Zülfü Livaneli Kitapları

Boyutları ben de sevmedim gerçekten. Bir tık daha kısa ve bir tık daha geniş olsa çok daha iyi olurdu. Tamam değiştiği belli olsun da, okuma konusunda da çok iyi değiller. Sayfalar çok dar kalıyor.

Ciltli baskı:

144 sayfa 64 lira liste. Çok iyi gidiyor bu seri ya :heart:

1 Beğeni

Trendyol’da İnkılap Kitabevinin mağazasında Zülfü Livaneli kitaplarında %40-50 arası indirimler var. :slightly_smiling_face:

https://kidega.com/kitap/bir-kedi-bir-adam-bir-olum-399493/detay

Türkiye’nin üretken kalemi Zülfü Livaneli’nin yazmaya başladıktan 29 yıl sonra bitirdiği romanı: Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölü. Ünlü yazar, bu romanıyla dünyanın farklı yerlerinden, Stockholm’e sığınan devrimcilere odaklanıyor. Tüm yaşamları sınavlarla ve kayıplarla geçen bu insanların “biraz güvenlik biraz can sıkıntısı” olarak tanımladıkları mutluluk arayışlarına odaklanıyor.

Türkiye’den Stockholm’e iltica eden Sami, yaşadıklarının sorumlularından biri olan eski bakanla kaldığı hastanede tesadüfen bir araya geliyor. Bu karşılaşma, intikam ve affetme gibi temel psikolojik ikilemleri tartışırken, cezalandırma ve yargılama gibi devlet mekanizmaları ekseninde ülkenin ahlaki iklimine de değiniyor.

2001 Yunus Nadi Roman Ödülü’ne layık görülen Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm okurları alışılmışın dışında bir roman tekniğiyle tanıştırıyor. Usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, yazar-karakter çatışmasını oldukça şeffaf ve özgün bir şekilde göz önüne seriyor

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm enternasyonalizm, mültecilik, şiddet, cinayet, aile ve anadil üzerine cesur bir düşünüş biçimi sunuyor.

1 Beğeni

İnkılap’ın baskılarından hiç memnun değilim ben yahu. Niye böyle upuzun basıyorlar anlamıyorum. Tamam farklı yere geçtiği belli olsun da. Bu nedir ya

1 Beğeni

Livaneli’nin en iyi 3 kitabı hangisi sizce? Eşim Serenad’ı önerdi ama onun ben hariç hiçbir zevkine güvenmiyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Serenad konusunda katılıyorum, bence de en iyi kitabı o. “Kardeşimin Hikayesi” de çok iyi.

Eklemeden geçmeyeyim bu saatten sonra Konstantiniyye Oteli 'nin yeni baskısını okumak daha mantıklı olur. Yeni baskıda bazı şeyler gözden geçirilmiş.

2 Beğeni

Bir kedi, bir adam, bir ölüm
Konstantiniyye oteli
Serenad-Leyla’nın Evi

1 Beğeni

Hemen cevaplayalım,

Kardeşimin Hikayesi
Serenad
Son Ada ya da Leyla’nın Evi

Farklı birşey okuyayım diyorsanız Konstantiniyye Oteli. Ben tekniği ilginç bulmuştum.

1 Beğeni

@alper @nilherself @BiblofilYouTube Teşekkürler. Hepinizin ortak noktası Serenad, ben de onla başlayayım. Sonra da Konstanniye Oteli ile devam ederim seversem.

4 Beğeni
1 Beğeni

Yeni kitap…

İnkılap ciltli baskı alan, gören var mı? cilt malzeme ürün ve cilt kalitesi nedir? Biliyor musunuz?

2 Beğeni

Yeni kitap:

Toplumsal konulara duyarlılığı ile tanınan edebiyatçı ve fikir adamı Zülfü Livaneli, bu kez Ege balıkçılarının ve hayal kurmaktan bile mahrum bırakılan göçmenlerin kaderine eğiliyor.

Usta edebiyatçı Livaneli, Balıkçı ve Oğlu ile son yılların en can yakıcı ve büyük dramı “göçmenliği” balıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebek üzerinden anlatıyor. O güne dek sıcak evlerinde televizyondan izledikleri haberlerden aşina oldukları ölü insan bedenleri ve yarı ölü bir bebek evliliklerinin tam ortasına düşerek bir bomba etkisi yaratıyor; aile ilişkilerini bambaşka bir çehreye büründürüyor.

Balıkçı ve Oğlu, Ege’nin tarihinden bugününe, balık çiftliklerine ve rant hırsıyla dağlara, kıyılara saldıran şirketlerin yarattığı ekolojik yıkıma dair çok şey söylüyor. Bunun ötesinde göçmenlerin bir bilinmeze doğru göze aldıkları yolculuğu, hayatta kalma çabalarını ya da ölümü; kısacası “deryaya yakın, dünyadan uzak” yaşamlarını odağına alıyor. Livaneli’nin belki de en şiirsel romanı olan Balıkçı ve Oğlu; aile, aşk, ebeveynlik, evlat, kadın dayanışması, dostluk, göç, doğa üzerine çağdaş bir epope.

Zülfü Livaneli’nin, uzun bir aradan sonra yazdığı ve heyecanla beklenen yeni romanı Balıkçı ve Oğlu, ustalıkla seçilen tasvirlerle okurun zihninde capcanlı bir anlatı oluşturuyor.

https://kidega.com/kitap/balikci-ve-oglu-407551/detay

2 Beğeni

İnkılap Kitapevi tüm kitapları tekrar basacak mı?

Eski kitaplar gelmeye devam ediyor.

1 Beğeni

Kardeşimin Hikayesi kitabını bekliyorum. Umarım kısa sürede basarlar.

1 Beğeni

Hızlı çıkarıyorlar. Yakında gelir inşallah