1000Kitap

Ben de bırakayım şuraya linki, (her ne kadar biraz ara vermiş olsam da)çizgi roman incelemeleri yapıyorum. Takip edilip edilmemesi umrumda değil açıkçası, eğer incelediğim çizgi romanlardan biri bile sizde bir merak uyandırırsa ve o çizgi romanı size okutmayı başarabilirsem ne mutlu bana.

4 Beğeni

1000 kitap uygulaması bende indirildiği halde açılmıyor. Sildim tekrar yükledim. Olmuyor. Aradan iki ay geçti belki olur dedim yine olmadı. Bu konuya acil bir el atılması lazım.

Şimdi uygulamaya girdim bende hiçbir sorun yok.

Bu arada 0 kitaplı 1000kitap hesapları aşırı fazla. Bu tipler genelde 10-20 bin kişiyi takip eder bi de. Aha şu arkadaş az önce beni takip etti. Bu şekilde beni takip eden en az 10 kişi vardır.

5 Beğeni

Konuyu okurken şunu anladım ki ben beni takip edenlere de bakmıyormuşum.

Bu vesileyle Nail beni takip ediyor mu diye merak ettim ve etmediğini gördüm. Etseydi de fark etmezdim zaten. Akışa neredeyse hiç bakmıyorum.

1 Beğeni

Eveeet, bugünkü 1000 Kitap dozumuzu da aldık çok şükür.

Bu ekran görüntülerini site yönetimine atsam bir yaptırımları olur mu acaba? Yoksa ifade özgürlüğü falan fişman mı? Ama kitap sitesinde ne alaka böyle şeyler…

5 Beğeni

115 kitap, 11 inceleme, 2 alıntı ile 39 okur puanım var. Yukarıdaki arkadaş 0 kitap okuyarak 84 okur puanı var. 1000kitap’a göre benden daha iyi okur. Sitenin saçmalığı buradan anlaşılıyor zaten.

@DenaroForbin kitap sitesinde kitapla alakasız yazılar ifade özgürlüğüne de girmesin bence. Tamamen üyelikler tespit edilip kapatılmalı.

9 Beğeni

Bir de ileti yapıyorlar: “Şarjınız kaç?” “Kaç kardeşiniz var?” Ne alakası var acaba?

1 Beğeni

Bakmadığın tek şey akış mı? xd

4 Beğeni

Olmaları gereken yer aslında Tinder. Böyle işlerini zorlaştırıyorlar.

2 Beğeni

Ahahaha. Dün bir yerde Yerdeniz konusu açıldı. Ben de 1000kitap aracılığıyla incelemeyi gönderebiliyor muyum bakmak istedim. O arada sabitleyebildiğimi gördüm. Sabitleyince de yeni okumuşum gibi davranmış. Onu fark edince de düzelttim. :face_with_hand_over_mouth:

4 Beğeni

Kitap hariç gönderi paylaşanı engellediğim uygulama.

2020 öncesine kadar gerçekten kullanmaktan ya da takip ettiğiniz okurlardan keyif alınan bir uygulamaydı. Her sosyal medya gibi 1000k’yi de cıvıklaştıran bazı kullanıcılar -kullanıcılar diyorum çünkü asla okur değiller- keşfedince işin boyutu değişti tabii. Bir günde 600 kitap okuyup bir milyon kişi takip eden, en gereksiz yerde bile yorum yapıp hakaret ve linç girişiminde bulunan, Sabahattin Ali’nin alıntılarına “Sizden nefret ediyorum kadınlar hepiniz ölün” diye saçma saçma zırvalıklar yazan, Muazzez İlmiye Çığ kitaplarının alıntılarını kendi düşünceleriyle değiştiren bir yere evrildi. Yönetim sesini çıkarmayıp “takipçisi fazla olan kazansın, horozu az öten yol alsın” gibi bir tutum sergileyince haliyle sadece okuyup kaydettiklerini paylaşan okurlar terk etti uygulamayı. Zamanla kaliteli ya da nitelikli okurların oranı o türlerin arasında kayboldu.
Aslında ne kadar şikayet edersek edelim Türkiye’nin gerçek yüzünü çok güzel yansıtıyor. Kendimize ait bir düşüncemiz olmayınca beğenilsin diye başkalarından araklıyoruz birtakım şeyleri. Aslı karanlıkta kalıyor. Siyasetin veya diğer mecraların dayattıklarını sesimizi çıkarmadan izliyoruz. Her yerde ve her şeyde olduğu gibi dini bir amaç değil sadece bir araç olarak kullanan kişiler kitaplarına ya da profillerine yansıtıyor bunu.
Söylenebilecek daha çok şey var aslında ancak ne de olsa bir uygulama sadece. İstediğini takip et istediğini sustur. Sosyal medyada da dünya böyle ilerliyor. Bu arada bunu okuyan okurlara hayati bir tavsiye:
Sinir ve ruh sağlığınız için mümkün mertebe keşfete girmeyin. Hatta yapabiliyorsanız akışa da girmeyin:)

11 Beğeni

Ben 1000Kitap’ı alıntılarımı tutmak için kullanıyordum, ama sonradan fark ettim ki benim bu kadar fazla alıntı girmem insanların akışını bozuyor. Acaba bu alıntıları sadece kendimin görebileceği bir hale getirmenin yolu var mı? Bilen varsa yazabilir mi?

Gizlilik ayarlarına baktım, beğenilen kitapları gizlemek falan vardı ama alıntılar yok.

Bir ara üye olsam mı acaba diye düşündüm. Sonra buradaki yorumları okuyunca vazgeçtim :sweat_smile:

3 Beğeni

Ben böyle bir durumda taslaklara kaydediyorum. Alıntıyı yazdığınız bölümde aşağıda taslak olarak kaydet seçeneği oluyor. Bu şekilde daha rahat saklanıyor. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Siteyi sadece okuyacağım şeyleri unutmamak ve okuduğum şeyleri kaydetmek için kullanıyorum. Çok fazla gerzekçe paylaşımlar var görüyorum fakat diğer kullanıcıların ne yaptığı umurumda değil. Bu tarz kafalar her mecrada var, hepsini dert edinseydim kullandığım mecraların hiçbirinden keyif alamazdım.

4 Beğeni

0 kitap 24,9 bin takip. :roll_eyes:

5 Beğeni

Biraz önce beni de takibe almış.

Günlük 1k dozumuzu alıyoruz :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni