Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Fidan kitap hala yollamadı ne belalı firma imis ya ne cevap var ne ilgi .
Bir kod verdiler kargo takip icin kod hatalı :woman_facepalming::woman_facepalming:

Ticari kodu vermişlerdir size. Bence kargo firmasını arayın isminizle baksınlar sistemden.

1 Beğeni

Bayramdan sonra gelsin artik saldım :tired_face::grinning:

1 Beğeni

Sonunda Lem’ler geldi ne mutlu bana aklımda pkd vardı ama gittim bunları aldım. Değecek gibi duruyor darısı pkd’ya.

Alt köşeler de şöyle küçük buruşmalar vardı:
IMG_20200522_190427
Ama ben bunun göz ardı edilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca kargocu abiye de sordum yarından itibaren tatil onlara sanırsam. Bugüne yetiştirmek için çabalıyorlardı. Yoksa benimki de bayramdan sonraya kalacaktı.

10 Beğeni

BKM Kitap da işini savsaklamaya başlamış. 1 Hafta önce verdiğim siparişten halen ses-seda yok. Üstelik araya bayran tatili de girecek ve süreç en az 20 gün uzamış olacak. Bir sipariş için çok uzun bir süre. Siparişin durumu hakkında nezaketen bir mail ya da sms mesajı da yok. Büyüyen her firma böyle kalitesizleşmek zorunda mı?

1 Beğeni

Kidega siparişim yine gecikti. Tabii durumda hemen haberdar ettiler. Bazı kitapların temin edilemeyeceğini bildirmişlerdi iki gün önce. Ben de hangi kitaplar olduğunu öğrenmek istediğimde bugün tüm kitapların temin edildiğini bildirdiler. Bayram sonrası direkt kargo ve hafta sonuna kalmadan lotaplar tarafıma ulaşır diye düşünüyorum. Kidega enpara kampanyasını sonlandırmış olsa da benim en çok tercih ettiğim site oldu. Her şeyimden memnunum.Kidega’nın. :slight_smile:

1 Beğeni

Alfakitap’ın sitesine giriş yapabiliyor musunuz?
Mail ve parolayı yazdıktan sonra girişte site geri atıyor sayfayı yönlendirmiyor. Bu sorunu yaşayanlar var mı ?

Tarayıcı kaynaklı olabilir diye 3 farklı tarayıcıdan denedim ama şu an dediğiniz gibi giriş yapılamıyor.

1 Beğeni

Bayram öncesi kitapyurdu 24 saatte kargo, idefix hızlı gönderi, Bkm tarihsiz olmak kaydıyla aynı gün üç farklı siteden sipariş vermiştim. İdefix ve kitapyurdu ertesi gün kargoya vermişti bugün de geldiler yani bu iki site mevcut duruma (korona-bayram) rağmen verdikleri tarihlerde tutarlı oldular fakat Bkm’den hiçbir ses yok. Bayramdan sonraki ilk iş günü bazı kitapların yanında “tedarik siparişi verildi” şeklinde bilgi vardı fakat bugün onu da kaldırmışlar. Neyse ki bunu tahmin ederek sadece Bkm ‘yi kapıda ödemeli kullanmıştım. Belki de bu yüzden ödemesini yapanlara öncelik veriyorlar fakat huylandım yani önce tedarik siparişi verildi yazıp sonra ürününüz hazırlanıyor’ a dönmelerinden. Bunalmış falan değilim tabi maksat forum kaydı tutalım çünkü Bkm’den kapıda ödemeli sipariş verme sebebim de burada bir üyenin 15-20 gündür Bkm’den kargo çıkışı bekliyor oluşuydu…

30 mayıs düzenleme: Bkm kitapları bugün kargoya verdiğine dahil bilgilendirme mesajı attı.

1 Beğeni

Ben de aynı durumdan muzdaribim.Ben kapıda ödeme yapmadım ama hala ürünler hazırlanıyor ve tedarikte yazmakta.

1 Beğeni

Ben ödeme yaptım, 27 Mayıs’ta sipariş verdim. BKM’yi ilk tercih edişim oldu bakalım ne kadar sürecek ürünlerin gelmesi.

1 Beğeni

kitapyurdunda sorun mu var sistemlerde şuan ,kapida ödeme siparişi vermeye çalisiyorum, 2 yildir kullandigim hesabim icin tc,adres ve isim hatası veriyor işin garibi eşimin hesabi içinde ayni hata veriyor.Bu sorunla karşilaşanınız varmi?

Kidega’dan bu aralar geciken siparişler için e-kitap hediye ediyor. Geçen ay bir alışveriş yapmıştım ve biraz bekletmişlerdi. Sanırım onun için 3 e-kitap bana da tanımlanmış. Hiç okumadım ama birini okuyup deneyelim bakalım.

1 Beğeni

Bana da aynı mail geldi biraz önce. Telefondan okunduğu için büyük ihtimalle okumam ama düşünüp böyle jest yapmaları bile hoş olmuş.
Enpara indirimleri ile çokça kullanmıştım bu fiyatlar ile bundan sonra zor gibi ama bakalım artık.

1 Beğeni

DR’den Cuma günü aldığım kitaplar bugun elime ulaştı. Bi önceki siparişim 16 gün sürünce buna şaşırdım :joy::joy: önemli olan sağlam gelmesi beklemek sıkıntı değil :+1:t6::grin:

3 Beğeni

Ben de aynı düşüncedeyim. Hiçbir zaman beklemek sıkıntı olmadı benim için. Önemli olan kitapların hasarsız gelmesi.

1 Beğeni

Soranlar oluyordu, istanbul kitapçisi ilk denemem gayet hızlı ve sağlam geldi memnun kaldim.Bu arada Sissoylu serisi artik 21cm basilmiyacakmiydi? hepsi 24cm lik geldi.

12 Beğeni

Alsam bana da 24 cm olanlar mı gelir acaba :smiley: Elantris ve Savaşkıran seriye mensup mu yoksa ikisi kitap da tek kitaplar mı bilginiz var mı?

Bu arada Babil kargo tercihimi yurtiçi yaptım lakin arasla göndermişler…Aras nereden baksan 3-4 km uzaklıkta saçma bir konumda.İkisi de getirmeyeceği için gider alırım diyordum,yurtiçi nispeten yakın.Babil tüm planımı bozdu :confused:

Elantris ve Savaşkıran tek kitap.Bana süpriz oldu ben 21cm gelecek düşüncesiyle sipariş verdim ve çok iyi oldu :slight_smile: iletişim bilgilerinden sorabilirsiniz kendilerine stoklarda hangileri var şeklinde.

İdefix’ten dün öğlen 1 verdiğim sipariş bu sabah kargoya verilmiş. Açıkçası 1 hafta beklerdim diyordum. Tek diyeceğim helal olsun adamlara :clap::clap:. Bunu bir ilknokta da yaşamıştım böyle şeylere alışık değilim :innocent:

4 Beğeni