazılı tartışmalar burada da dönüyor değil mi ?

1 Beğeni
1 Beğeni

Etkinliğimiz beş dakikaya Kayıp Rıhtım Discord sunucusunda başlıyor.

1 Beğeni

Ben seriye ciltsiz kitaplarla baslamayı düşünüyorum ama daha bir yıldır 1. kitabin baskısı var. Acaba ciltsiz baskılar devam etmeyecek mi? Bilgisi olan var mı?

1 Beğeni

Devam edecek deseler de senede 1-2 tane olarak ancak yayınlarlar bence.

2 Beğeni

bkm’de indirim olduğu için bakıyordum, diğer kitaplarda da ciltsiz baskılar çıkmaya başlamış, seriye başlama zamanım geldi sanki. Bu seri bitene kadar da kral katili 3. kitap anca çıkar.

1 Beğeni

Sizin bahsettikleriniz İthaki’nin zamanında ciltsiz olarak bastığı şömizlerdeki tasarımların oldukları muhtemelen. Eğer yanlışım varsa düzeltin o baskılar piyasada pek bulunmayan ve tekrar baskı yapmayanlar. Yeni kapaklarla basmaya başladıkları seri ise 1. kitaptan ileriye gitmedi henüz. Bir de BKM baskısı olmayan kitapları stoklarına koymayla ünlü. Çok nadiren de olsa depoda bulup koyabiliyorlar ama genelde satış iptal ediliyor. Ben bu durumu art niyetli olarak yorumluyorum. Olmayan kitabı stokta gösterip sitelerine “tık” alıyorlar sonra satış iptal oluyor. Zaman Çarkı eski baskılar da eğer sandığım gibi tekrar basımı olmayan piyasada sahafların fahiş fiyatlara sattıkları ise durum aynı olabilir.

1 Beğeni

Bu durum art niyet değil de daha çok veritabanı çekmeyle ilgili. Kitap satış siteleri bu verileri hangi dağıtım şirketi ile çalışıyorsa ondan alırlar. BKM’nin yazılımı biraz sorunlu gibi, bu XML verilerini çekerken böyle hatalar ortaya çıkıyor.

1 Beğeni

O zaman dediğiniz gibidir ben sanki özellikle öyle yapılıyormuş gibi hissetmiştim bilmediğimden. Konu artık kitapevleri ve ticaret olunca havadan nem kapmaya başladım sanırım.

1 Beğeni

Geçenlerde BKM’den bir kitap almıştım kitap bulunamıyor diye iptal etmişlerdi kitap hala sitede satın alınabilir durumda. Bende bilerek yapıyorlar diye düşünüyorum.

7 Beğeni

Arkadaş ne teaselediler yahu anaaaa, 5 saniyelik görüntü üstüne görüntü.

1 Beğeni

Böyle bir sahne var mıydı ya? Ben 6. kitaba kadar Moraine’in ‘‘Beyaz Kule’nin kadınlarını küçümsemeyin hıığğnk!’’ diye büyü castlediğini hatırlamıyorum. Belki de vardır tabii ama pazarlama stratejisi olarak kullanıyorlar herhalde. İzleyen de ‘‘Aaaa güçlü kadınlar!’’ mı diyecek acaba. :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni başladım, güzel bir harita var mı, okuduğum yerleri görmek, takip etmek istiyorum.

Kitapların ilk sayfalarında harita mevcut.

Ciltli kitabın başındaki çok iyiydi. Google’larsanız da eminim çok iyi haritalar bulabilirsiniz.

4 Beğeni