Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Evet ulaştım birkaç aramadan sonra, iade talep formu gibi bir form açıp bir numara verip en geç pazartesiye ararız sizi bilgilendiririz dediler. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum resmen isim yerine teslim edildi yazıp geçmişler :joy: 12 saatte İstanbul’dan gelen kargo şubeden bana gelemedi 1,5 gündür.

1 Beğeni

“Teslim Edilmedi” de yazmış olabilirler oraya, kendilerine not gibi. Geçen sene benzer bir durum yaşamıştım. Sistemde “Teslim edildi” görünen kargom bana gelmemişti. Aradığımda dağıtımcının numarasını vermişlerdi. O da günlük doldurmaları gereken kotaları olduğunu ama bugün yetiştiremediklerini söylemişti. Yani kotayı doldurmuş gibi göstermek için sisteme o şekilde giriş yapıyorlarmış. Ertesi gün gelmişti kargom. Sizinki de sorunsuz gelir umarım.

1 Beğeni

Kitapyurdundan aldığım bir kitap hasarlı geldi maile dönüş yapmadılar. Hangi yolla irtibata geçmeliyim sizce?

Maili ne zaman attınız? Bana da bir kez hasarlı gelmişti, ben de mail göndermiştim. 1-2 gün içerisinde dönüş yapmışlardı diye hatırlıyorum.

Perşembe günü atmıştım biraz daha bekleyim o halde

1 Beğeni

Amazon’dan bir alışveriş yaptım. Henüz siparişim kargolanmadı. Bu siparişe bir ürün daha eklemek istiyorum. Bu mümkün mü, bilginiz var mı?

(Eklemek istediğim ürün tek başına gelmesin, boş yere kargo parası vermeyeyim istiyorum)

Ekleme olacağını sanmıyorum ancak mevcut siparişi iptal edip yeni sipariş verebilirsiniz.

1 Beğeni

Bir mail daha atın. Bazen ilk maile cevap vermiyorlar :slight_smile:

Aynen bir daha attım şimdi :blush:

Ah Babil yıllardır alışveriş yaparım sipariş notlarına bile bakmadan depodan direk hangi kargo alıyorsa öyle gönderdiklerini öğrendim. Yurtiçi kargoyu seçiyorum Aras a veriyorlar yıllardır oturduğum adrese hangi şubenin teslimat yaptığını bilmiyormuşum gibi acayip cevaplar alıyorum müşteri hizmetlerinden. Önceden çok hızlı gelsin derdim hemen ulaşsın ilk kez kabusum oldu :woozy_face: bu stresi yaşamak çok kötü

1 Beğeni

Amazondan sadece iade mı yapılıyor değişim yapamıyor muyuz?
Yapılıyorsa nasıl yapılıyor yardımcı olur musunuz?

Yalnızca iade yapılıyor.

1 Beğeni

10 gün oldu kitaplarımı bulamadılar…

3 Beğeni

Geçmiş olsun. Aras kargo kadar leş bir kargo şirketi yoktur herhalde. Adamların yaptığı her iște illaki bir problem çıkıyor.

Teşekkür ederim, en son genel müdürle irtibata geçtim, bulamazlarsa gerekeni yapacaklarını söylediler ama hala bekliyorum. Umarım kitaplarımı onlar satın alıp gönderirler.

2 Beğeni

Teslim eden kuryeyi bulmanız lazım. O kime teslim ettiğini biliyordur. Bende de benzer bir durum ollmuştu. Meğer kurye apartmanın altındaki markete teslim etmiş. En son onla konuşup buldurmuştum.

Onu da yaptık, o gün çalışan kuryelerin hepsi arandı hiçbiri üstüne alınmıyor. “O adrese ben gitmiyorum.” diyen de var “O saatte ben çalışmıyordum.” diyen de. Şoför de iki bina yandaki yufkacıya sordunuz mu dedi (alakasız). Nedense o gün kimse gitmemiş bizim mahalleye :smiley: Yer yarıldı içine girdi kargo…

Yufkacıya sordunuz mu :smiley: Ben marketten aldım valla kargoyu :smiley: :smiley:
Gitmiştir.Hatta bulamamış orada yakın bir yere bırakmıştır muhtemelen. O gün o mahalleye gitmediğini söyler tabi. Kaybolan kargonun ücreti o adama girecek çünkü.

1 Beğeni

Geçen hafta pazartesi Amazon’dan verdiğim kitap siparişi bugün geldi. Kitaplar 2. el gibi bi kötü kötü geldi. Birinde rafta durmuşluğun sarılığı var diğerinde kalem çiziği var. Üstelik kargoda kutuya bir şey dökülmüş kitaplara geçmemiş ama kötü koku yayıyor.

Bir de MNG kargo apartmanın kapısını çaldı. Ama daire kapısı çalınmadı. Bende yanlışlık oldu diye düşündüm. Çöp atmaya çıkarken kargoyu eşikte buldum. İnşallah daire kapısını çalmışlardır da ben duymamışımdır. Bunu yanlış adrese yapsalar kargoyu bulamazdım. Çünkü teslim alan kişi ben görünüyorum.

En tuhaf ve ikilemde kaldığım alışveriş oldu. Kitapları iade etsem mi çok kararsızım. :roll_eyes:

1 Beğeni

Ben dahil bir sürü kişi Amazon’u bu kadar överken sizin gibi başkalarının başına böyle şeyler gelince çok şaşırıyorum.