Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

resim
Ahh ah kavuşamadık bir türlü. :expressionless:

1 Beğeni

49 Numaralı Parçanın Nidası ve Sürgün Gezegeni temin edilebildi 9 gün sonra. Dune Mesihi hala bekliyor. Daha çok bekleyeceğim sanırım.

Grafik Kanon vesilesiyle İdefix’ten alış-veriş yaptım ve 3 kitap 2.gün elimdeydi. Grafik Kanon da şu an kargoda. Yıllardır hiçbir sorun yaşamadım, demek ki hiç bana denk gelmiyor. :smile:

Grafik kanonu bende alacaktım ama yarım bırakılmış öykülerle doluymuş yani kitabta’ki öyküleri anlamak için orjinal metnin tamamını okumak lazım’mış neyse gelince biraz göz gezdirirsen bilgi verirmisin bir kaç tanede görsel.

Ben yıllardır göz gezdiriyorum her fırsatta. Baskı kalitesi ve içerik olarak beni tatmin ediyor. Daha önce eşi olmayan bir iş, bu sebeple arşiv niteliğinde değerlendiriyorum. Fiyat da gayet iyiydi.

Geldiğinde de yine fotoğraf paylaşımı yaparım tabii ki.

2 Beğeni

5 gündür bekliyordum oldu mu şimdi?

Hangi site bu her sitede var bunun baskısı.

1 Beğeni

Bkm başka hangi site olabilir ki :joy:

1 Beğeni

İlknokta’da da yok. Acaba bulabildiğime atlayıp hemen alsam mı? Yoksa gelir mi İlknokta’ya yakın zamanda? Kafamda yine sorular.

İthaki tekrar baskıları sorun oluyor. Bulduğunuz yerden alın bence. Kidega’da varsa orayı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Ben tekrar Kidega’dan sipariş ettim

1 Beğeni

@Ufuk @Waxillium Teşekkürler arkadaşlar. Ben de Kidega ya da Kitapyurdu’nu kullanacağım. Umarım sıkıntı çıkmaz

2 Beğeni

Bu temin süreleri gittikçe can sıkıcı olmaya başladı. Sabırlı ama sabırsız da bir insanım. 3-4 gün temin için göz yumulabilir bir süre. Bir hafta hadi bir nebze sabır ister ama 12-15 gün bulunca veya geçince insanın yekten siniri bozulmaya başlıyor. En çok da yılbaşı, doğum günü hediyesi sebebiyle alınan ürünlerin geç temini büyük sorun. İnsanlar 2 ay evvelden mi alsın hediyesini? Saçma sapan bir şey bu. Firmanın ürünü teslim etme süresi 30 gün normal şartlar altında ama süre bana oldukça fazla geldi. Kim 1 ay beklemek ister ki? Bunu kabul etmeden de ürün alamıyorsunuz. Bana kalırsa birtakım sitelerdeki gibi bu iş onaylı olmalı. Kargo geldiğinde yeniden siteye girip onay vermelisiniz ve böylece hesabınızdan para çekilmeli. Madem ben ürünü alamıyorum firma da parasını geç alsın. Hak yerini bulsun. :roll_eyes: Azıcık bunaldım da. :smiley: Konuyu görünce de biraz iç dökeyim dedim.

1 Beğeni

Bende PKD nin 6 kitabını aldım. Herkes Alfa Yayın Grubu’nun temin süresinden şikayetçi. Umarım pişman olmam.

Alfa’ dan geçen hafta iki kitap sipariş ettim. Birisi iki gün sonra temin edildi ve kargolandı. Diğerini bekliyorum hala. Aynı yayınevi olmasına rağmen temin süreleri baya değişiyor.

İdefix ya da D&R dan aldınız sanırım. Bende 9 tane İthaki kitabı sipariş verdim. İlk olarak 6 tane 1-2 gün sonra 2 tanesini kargoladılar. Dune Mesihi hala beklemede. Temin sürelerindeki farklılıkların sebebi ne olabilir ki acaba? Baskı yok desem her yerde satışta gözüküyor. İlginç gerçekten.

Idefix böyle arada yapıyordu ama aynı yayınevinden farklı temin süresini ilk kez gördüm. Kitapların baskısı kalmamıştır diye düşünüyorum, temin edilemeyip iptal edecekler herhalde.

Bende ilk kez gördüm. Artık baskı mı tükendi Dune serisi yasaklandı mı ne olduysa bilgi versinler artık bugün 12. gün :joy:

Arkadaşlar bu stok durumlarından o kadar korkar oldum ki Vakıf serisini iki farklı siteden sipariş edeceğim. Bizi bu duruma düşüren siteler utansın :smile:

Ben ithaki kitapları için www.ilknokta.com tercih ediyorum. Temin daha hızlı oluyor nispeten. Brandon Sanderson için de www.arkadas.com.tr
sitesinden alıyorum. Artık 10 parçaya bölündüm. İçimdeki kötü yan yine pis pis konuşuyor. Diğer tüm sitelerde iyi kötü sorun oluyor artık. Özellikle D&R ve İdefix gün geçtikçe kötü bir hâl almaya başladı. Acilen kendilerini toplamaları lazım. El değiştirdi anlıyorum ama kaç zaman oldu yahu? İnsaf…

1 Beğeni