Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Alfa Yayınları halen niye 10 günlük temin süresi uyguluyor, bilgi olan var mı.?

(Burak Kuşcu) #288

6-7 tane murakami alıp tamamladım kitaplarını… bekle ki gelsinler :slight_smile:

(galeme) #289

Bankaların parayı hesabınıza aktarma süresi 15 iş günü diye biliyorum.

(Can) #290

Idefixte Dune Mesihi 7 Aralıktan beri siparişiniz hazırlanıyor diye görünüyor. Bir ara aradım temin edilmiş kargolanacak dendi hatta hafta sonuna geldi bugün kargolayın lütfen dedim kargolamadılar. Dün aradım temin edilmemiş sistemsel bir hata olmuştur dendi. Dune serisinin diğer kitapları geldi bir tek o yok. Bir de müşteri hizmetlerini arayınca Dune serisini direkt dune diye okumaları var ki gülmemek için zor tutuyorum kendimi 6 farklı kişiyle konuştum biri doğru telafuz edemedi. Hatta biri Düne dedi. Gereksiz bir ayrıntı ama ilginç hiçbiri duymamış demekki.

Aynı problemi yaşıyoruz.Az önce bende yazmıştım.Yanlış yere yazmışım.Musteri hizmetlerini telefonla aradım temin edileceğini soylediler.İnternet sitesinde geçici olarak satışa kapalı gösteriyor.

(Demet ) #293

Babil’den Bir Noel Şarkısı’nın ciltlisini sipariş vermiştim, 2 iş günüydü temin süresi. Dün 3.gün olunca Babil mail attı 28inde temin edilecek tedarikçi firmadan diye. Diğer kitabınızı önden gönderiyoruz, gecikme için özür dileriz yazmışlar. Valla benim çok hoşuma gitti bu bilgilendirme. D&R konusunda anlatılanlara bakıyorum da iyi ki oradan almamışım bir şey.

(Burak Kuşcu) #294

ptt kargo pişmanlıktır bir kez daha anladım. Her seferinde kendime söz veriyorum ama unutuyorum.

2 tane kitap aldım kidega 3 günde verebildi kargoya hadi eyvallah stoğunda yoktur odur budur anladım. Bu ptt de gezdiriyor Allah gezdiriyor. Yurt dışından gümrüğe girse bu kadar sürmezdi. Yok KİM’e gider, torbaya eklenir geliş kaydı yapılır gidiş kaydı alınır. Delirmemek elde değil. 3-4 gündür 2 kitap gezip duruyor. Bugün cuma ,cumartesi pazar da kurumumuz yatışta biliyorsunuz hafta içi çok çalıştığından dolayı dinleniyor.

1 haftada kidega’dan(merkezi ikitellide) verdiğim adrese anca gelecek kitaplar(ne acıdır o da ikitelli’de)

Kafayı sıyırdım.

(fatih çetin) #295

Ben Ptt’den çok memnunum. Şehrimde cumartesi öğlen 2-3’e kadar çalışıyorlar. Hiç aksatmadılar. Twitter Ptt destek sayfasından dm atın bence. Bazı durumlarda oradan ulaşıyorum ve hızlandırıyorum işlemleri.

(Burak Kuşcu) #296

1 hafta olmuş beklemeyi bıraktım dm atsam ne şu saatten sonra.

Gelsin bakalım istediği zaman.

(Demet ) #297

resim
Ahh ah kavuşamadık bir türlü. :expressionless:

(Fatih Ataç) #298

49 Numaralı Parçanın Nidası ve Sürgün Gezegeni temin edilebildi 9 gün sonra. Dune Mesihi hala bekliyor. Daha çok bekleyeceğim sanırım.

(Bahri Doğukan Şahin) #299

Grafik Kanon vesilesiyle İdefix’ten alış-veriş yaptım ve 3 kitap 2.gün elimdeydi. Grafik Kanon da şu an kargoda. Yıllardır hiçbir sorun yaşamadım, demek ki hiç bana denk gelmiyor. :smile:

(Hüseyin gök) #300

Grafik kanonu bende alacaktım ama yarım bırakılmış öykülerle doluymuş yani kitabta’ki öyküleri anlamak için orjinal metnin tamamını okumak lazım’mış neyse gelince biraz göz gezdirirsen bilgi verirmisin bir kaç tanede görsel.

(Bahri Doğukan Şahin) #301

Ben yıllardır göz gezdiriyorum her fırsatta. Baskı kalitesi ve içerik olarak beni tatmin ediyor. Daha önce eşi olmayan bir iş, bu sebeple arşiv niteliğinde değerlendiriyorum. Fiyat da gayet iyiydi.

Geldiğinde de yine fotoğraf paylaşımı yaparım tabii ki.

5 gündür bekliyordum oldu mu şimdi?

(Hüseyin gök) #304

Hangi site bu her sitede var bunun baskısı.

Bkm başka hangi site olabilir ki :joy:

(Demet ) #306

İlknokta’da da yok. Acaba bulabildiğime atlayıp hemen alsam mı? Yoksa gelir mi İlknokta’ya yakın zamanda? Kafamda yine sorular.

(Ufuk) #307

İthaki tekrar baskıları sorun oluyor. Bulduğunuz yerden alın bence. Kidega’da varsa orayı tavsiye ederim.

Ben tekrar Kidega’dan sipariş ettim