24. İzmir Kitap Fuarı (Üstelik yılın ilk yeşil eriği fırsatları ile:) )

Yarın öğlen üniversiteden bir arkadaşımla birlikte şöyle bir tur atacağımdır fuarda. Adam davet etmedi, resmen emrivaki yaptı. Fazla samimiyetin zararları :sweat_smile:

Hafta içi de Yüksel Yılmaz tarafından kolumdan tutulup fuara sürüklenebilirim belki, öyle bir şeyler dedi ama kesinleşmiş bir şey yok.

14’ünde bir aksilik olmazsa sizlerle buluşmak için de orada olacağımdır.

Ben demiştim…

4 Beğeni

O da yetmedi, kitabın kapağına vurup içi dolu mu diye kontrol edilsin; sayfaları koklattırıp kitabın tazeliği ölçülmeye çalışılsın :rofl:

6 Beğeni

@Asli_Dagli

3 Beğeni

@erdo Fuar çok yoğun mu?

Maalesef beklenen yoğunluk yok. Hava hafif yağmurlu , Alaçatı da ot festivali var. bunlar etken olabilir.

1 Beğeni

İthaki %30 indirim
Metis %20 indirim

:confused:

İthaki’nin 10 tl reyonunda gormenghast ve mongoliad serileri vardı 3 kitap 30 liraya alınabilir.

Onun dışında türk tarih kurumunu ve türk dil kurumunda %50 indirim vardı sadece onlardan kitap aldım çünkü diğer yayınevlerinin indirimleri çok yetersiz.

Özellikle beni ilgilendiren Metis’den bahsetmek istiyorum internette %30 üzeri indirim bulabilirken neden fuardan %20 indirimden alayım? Zaten insanlar da benim gibi düşünüyor olacak ki yoğunluk olmasına rağmen kitap alan insan sayısı çok azdı.

Fuar mantığını hiç anlayamayacağım sanırım.

3 Beğeni

Banada fuar 10dk mesafe de ama dediğiniz gibi indirim yoksa kuru kalabalık yapmanın anlamı yok yani.Neyse bol bol indirim kodu kullanmaya devam:)

1 Beğeni

Eskiden böyle değildi… Metis için demiyorum. Metis evveli beri böyle ama İthaki mesela %35 indirim yapardı. Ben genelde fuarda aşağı yukarı 600-1000 arası senelik alım yapardım ve ekstra da indirim yaparlardı toplu aldığım için. Toplamda yüzde 45-50 bandına ulaşırdı. Artık bu mümkün değil. Özellikle 2018’den beri bu imkansız olmaya başladı. Bu sebeple artık aylık alım yapıp fuara pek kitap bırakmıyorum. Genelde sahaflar bölümüne uğrayıp Can Yayınları klasik eserlerini 5 tlden almak için gidiyorum. Tabii ben İstanbul için konuşuyorum. Bazen çok güzel fırsatlar olabiliyor. Mesela Delidolu bu sene Diskdünya setini gayet uygun bıraktı ben de aldım. Bazen böyle şanslar olabiliyor. Avantajı bu oluyor. Onun dışında fuar arkadaşlarla buluşmak, iki laflamak, birlikte dolaşıp fikir alışverişi yapmak için ideal. Bazen de Harry Potter gibi güzel serileri almak isteyen ama parası yetişmeyen çocuklara destek olmayı seviyorum. Bazen ciddi anlamda çok üzülüyorlar yüreğim el vermiyor. Bunlar dışında bir avantajı pek olmuyor. Artık internet daha uyguna geliyor. Kod+%50+(Benim kullanamadığım diğer fırsatlar) Yine de kitaplara dokunup seneler önce çıkmış ama benim kaçırdığım eserleri bulmak hoşuma gidiyor.

3 Beğeni

Valla İzmir’de olsam ne ithaki ne başka birşeye giderim. Hiç birinin yüzüne bakmam doğruca Erol Mütercimler’e giderim. Çeker bir sandalye otururum daha da kalkmam fuar sonuna kadar… Çok kıskandım valla…

1 Beğeni

Giderken haber veririm demistim. Ben bugun gidiyorum.

2 Beğeni

Hala fuarda mısınız?

Ek: Rıhtım rozetli birini görürseniz selam verin, muhtemel benim. :grinning:

Panama Yayınları’nda %50 indirim var arkadaşlar. Halka Dünya, Metro 2033 ve Nexus gibi kitaplar listenizdeyse bir uğrayın.

Onun dışında %50 yapan birkaç yayınevi daha gördüm ama bizim türlere giren şeyler basmıyorlar. İndirim oranı genel olarak her zamanki gibi: %25-30.

Tüyap stant kiraları için çok yüksek meblağlar istediği için son birkaç yıldır bu böyle maalesef.

İthaki standına uğrarsan görürsün muhtemelen :slight_smile: Yoksa da stanttaki arkadaşlara sor, onlar bilgilendirir.

1 Beğeni

Ya benim sarjim bitti fuardayken. Iletinizi ancak goruyorum, cok uzgunum. :purple_heart::blue_heart:

Lakin persembe cuma fuardayim surekli:)

Bugün sözlük almak için Alsacak’a gideceğim, ardından da fuara geçeceğim. Altıgen gözlüklü, askeri haki renkte Hogwarts cübbesinin yandan yemişi ceketli bir kişi görürseniz bilirsiniz kim olduğunu efenim, iyi fuarlar katılımcılar ve stand görevlilerine.

1 Beğeni

İzmir’den dün ayrılmış oldum. :frowning: Şansa o gün benim de şarjım bitti, öğlen dört gibi ayrılmak zorunda kaldım. İki kez gittiğim Dostlar Fırını da yüzüme gülmedi, ikisinde de ballı bitmişti. Ne sizinle ne de tavsiyenizle tanışabildim. (O gün forumda kimi görsem bir rıhtım rozeti de verecektim halbuki :thinking:)

Ayrıca Tudem’e gidip sorduğumda Niran Elçi’yi aradılar. Kendisi fuara gelmeyecekmiş, bunu da kendim öğrenmiş oldum. Çok tatlı insanlar vardı o stantta. :hugs:

Yordam Kitap’taki yetkililer çok bilgisiz geldiler bana lakin indirimleri kötü değil. İnternette %40 buluyorsunuz onlar da %35 yapıyor serilerde daha büyük indirimleri var.

Sahaflara bakın arkadaşlar çok temiz ve güzel kitaplar beş lira civarında bekliyorlar. Oradaki potansiyel çok büyük.

Okurun Sel*'e tepki göstereceğini düşünmüştüm ama oradaki kalabalık yine beni şaşırtan bir başka olaydı.

8 Beğeni

Yordam’ın ekip bir ajanstan sadece o fuar için işe alınmış personel olabilir.

Yok , ben standı ziyaret ettim. Her sene gelen yayınevi yetkilileri vardı.

2 Beğeni

Arkadaşlar başlığı yeni gördüm. İş bankası yetişkin standında görev alıyorum. %25 indirim var ama gelip benimle konuşup kayıp rıhtım derseniz %30 çıkartabileceğimi düşünüyorum. Hiç olmadı bir selam verirsiniz. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben bugün “yine” fuara gidiyorum. Dün ben yokken Teftiş gelmiş olduğu için koşarak gidip kitabıma sarılacağım. 14.00 filan gibi orada olabilirim. Bu sefer telefonumu şarj edeceğim de gideceğim. :expressionless:

5 Beğeni

Üf ya ne güzel erkenden kavuşuluyor kitaplara :confused:

İyi eğlenceler

1 Beğeni