Zaman Çarkı

Tear da değil illian dı Karanliktazilarını öldürmüştü.

Betimlemeleri atlayabilirsiniz. Her kelimesini okumanıza gerek yok.

Sekizinci bir çağ yok Zaman Çarkı’nda, çark yedi çağ üzerinde dönüyor. Yanılmıyorsam biraz Hint mitolojisinden esinlenilmiş bir şey ama bilgisi olan arkadaşlar daha güzel açıklayabilir tabii.
Düzenleme: bir de, pek haddim olmayarak, mesajlarımızda flood yapmazsak daha rahat olur düşüncesindeyim.

1 Beğeni

Ben belki kırılış olur diye düşünmüştüm.

Bence seriyi bitirip tekrar yorumlayın derim. Kırılış konusuyla ilgili bazı fikirlerim var ve yazacağım bir ara buraya.

1 Beğeni

simdi bu yazdiğın bir öngörü eğer öldürürse çark bir daha yüce efendiyi dokumaz cünkü yüce efendiyle ejder her çağda savaşıyorlar daha yüce efendi hiç ölmedi ve geçmişteki bütün çağlarda ejder ölmüştür ,
her öldükten bir sonraki çağda yeniden doğmuştur bu çağda da ejder yine ölürse bir daha doğmayacak

1 Beğeni
  1. Kitapta olduğum için ve 14. Kitabın sonu ile ilgili yeterince spoiler yediğim için ve daha fazla spoiler yemek istemediğim için elim spoilri kutucuğunu açmaya gitmedi.:sob::sob::sob::sob:

O yüzden yorumunuzu okuyamadım. Zahmet edip cevap yazdiğınız icin teşekkürler. :slight_smile::blush::blush::grinning:

Olur mu öyle şey hiç. Ne çıkacağını bilmiyorum ki, okumak zorundayım. Sadece çok uzun ve gereksiz çoğu.

Bende 7 tane kitabı var ama okumaya başladığımda baskılar uzunca bir süre yoktu. O yüzden serinin bir kısmını e-kitap olarak okudum.

Aynen bende okumaya başladîğımda 2. Kitabın baskisi yoktu o yüzden epub olarak indirdim. Birazda İthaki ye sinirlenmiştim yeni baskı yapmadığı için. Kapaklar yenilenince alırım artık.

1 Beğeni

Bende senin gibi başladım nisan ayında. İlk 3 cilt bitti 4.cilt şuan baskısı yok ama kasım gibi basılacak diyorlar. Onun haricinde benim bildiğim eski ile yeni basım arasında bir farkın olmayacağı yönünde ama işin uzmanları daha iyi bilir.
@Buyici

Kitapların ikinci baskılarında şömizde yazıyor diye kitap sırtında ve kapağında kitabın ve yazarın adını yazmamışlardı. Yeni baskılarda bunu da düzelttiler, başka fark yok baskılarda. 1-2 yıl sonra İthaki kitapların karton baskılarını da tekrardan basmaya başlayacak ve kitapları bölmeyecek, kitap fiyatları fazla geliyorsa karton kapakları beklemenizi öneririm.
@Tobizume

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Az önce kitapyurdundan ilk 3 cilti sipariş geçtim.

Sormak istediğim bir soru var. İlk cilt ile ikinci ve üçüncü ciltler arasında boyut farkı var. Yanlış mı yazılmış, yoksa seri mi böyle? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

puntoların buyuklugunü mü soruyorsun

Kardo yok öyle büyük bir spoiler değil ejderin veya yüce efendinin ölüp ölmeyeceği yazmiyor okuyabilirsin sordugun sorunun cevabı yaziyor

Ve bende senin gibi zamanında ekşide çok büyük bir spoiler yedim hala unutamıyorum unutmak için çol uğraştım ama hep orda aklımın bir köşesinde allah kimseye gostermesin resmen kitabın sonunda ne olacağın spoilerını yedim

Hocam öyle şey mi olur hangi kitap okuma kültüründe betimlemeleri okumadan atlamak var

1 Beğeni

Oku hocam ve ne kadar seni sıksada keyif almaya bak mesala sesli okuyabilirsin sıkıldığın bölümleri ben öyle yapıyorum gayet de tadı cıkıyor barış özcanın sesli kitap okuma videosunu izleyebilirsin sesli kitap okumayı tavsiye ederim

Yanlış yazılmış, matbaadan dolayı milimetrik farklar olabilir ama. Boyut farkı sadece ciltliler ile ciltsizler arasında var.

Kitapların fiziklsel boyutundan bahsediyorum.

Dünyanın Gözü : 14.5 x 21.5 cm

Büyük Av : 13.5 x 21 cm

Yenidendoğan Ejder : 13.5 x 21 cm

Cevabınız için teşekkür ederim. İlk kitabın başlığında “Ciltli” notu yok. Fakat detaylarında Ciltli olarak görünüyor. Bİldiğim kadarıyla da piyasada sadece ciltli versiyon var.

1 Beğeni

Fiyatına bakabilirsiniz. Ciltlilerin etiket fiyatı 70 liranın üzerinde. Bazı kitapların ciltsiz baskıları hala bulunabiliyor.

Fiyatlar hemen hemen aynısı. İçim rahatladı :grinning:

1 Beğeni