Zaman Çarkı

Fena fikir değil aslında :laughing: @Ishamael ne der bu işe. O da katılırsa 4 kişi oluruz. Bi Twitter profili açıp oradan başlayalım işe. Yazarlara, senariste, kanala yapımcıya hepsine baskı kurarız. Bakarsınız diğer fanlar da destek çıkar :joy:

1 Beğeni

Şu konuya mesaj atan herkes toplansa bayağı sağlam bir zincir kurarız. Engellemek için ya da baktık beğenmedik hepsine kalkan koyarız. :grin::laughing:

1 Beğeni

Zenci Ciri olmasın diyenler ırkçı ilan edilmişti biz de seksist ilan edilmeyelim. Biliyorsunuz biri açıklamıştı “ist” izinden giden demek. :smiley:

1 Beğeni

Ben metroda erkekler bacakları açık oturuyor diye onlara asitle saldıran ruh hastasını eleştirdim diye cinsiyetçi, erkek egemenci, Ciri siyahi olmamalı, karakteri olduğu gibi uyarlayın dedim diye de ırkçı ilan edildim zaten. Bu saatten sonra gözüm kara.
Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım :joy:

1 Beğeni

Türk bir bilim insanı vardı. Kadın uzayla ilgili bir şeyler keşfetmiş. Fotoğrafının altına siyah şerit çekip beyaz fontla bulduğu şeyleri paylaşmışlar sonuna üç ünlem koymuşlar diye bu ne saçma yazım şekli yazmıştım. Cinsiyetçilikle ilgili böyle linç yemedim. O yüzden benim de gözüm kara beni de yazın listeye. :slight_smile:

1 Beğeni

Gerçi bizim bu konu cinsiyet ile alakalı bi mesele de değil ama biz yine de gözümüzü karartalım. Bakarsınız bizim için yeni bi terim bile uydurulur. :joy:

1 Beğeni

Valla bu cinsiyetçi ırkçı tartışmalarından genelde uzak durmaya çalışırım ama buyrunuz ben de varım. Yapalım şu işi.
Not: Siyahi Ciri’ye ben de karşıyım. Gerçekten, farklılığı savunmak bu şekilde olmamalı, açık fikirli olmak bu değil…

2 Beğeni

Yoo alakası var. Sonuçta Moiraine yerine Rand’ı odak alsın diyoruz yani orjinaline sadık kalarak. Bence cinsiyetle bağdaştıraracaklardır. :smiley:

1 Beğeni

Hah, şimdiden ne söyleyeceklerini tahmin edebiliyorum.
Her neyse, operasyonun düğmesine basalım artık. :smiley:

2 Beğeni

Misyonumuzu ve vizyonumuzu belirlemeli ve de bir lider seçmeliyiz o zaman. Ondan sonra da bir yol haritası çizmeli. Ancak öncelikle başka katılımcılar için beklemeliyiz diye düşünüyorum ben. :grinning:

1 Beğeni

Zaman Çarkı forumunu yakın zamanda kapattık yazık oldu oradan katılımcı toplayabilirdik. : )
@cankutpotter parolamız “Egwene tatile çıktı” olabilir mi? :smiley:

1 Beğeni

Evet, destekçiye ihtiyacımız var, hem daha çok insan daha çok fikir demek. :smiley:

2 Beğeni

Yabancı forumlar ne güne duruyor. İyi ingilizce bilen üyelerimizi salalım yabancı forumlara, davamıza yeni neferler toplasınlar. Zaten ingilizce konuşacağız muhataplarımızla. Bir discort kanalı açar orada örgütlenip fikir alışverişi yaparız.

2 Beğeni

Egwene tatile çıktı değil de Egwene yalıtıldı diyebiliriz belki, diğer türlü fazla açık oluyor. :smiley:

2 Beğeni

Amyrlin düştü olsun :cry:

1 Beğeni

Ahaha ulan sesli güldüm ya. :smiley:

1 Beğeni

Set olarak bulabildim sonunda. Nasipse bugün kargom gelecek :slight_smile: ama yeni bahar eksik

Şu anda serinin 7. kitabını okuyorum. Ben ilk sezonun Moiraine açısından anlatılacak olmasına sevindim. Rand muhtemelen seride akıbetini en merak etmediğim karakter. Klişe bir protagonist bence. Onun bakış açısını izleme fikri sıkıcı geliyor bana.

egwenen yalitildi öhm öhm öhm ( ben bir şey demedim. Şşst ! sesiz olun )

Ishamel lider olsun ( erkek amyrline verilen isim neydi ? Ondan olsun ışte )

@cankutpotter

Zaman Çarkı’nın da her açıdan klişeleri var, gerek Rand, gerek Aes Sedailer bunlara sahip. Moiraine’in gözünden anlatılacak olması her ne kadar ilginç olacaksa da bu dizide pek çok şeyin değiştirileceği anlamını da taşıyor olabilir ki bu biz okurlar açısından kötü bir durum, hatta bence izleyiciler açısından da öyle.

2 Beğeni