Zaman Çarkı

Be’lal’ı harcadı diyorsun da, Belal hakkında ne gördük ki harcansın. 2 3 bölümde bahsedildi. Hakkında hiçbirşey bilmiyoruz ki. Belal ne kadar güçlü onu bile anlamadım. Ayrıca Moiraine ser ateş ile kimi öldürdü Tearda ?

Arkadaşlar hepiniz Ishamael yerine Ishamel yazmışsınız farkında mısınız, alınmaya başlıyorum. :smiley:

4 Beğeni

Hiç sıkılmadan okudum 8,9,10 sıkıcı diyorlar bakıcaz artık.

1 Beğeni

İşte ne gördük ki hemen öldürdü. Moiraine’nin şerateş attığını unutmuşum.

@Ishamael
Son zamanlarda çok fazla çokomel esprisi görünce karıştı demek ki?

3 Beğeni

10 ve 11 sıkıcı sadece diğerleri normal seviyede.

1 Beğeni

Okuduklarima göre şahsen yazarın aşırı betimlemeleri yerine, daha vurucu muhabbetler , dialoglar dönseymiş mükemmele yakın bir seri olurmuş. Betimleme okumaktan artık konuyu kaçırıyorum. Bir perde için yarım sayfa betimleme olur mu ya? Çok abartılmış betimlemeler. Uzun betimlemelerden anlatılan şeyi yakalayamıyorum. Birde Perrin Faile harbiden ne sıkıcı ya. 4.ciltin başında ki muhabbetten bile patladım. Fitneci Faile.

Sen bir 8-9 ve 10. kitapları bir gör, özellikle 8 ve 10. kitapları. Sen kurban ol 4. kitaba ben o kadar diyeyim.

1 Beğeni

Faile ve Perrin çiftini severim zevkler tartışılmaz tabii.

1 Beğeni

Faile ve Perrin ikilisi fazla beğenilmiyor galiba ama ben beğeniyorum şahsen. Perrin aşk insanı olduğu için aşkını herşeyden öne koyuyor, bu karakterin en önemli özelliği. Mat için önemli olan özgürlük ve mutluluk. Rand ve Moiraine için çoğunluğun iyiliği. Nynave için ise Emond Meydanı’ndan birlikte yola çıktığı köylülerinin güvenliği. Bu karakterlerin bunları korumak için yapmayacağı şey ve karşı çıkmayacağı kimse yok.

6 Beğeni

Bu serinin muhabbetini yapmak kadar özendiğim bir şey yok (Hiç bir şey anlamasam da tüm yazıları okudum.). Ciltsiz baskıları bekliyorum almak için .

1 Beğeni

Zaman Çarkı serisi;

• Ataerkil’dir
  • Anaerkil’dir

0 oylayanlar

Arkadaşlar bence evrendeki en havalı terkedilmiş Ishmael ama daha 8. kitaba kadar herhangi bir olayını, hikayesini görmedik sizin ishmael hakkında görüşleriniz nelerdir lütfen spoiler vercekseniz bu seriyi 8. kitaba kadar okuyan biri için verin

1 Beğeni

hocam eğer daha 4. kitapta betimlemelerden sıkıldıysan 7 8 9 için neler söylenebilir bilmiyorum her bünye kaldırmıyor bu kitapları

Ben şahsen robert amcamızın kitaplarını edebiyatı için okumuyorum oluşturduğu evren için kurgusu için okuyorum

2 Beğeni

Seride tamamen ışık bizi yarattı evreni oluşturdu gibi cümleler geçmiyor ışık daha çok iyilik ve iyiği temsil eden soyut bir kavram
ışık bizi korusun derken iyilik bizimle beraber olsun diye düşünebiliriz başka anlamlarada çekilebilir

şahsen ışığın bir madde ya da varlık olduğunu düşünmüyorum yanlış düşünüyorsam usta okuyucular düzeltsin

Karanlık varliğın yuregine Callondoru sapladıktan sonra 8. Çağda da devam eder mi?
burada ne demek istediğini anlamadım

Yüce efendiyle ejderin savaşı devam ediyormu etmiyor mu nasıl oluyor neler oluyor sorularının cevaplarını ilerleyen kitaplarda bulacaksın

1 Beğeni

Ishmael hakkında fazla bilinmeyen konuları yazar mısınız

Bir ara forumda Belal yaratıcı gibi diyoglar okudum bu kanıya varan kişi burdaysa bu tamamen bir tahmin mi yoksa gerçekten öyle mi

Ben 4.cilt için değil serinin genel halinin betimlemelere boğulduğunu düşünüyorum. Kitabın dünyasını anlatması için çok güzel betimlemeler. Ama akıcılığı bozmuş biraz. Cidden yarım sayfa duvardaki halının tasvirini okumak bayıyor bazen. Bakalım okumaya devam…

Hocam bence serinin tadını almak isterseniz uzun betimlemelerden yakınmamanızı ve buna kendinizi alıştırmanızı , hızlı okumanızı ve her kitabı okurken yanınızda çerezlik başka bir kitap bulundurmanızı tavsiye ederim son olarak eğer herhangi bir ciltinden sıkıldıysanız uzun bir aradan sonra diğer cilde başlamalısınız zaten bu seriyi 4. 5. kitaptan sonra çoğu bırakabileceğine inanmıyorum

1 Beğeni

Ben lotr’u okumaya bu seriden sonra başladım 1. kitaptan sonrasını göremedim orta dünya mı zaman çarkı evreni derseniz kurgu bakımından zaman çarkı edebiyat bakımından tolkien

Elayne egwene gawyn ve galad dörtlüsünden nefret edenler burada mı özellikle gawyn ve egweneden nefret ediyorum sırf bu yüzden gölgenin tarafına geçeceğim aridhol’ün trollocları ve myddraalleri titretmesi kadar egzotik iç gıdıklayıcı çekici bir haz yok evrende tmm kıyamet çukuru farklı kafalar yaşatıyor bazı fiziksel rahatsızlıklara kadar vuruyor ama aridhol ün gizemi başka

1 Beğeni

Yani demek istediğim şey son savaşta rand Ba Alzamonu öldürdükten sonra. Çark 8. Çağda yeniden Ba Alzamonu yaratir mi yada dokur mu?

@Tobizume sende benim gibi interneten indirip okuyorsun :smiling_face::blush::grin:.