Zaman Çarkı

Bu konu benim de kafamı kurcaladı aslında. Özellikle ilk kitapta Moiraine’in Rand’ın göğsüne geldiği falan söyleniyor, kısa olduğuna vurgu yapılıyordu. Şahsen ben onu hep minyon tipli bir kadın olarak hayal etmiştim, öyle birini seçseler sanki daha güzel olurmuş.

3 Beğeni

Emilia Clarke nasıl olur?

:rofl:

Tamam geri aldım topa tutmayın.

Boyuna posuna çok takılmamak gerek. Iron Fist benziyordu ama çok kötü rol yapmıştı mesala.

Oynamasini istedigini aktorleri yaziyorsunuz ama ana karakterler baslangicta 18-20 yaslarinda, biraz ona gore gidin bence. Nyneve bile 25 falan.

1 Beğeni

Minyon değil. Yani boyu kısa ama o kadar değil rand çok uzun mesela.

Iyi de Rand karakterini kim oynayacak? Rand karakterinin filmin gerçek başrol oyuncusu olması lazım. Umarım ilk sezonda Randı 20 dk filan göstermezler.

Bence bu kişiye göre değişebilir. :smiley: En azından bana göre değişiyor. Geçen gün bu konuyu da düşündüm aslında yazacaktım ama vazgeçtim. Bu kişinin o kitabı okurken nasıl bir hayal gücü olduğuna da bağlı. Ben Moiraine’yi belki bu sebepten Monica’ya benzettim. Daha yaşlı bir görüntü oluştu kafamda. Rand bana göre biraz eblek ama bu benim bakış açım tabii. Yaş aralığı bile bu konuda etken olabilir bence. Ben daha çok yaşlılardan gidiyorum. :rofl: Sanırım karakterleri yazarın verdiği yaş aralığından ziyade davranış biçimlerine göre şekillendiriyorum.

@Seli.nnn Aslında Sheehan’ın oynayacağı çok rol var. Terkedilmişleri bile rahatlıkla oynayabilir. Bir yerde olsun bana yeter. :smiley:

1 Beğeni

Benim umudum Rand, Mat ve Parrin’i genç, bilinmedik, gelecek vaad eden oyuncuların oynaması. Umarım sırf biliniyorlar diye 30 35 yaşındaki adamları koymazlar o üçlünün yerine. Böylece gerçek zamanlı olarak karakterlerin büyümelerini görebiliriz, hem de dizi sektörüne yeni, genç aktörler kazandırılmış olur.

5 Beğeni

Bakın aklıma ne geldi acaba Rhudien sehrini nasıl aktaracaklar.

Özet

images

Tear, Andor ülkelerini sizce nasıl yerlerde çekmeliler?

Bunlar hep aklımı kurcalayan sorular. Ben kartona çizilmiş Tear görmek istemiyorum.

1 Beğeni

Bu yerleri yansitacak fazlasiyla yapi ve kalinti var diye dusunuyorum dunya uzerinde. Hikayenin gectigi ana bolum zaten klasik ortacag avrupasi. En fazla gordugumuz Andor, Cairhien yada Tear’in bir ortacag alman prensliginden bir farki yok bence.

Videoda 5.30’a bir bakın, karakterlerin boyları hakkında konuşuluyor. Eğer kızın söylediği gibiyse evet, Rand fazla uzun, Moiraine kısa değil. :joy:

Moiraine Cairhienlilerin en uzunlarından birisi değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum.

Moiraine güç kullanıyor. Uzun birini seçerlerse diyecekleri şey bu olur. Dizi boyunca sadece bunun için yönlendiren Moiraine absürt mü, hayır tabii ki.

Ben hayalimde bu şehirleri uzun kuleler beyaz taşlarla, saraylarla hayalettim. Bana ortaçağ yerleşkeleri bence fazla gerçekçi. Bana hayalimdeki gibi görkemli şehirler lazım. Gerçi kitapta sadece Andor ve Tear biraz görkemliydi okudiğum kadarıyla Tarbon, illian gibi ülkeler fazla gorkemli değil.

1 Beğeni

WOT wikipediasında yazılana göre Moiraine Damodred’ın boyu 1-57 imiş. Oyuncu gerçekten uzun kaçıyor ama neyse artık. :joy:

Bakalım, daha sonra hangi karakter belli olacak. Lan’ı hiç düşünemiyorum. O taş suratlı muhafızı kim olabilir ki…

Nynaeve’yi çok merak ediyorum. Ve Min ile Rand’ı. :heart_eyes: Bir de terk edilmişler var. :joy:

3 Beğeni

Çok haklısın oyuncu karaktere göre epey uzun. Normalde sorun değil ama tepeden bakma olayı çokça vardı kısa olmasına rağmen. Carhien’lilerin boylarının kısalığı da en önemli özelliklerinden biri. Yine de kadının gerçekten bir Aes Sedai yüzü var soğuk ve biraz donuk. Sanırım fazla gerdirmiş yüzünü. :joy:

Lan oynamaz ama Hugh Jackman olsa ne güzel olurdu değil mi. :joy:

Rand konusundaki önerin çok iyiydi. Min’i bana atmıştın ama eh işte çok beğenmemiştim ben. Ahahaha bak Min’e çok benzetiyorum seni keşke oyuncu olsaydın sen oynardın. :joy::stuck_out_tongue: İshamael için pek benzemese de Mark Strong’u çok yakıştırıyorum ben. Bir isim daha vardı unuttum neyse aklıma gelirse yollarım. :joy:

Düzenleme: İshamael için diğer isim Rufus Sewell idi buldum fan castlarından birinde görmüştüm ben baya yakıştırdım. :joy:

2 Beğeni

Boy uymuyor evet, ama tam bir aes sedai yüzü var kadında, haklısın. Onun dışında umarım sarışın olarak kalmaz. Sarışın Moiraine’e hayır. :joy:

Lan için kimseyi düşünemiyorum. Hugh Jackman … bilemiyorum. :stuck_out_tongue:

Rand için söylediğim, o adam 39 yaşlarında, yaşına yeni baktım. Yaşlı kaçıyor ama. Min’i ben de kendime benzetiyorum ahahaha. Deli gibi gülmeleri sebebiyle. :joy:

Terkedilmişleri bulmak da zor. Ishamael’i daha genç hayal ettim ben o adam biraz yaşlı kaçmıyor mu? :smile:

Diğer söylediğin aktöre de baktım, o daha iyi bir tercih olur bence de. :slight_smile:

2 Beğeni

Aynen sarışın Moiraine’lere hatta Carhienlilere hayır. :joy::joy:

Hugh Jackman abiye laf yok. :joy:

Yaşlıymış 39 yaşlıymış. Ahaha sadece deli deli gülmeleri değil her şeyi benziyor sana. :stuck_out_tongue: :joy:

Yok ya Lews Therin ile yaşıt gibi ki Lews Therin 450 yaşında olmasına rağmen 40’larında gösteriyor şakaklarında kır var hatta. O yüzden bence uygun. :slight_smile:

Ben ikisi arasında kaldım ama kesin saçma sapan birini seçecekler ben umutlandım diye. :joy:

2 Beğeni

O zaman daha da fazlası aes sedailara hayır, demek geldi içimden. Ayrıca neden Rand belli değilken Moiraine belli oldu ki? Yeniden doğan ejder dururken, gel de kızma sonra.

Hugh Jackman’ı ben de severim canım. :joy:

Sevindim buna. Favori karakterim benim Min, biliyorsun. :slight_smile: :joy:

İkinci isim daha uygun gibi geldi bana ama anladım dediğini. :slight_smile:

Umarım öyle olmaz, bizi şaşırtsınlar. Hepsi iyi seçilsin. :joy:

2 Beğeni

Yüksek ihtimalle ya onun için karar veremediler ya da teklif götürüldü birilerine ama olumlu cevap alamadılar bir tek Moiraine’den aldılar. :slight_smile:

Bilmez miyim :joy::rofl:

Umut fakirin ekmeği. :rofl::joy: Lotr yüzünden bütçe az, ben çok sağlam bir kadro olacağını sanmıyorum ama Yennefer saçmalığı da olmazsa sevinirim. :joy:

2 Beğeni