Zaman Çarkı

Resimlerin betimlemelerini isterim @D-San. :smiley: Ben asıl müzik işlerini merak ediyorum.

Not: O dizinin de sountrack’ı güzel olmazsa çok ciddi ağlarım. ZÇ için Witcher ya da LOTR tarzı egzotik müzikler iyi gider kanısındayım. Ama Ramin Djawadi’yi getirmesinler besteci diye… Eyvallah adamın müzikleri hakikaten kaliteli ama bilemedim, ben olsam birkaç kişiye verirdim. Soundtrack konusunda bilginiz varsa cidden güzel işler yapan besteciler var ama Türkiye’de bu konu çoğu kişi tarafından pek bilinmez maalesef.

1 Beğeni

Öyle olursa sinirden uyuyamam ben. Ciddi anlamda savaş açarım :joy::joy: Epik , egzotik olmazsa o hissiyatı seyirciye geçirmeleri imkansız bence . OST için kafamda 5 sevdiğim besteciyi belirlemiştim isimlerini listeme bakıp yazarım.
Çizimleri bitince atarım. Üzerinde çalıştığım epey çizim var bu aralar Wot a odaklanamıyorum ama yazın tekrar başlarım çizmeye.
Müzik için ekip toplamak zor ben kendim bir şeyler yapmaya çabalıyorum şimdilik. Enstrüman çalıyor musun sen merak ettim. Keşke çalıyor olsan :joy:
Wot ile ilgili herkesle konuşamayıp, konuşacak birini bulunca da insan hunharca konuşmak istiyor ya

1 Beğeni

Piyano çalıyorum. Azcık amatörüm ama olsun.

Bu arada mesela geçen Witcher’ın bestecisiyle yapılmış bir röportaj dinlemiştim, harbiden güzel bir planlaması var, müzikler bölgesel olarak planlanmış falan… Zaten müzikleri muhteşem Wild Hunt’ın.

1 Beğeni

Ben oyunu çok severim ya, o müzikler olmadan Witcher ı düşünemiyorum :smiley: Piyano çalma isteğim tavan ama tayinim çıkınca başlayabileceğim burada imkanım yok şu an almaya :smiley: Ondan önce bir yan flüt alacağım ona başlayacağım bakalım ben de. Sonra da yaylılara başlarım :joy:

1 Beğeni

Kayıt düzenleme vs gibi konularda falan da destek olabilirim. Bu işlerden anlarım az çok, severim de. Gerçi uygulama şu an elimde yok ama yakında geçecek. :smiley:
Ah Witcher, vah Witcher! Oyun aalesef görme engelliler için erişilebilir değil, youtube’daki videolarla yetinmek zorunda kaldım, bir de çok büyük tabii. Ama imkanım olsa da oynasam çok hoş olurdu, hatta iki kişi falan olacağı için eğlenceli de geçerdi kanımca. Neyse iyice saptım konudan. :smiley:

1 Beğeni

Yok sapmadın . Zaten Wot ile ilgili fikri alabileceğim nadir insanlardansın. Mutlaka yazarım :smiley:

1 Beğeni

Hans zimmer den başkası kesmez beni sarar wars filminin müzığinı yapan kişide olabilir

Hans Zimmer güzel müzikler yapıyor da fazla popüler oldu artık. Yerdeniz mini dizisinin müziklerini yapan bir adam vardı, Jeff Rona, o olabilir belki. Brian tyler da olabilir aslında. Thor’un Karanlık Dünya için yaptığı müzikler enfesti.

Bu isimleri hiç duymadim

Bu seriye deli gibi başlamak istiyorum ancak toplayamam diye korkuyorum. Çok fazla kitap var seride. Kitap satışı yapan sitelere bakıyorum 3. kitap 2. cilt gibi şeyler görüyorum bu da gözümü korkutuyor. :frowning:

Kitaplar çok kalın olduğu için ciltisiz versiyonları da var, onları görmüşsünğz.

Tüm seriyi okumuş olanlar ile şu yazıları paylaşmak istedim görmedilerse:

Top Five Moments of The Wheel of Time
Top Five Worst Moments of The Wheel of Time
The Top Five Best-Worst Moments of the Wheel of Time

Vaktim olsa hepsini çevirmek isterdim ama… Yine de okumak isteyenler olur diye paylaşayım dedim, yazarının anlatış şekline bayılıyorum. Birçok noktada benzer tepkiler vermiş olduğumuzdan da seviyor olabilirim :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

2 Beğeni

Top beşi okudum da şimdi, aslında ben de çevirebilirim de ilginç kelimeler kullanıyor kız bazen, türkçeye aktarmak zor olacak.

Katılıyorum çok haklısınız, çevirmek isterdim dedim ama ne kadar zorlanacağımı -hatta beceremeyeceğimi- belirtmedim tabii :joy:. Gerçi böyle yazılar bazen yeterince ilgi görmüyor yani çevirdiğiniz emeğe -bazen- değmiyor o yüzden de kendimi geliştirmek amacı dışında çeviri işlerine çok sıcak bakamıyorum.

Zaten ben de kendimi geliştirmek için yapmak istiyorum. Ama bu yazı cidden zor.

1 Beğeni

Ben de size katılıyorum arkadaşlar. 2. kitabın sonundayim. 1-2 yıla çeviririm yani :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Aaaa! Ben de ikinci kitabın sonundayımm :smiley:

2 Beğeni

Hans Zimmer’ın tarzı yaklaşık 20 yıldır aynı ritimlerde seyrediyor. Bu yüzden uygun kaçmaz gibi geliyor.

John Williams çok yaşlandı. Star Wars’a 9.film ile birlikte müzik yapmayı da bırakacak. Hızlı bir temponun içinde bulunmak istemiyordur.

Brian Tyler bence tükenmiş bestecilerden biri. Yükselişe geçtiği zamanlarda da bunu oyunlarla sağlamıştı, düşüşe geçerken de öyle oldu. Son dönem müziklerine baktığımda çok kötü işler görüyorum.

2 Beğeni

Kitapları sıralasanız size göre hangisi daha iyiydi? Ben ilk kitabı çok beğenmemiştim, ikinci kitaptaki bazı olaylar ve mekanlar daha güzel hale getirdi kitabı. Akıyor şu anda :stuck_out_tongue: . Diğer kitapları nasıl merak etmiyor değilim.

1 Beğeni

4-5-6 bence çok güzeldi. 8-9-10 berbat .

1 Beğeni