Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Diğer kitapların acelesi yok da gelsin okuyayım diye beklediklerim var ama (Vaiz 9 ve Kum) geleceği yok. :slight_smile:

1 Beğeni

Mng kargo: 53617 (20 krktr)

1 Beğeni

Teşekkür ederim.

@sherlock007 Covid19 dan ötürü yalnızca mail ile iletişim kuruluyormuş sitede yazan bu şekilde. Aradım açan olmadı.

2 Beğeni

Benim ilk kargo geldi bugün. Ne sitede kargolandı yazdı ne de mesaj geldi. Ilk üç siparişim çok iyiydi ama bı sefer üzdü kitapmatik.

1 Beğeni

Babil kargo seçeneği olarak Yurtiçi’ni seçmeme rağmen hep Aras kargoya veriyor :unamused:

Öte yandan Babil sanırım hızlanmış. Stokta olmayan kitapları zaten sepete bile eklettirmiyor ama olan kitapları da dikkat ettiğim kadarıyla artık ertesi gün kargoluyor.

Kidega’da aynısını yapıyor. Kargo limiti dolunca seçmesenizde diğer şirkete veriyorlar.

1 Beğeni

Dün amazondan ilk siparişimi verecektim ama hediye kartı ve kod gibi bir şeyler çıkıyor. Ödemeler kısmında kartımın numarasını doğru girdiğim halde iki kere numara yanlış diye kabul etmedi. Amazondan nasıl kitap alacağım??

Kitapların teslim edildiği kargo şubesinin yorumlarını okudum. Tiz bir çığlıkla ufalanmış cam bardak gibiyim şu an. ://

Sonunda kargoya verdiler. Yeni farkettim bir kitabı da çıkarmışlar.

Amazon’dan daha önce birden fazla kez sipariş verdim. Hiçbirinde bir sorun yaşamadım ve gayet memnunum. Dün yeni bir sipariş verdim. Middlemarch (YKY). Bugün elime ulaştı, hızları yine harika. Ama maalesef kitap hasarlı geldi. Kraft kağıdına bile sarılmamıştı. Kitap koliye atılmış ve üzerine kraft kağıdı koyulmuştu. Aslında çok büyük bir hasar değil. Birden fazla yerinde küçük küçük hasarlar var. Ama açık renk kapak tasarımı olması dolayısıyla göze çok batıyor. Middlemarch’de benim için çok önemli bir kitaptır. İade etmeyi düşünüyorum. Daha önce bu siteye iade yapan var mı? Kitaplarımı Hepsijet getiriyor. Ve şubeleri nerede hiçbir fikrim yok.

İlk önce Hesabım/Ödemeleriniz kısmından kartınızı kaydetmeniz gerekiyor. Hesabınıza kartınızı kaydettikten sonra ödeme seçeneği olarak kredi kartı çıkıyor.
Bir de kartınızın internet alışverişine açık olması gerekiyor.

@AryaPond

HepsiJe iadeleri gelip evden alıyor. Siteden iade adımlarını ilerlerseniz MNG ile göndermenizi de isteyebilir.

1 Beğeni

Seçenek olarak sadece Mng kargo çıkıyor. O da bana bir hayli uzak. Telefon ile ulaşmaya çalışacağım kendilerine.

1 Beğeni

Amazon beni hayal kırıklığına uğrattı. Telefon ile kendilerine ulaştım ve Mng kargo dışında bir seçeneğim olmadığını söylediler. Başka bir kargo firması ile göndermek istersem ücretini ben ödemeliymişim. :expressionless: Bu yüzden kitabı iade edemiyorum maalesef. Dediğim gibi, Amazon beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı.

Hadi ya, çok şaşırdım. Burada birkaç arkadaş kitabı göndermeyip üstüne yeni kitap aldığından bahsetmişti. Sizinki çok şanssızlık olmuş.

Telefon yerine bir de site üstünden dener misiniz şansınızı? Kargo durumundan bahsedin, gerekirse fotoğraf ekleyin. Umarım çözülür probleminiz.

1 Beğeni

Teşekkürler. Site üzerinden de denedim. Mng seçeneği çıkıyor sadece.

Kitapyurdu ithaki %50 indiriminden sipariş verdigim Zaman Çarkı 9 temin edilemedigi için iptal edildi :frowning:

1 Beğeni

Kitapyurdu’ndan daha birkaç gün önce sipariş ettiğim Harry Potter’larım bu sabah 8 buçukta teslim edildi. :slight_smile: Jetteslim diye bir firma getirdi, dün mesaj atmışlardı sabah 8-10 arası teslim edilecektir diye ama ihtimal vermemiştim. Gerçekten İstanbul içi hızlı bir gönderim sistemi buldular sanırım. Yani uykumdan zil sesiyle sıçramasaydım iyiydi ama… :slight_smile:

9 Beğeni

Aynen hem ne zaman gelecekleri belli hem de hızlı. Kitapyurdu’nu bayadır kullanmıyordum ama bu kargo çözümünden sonra bir kaç alışverişimi oradan yaptım. Umarım bu sistem de firma çok büyüyüp bozulmaz.

1 Beğeni

Aras Kargo dün birine kargomu teslim etmiş, ettiği kişi ismi de TES*** EDİ*** :thinking:

1 Beğeni

Teslim Edildi yazıp geçmiş isme. Size ulaşmadıysa telefon edin (ulaşabilirseniz tabi).