Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Ahahaah ben de o mesaja bir şaşırdım, bana da direkt para iadesi yapmışlardı ama indirimi tekrarlamamışlardı. Amazon yine kalitesini belli ediyor. Sırf bu yüzden normalde iade edeceğim derecede hasarlı olan kitapları iade etmedim. Kıyamadım Amazon’a.

Kitabın haline bile bakmaya gerek görmediler. Gelen diğer kitaplar da kusurlu desem, peki diyeceklerdi herhalde. Ay nezaketle karşılaştım çok tuhaf bir his xd

1 Beğeni

İadem tamamlandı. İade oluşturduktan sonra alt limitsiz 25 TL kupon tanımladılar, iade tamamlanınca da koleksiyon kuponunu tanımladılar. Biraz uğraştım ama ekstradan kupon çok iyi geldi.

BKM’den verdiğim siparişte 2 çizgi roman stoğu yok diye iptal edildi. Ben de bu yüzden siparişi iptal ettim ve yeni bir sipariş vermek istiyorum, kesin iptal olur mu siparişim?

Kidega’da iptal süreci kaç gün sürüyor bilen var mı arkadaşlar?

Kidega siparişi Packupp diye bir firma ile gönderiyormuş. Takip No var ama yazacak bir yer bulamadım. Nasıl halledeceğim bilen var mı ?

Merhaba iptal süreci ne şekilde oldu? Bir gelişme var mı? Tecrübeniz nedir? Paylaşırsanız memnun olurum. Günlerdir kitap bekliyorum BKM’den, duruma göre artık iptal edeceğim.

Amazon’dan @taurenim ile bir gün arayla kitap siparişi vermeye çalıştık, ikimizin de siparişi kabul edilmedi. Amazon satış yaptığımızdan şüphelenip engellemiş almamızı. :joy:
Müşteri hizmetlerine çok kitap okuyup Amazon’un da indirimleri iyi olduğu için sık yararlandığımı açıkladım. İtirazımı ilettiklerini söylediler, beklemedeyim. :slightly_smiling_face:
@taurenim de mail olarak geri dönüş yapmıştı, ona da bugün cevap gelmiş almaya devam edebilirsiniz diye.
Son zamanlarda kitap alan varsa siparişlerini kontrol etmelerini öneririm. Mail gönderiyorlar ama belki görmemiş olanlar vardır. :slightly_smiling_face:
Evdekiler bitti, Amazon başladı kitap almamı engellemeye. :joy:

5 Beğeni

Amazon kalp kırdı bu kez. Toplu alışveriş yapmak istemediğim ve Amazon Prime’ın ücretsiz kargolamasından faydalanmak istediğim için hemen okumak istediğim bir tane kitap sipariş etmiştim fakat iptal oldu. İtirazımı kabul ettiler ama işin kötüsü aynı siparişi tekrar vermek istiyorsam 72 saat beklemem gerektiğini yazmışlar.

İptal edilen – numaralı siparişteki ürünleri yine de almak istiyorsanız, 72 saat sonra yeni bir sipariş vermenizi rica ediyoruz.

Amazon, 3 gün bekleyecek olsam zaten diğer sayfalardan sipariş verirdim. Seni hızlısın diye seviyoruz, sen n’apıyorsun…

5 Beğeni

Kitapsepetinden memnun musunuz?

Çok da şey yapmamak lazım kitap için.

8 Beğeni

Gerçek değildir diye düşündüm önce ama sonra fantastik bir yerde yaşadığımız aklıma gelince emin de olamadım :sweat_smile:

1 Beğeni

Yaklaşık 4-5 ay önce birisi bana Kral Katili Güncesi seti aldı İlknokta üzerinden. Bugün Bilge Adamın Korkusu kitabını incelerken son 6-7 sayfanın bitişik olduğunu fark ettim. İlknokta’ya ulaşsam yardımcı olurlar mı? Sipariş no falan bilmiyorum.

İthaki ile iletişim kurun bence. Onlar yardımcı olurlar.

1 Beğeni

Arkadaşlar Mng kargodan ilk kez gönderi takip ettiğim için bir sorum var.

Alıcı bilgileri kısmında yazması gereken adres benim verdiğim teslimat adresi mi yoksa dağıtılacağı şubenin adresi mi? Çünkü karaladığım yerde yazan benim adresim değil.

Ben de bekliyorum MNG’den kargo ve şube adresi yazıyor Alıcı bilgilerinde.

Teşekkür ederim. Şimdi telefon konuşması yapmam gerekecek diye gerilmiştim. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Amazon sayesinde gece körü alınan kitabın sabah kapımda olmasına alıştığım için Bkm’den cumartesi günü verdiğim sipariş 2.iş gününe rağmen kargoya verilmediği için sıkkınım. Keşke Amazon yeni çıkan kitapları daha erken eklese, ilgi alanıma giren kitapları indirimde daha çok görsem… Çok ciddi oranda bir indirim görmediğim sürece (hani bazı yayınevlerinde ara sıra oluyorya 20-30 liralık 3,5 lira o tarz) Amazon dışında hiçbir siteden alışveriş yapmam. Beklemeyi sevmiyorum, zaman beklemek için çok dar.

Sonradan ekleme: Hafta sonu dahil siparişimin 8.günü kargoya verildi kitaplar. Oğlum, TÜBİTAK yayınları İlk okuma serisini biriktiriyor, biliyorsunuz kitapların çoğunun baskısı yok. Bkm siparişimde serinin baskısını bulamadığımız kitaplarından eklemiştim, bir tanesi bulunamamış herhalde belki bulunur diye beklettiler. 100 TL üzeri Zweig kutulu set hediyesiydi, bulunamayan kitabın fiyatını düşünce siparişte 100 TL altına indi fakat Bkm olması gerektiği gibi hediyeyi iptal etmeyip göndermiş. Elini verdiğinin kolunu kapamaya çalıştığı bu çağda bu tür jestlerin hoşuma gittiğini daha önce söylemiştim. Umarım gelen kitaplarda ekstra bir sorun çıkmaz.

1 Beğeni

Katılıyorum size bende uzun zamandır BKM sitesini kullanmıyorum. En iyi site olma potansiyeline sahip olmalarına rağmen bu avantajı kullanmıyorlar.

1 Beğeni

İnternet üzerinden satışlarda 2 haftalık iade süresi var diye biliyorum kayıtsız şartsız. Size böyle bir dayatma yapamazlar.