2022 Dünya Kupası

Ülke olarak katılamadığımız turnuvalarda benim favori ülkem her zaman Nijerya’dır :nigeria: Afrika Kupasını da takip ederim. Dünya Kupasında olmasını çok istemiştim ama geçemediler elemeleri. Nijerya’nın yokluğunda bu turnuvada desteklediğim takım Gana :ghana: Kupayı alacağını düşündüğüm ülke ise Almanya :de:
:krs:

Ben Almanya’nın bu kupada çok başarılı olabileceğini sanmıyorum. Kadro kalitesi özellikle savunma hattında geçen turnuvalara göre oldukça düşük. Duygusal nedenlerle Arjantin’i destekliyorum ama rasyonel bakınca Fransa (Pogba, Kante, Benzema gibi eksiklere rağmen), Portekiz (Ronaldo’ya rağmen) ve Brezilya kadro olarak çok sağlamlar. Genelde turnuvalarda kabız futbol oynayan İngiltere de dün bir acaba mı dedirtti. Benim bu turnuva özelinde Danimarka’dan da beklentim büyük. Belki 2018’de Hırvatistan’ın yaptığını yapamazlar ama bir çeyrek final yapmaları sürpriz olmaz.

Arjantin’in 3 golü ofsayttan iptal edildi. Messi’nin bir gol bir asisti gitti.

Fikstür izin veriyor mu bilmiyorum ama gönlüm Portekiz-Arjantin finalinden yana.

Şu an izliyorum ben de. Komaya girdim ofsayt ofsayt üstüne.
2. yarı çarparlar umarım. :d

1 Beğeni

Arjantin 2-1 geriye düştü :astonished:

1 Beğeni

Arjantin ciddi ciddi yenildi. :slight_smile:

1 Beğeni

Nasıl güzel mi Messi’nin son bir parçası. Veda senfonisi :smiley: :smiley: :smiley:

Ben beğendim. :slight_smile:

1 Beğeni

Arabistan çok fena üstün geldi ikinci devre. Arjantin iki eliyle bir şeyi doğrultamıyor. Bu oyunla kupayı falan alamaz bunlar.

Sıfır çekmesinde… (20 karakter)

Arjantin’i oldum olası sevmem. Messi’yi de çok sevmem. Messi Barcelona’da diğer oyuncularla uyumu çok yüksek bir oyuncuydu. Aynı performansı milli takımda gösterememesi de bunun en büyük kanıtıdır. Arjantin de yıllardır benim gözümde takım olamamış bireysel oyuncularla dolu bir ekip olarak kalmıştır. Yenilmesi sürpriz ama çok da şaşırtıcı değildi.

2 Beğeni

10 Beğeni

Fransa baskın oynasa da çok fırsat kaçırıyor. Mbappe az önce Fransa’nın bir golünü çok güzel yedi. Kendini affettirmek için iki tane atmalı ok.

1 Beğeni

Messi Barcelona’da tek başına neler yapabileceğini 2019’dan sonra göstermiştir. 2019 yılında tek başına bir ordu gibi savaşıp bütün kulvarların istatistiğinde birinci olmuştur. 2014 yılında mahalle takımı gibi kadroyu finale çıkartan da odur. Geçen sene Copa America’yı kazandıran ve her istatistikte birinci olan da odur. Bu sene de finalissima’yı kazanıp maçın en iyisi seçilmiştir. Pep guardiola adlı deha Messi’nin potansiyelini gördükten sonra takımdaki yıldızları gönderip sistemi onun üzerine kurmuştur. Bu sayede de Barcelona altın çağını yaşamıştır. Ferguson ve birkaç futbolcu hariç bütün futbol camiası Messi’nin en iyisi olduğunu defalarca kez söylemiştir. Ronaldo ile senelerce top koşturanlar bile Messi en iyisi demişlerdir. Söylediğin şeyler genellikle futbol ile alakası olmayanların sosyal medyada gördüğü Ronaldo fanboylarının yorumudur. Umarım bu sene de dünya kupasını kazanır ve herkese gereken cevabı verir.

1 Beğeni

Günün maçları

Bir de tahmin koyayım şuraya
Fas-Hırvatistan 2-1
Almanya-Japonya 2-0
İspanya-Kosta Rika 1-0
Belçika-Kanada 1-1

2 Beğeni

Skor değil de bende MS tahminlerimi yazayım.

Fas-Hırvatistan : 2
Almanya-Japonya : 1
İspanya-Kosta Rika : 1 ama bu kolay olur hatta bence ev sahibi gol 1.5 üst :slight_smile:
Belçika-Kanada: 0-2

Hırvatları daha önde görüyorum. Futbol belli olmaz ama Almanlar sağanak olur yağar diyorum.

Dünkü S. Arabistan sürprizinden sonra bugüne bir Fas sürprizi denemek istedim :blush: Almanya şampiyonluk için favorim, bakalım ilk maçları nasıl geçecek.

Hocam ben Arjantin üstüne kurulu bir yorum yaptım. Senelerdir Copa America dışında hiçbir başarısını göremedim ben. Messi dahil diğer oyuncular da birbirleriyle hiç uyumlu değil son zamanlarda. Madem Copa America dediniz Arjantin’in oynadığı takımlara bakalım; Şili, Bolivya, Ekvador, Kolombiya, Uruguay, Brezilya ve Paraguay. Ekvador ve Bolivya hariç diğer tüm maçlarını zorla kazanmış.

Madem Messi çok iyi neden dün yenildiler? Penaltı golü hariç Messi neredeydi? Benim demek istediğim; Messi yanındaki oyunculara bağlı olarak üst seviyede performans gösteren bir futbolcu genellikle. Oyunculuğuna bir şey diyemem ama böylesine fanboyluk da ne bileyim.

Sadece Messi’yi de sevmem sözümden yola çıkarak bu yorumları yazdıysanız bu daha üzücü.

3 Beğeni