Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Demet ) #311

@UfukTR @Waxillium Teşekkürler arkadaşlar. Ben de Kidega ya da Kitapyurdu’nu kullanacağım. Umarım sıkıntı çıkmaz

(Hiçliğin bekçisi…) #312

Bu temin süreleri gittikçe can sıkıcı olmaya başladı. Sabırlı ama sabırsız da bir insanım. 3-4 gün temin için göz yumulabilir bir süre. Bir hafta hadi bir nebze sabır ister ama 12-15 gün bulunca veya geçince insanın yekten siniri bozulmaya başlıyor. En çok da yılbaşı, doğum günü hediyesi sebebiyle alınan ürünlerin geç temini büyük sorun. İnsanlar 2 ay evvelden mi alsın hediyesini? Saçma sapan bir şey bu. Firmanın ürünü teslim etme süresi 30 gün normal şartlar altında ama süre bana oldukça fazla geldi. Kim 1 ay beklemek ister ki? Bunu kabul etmeden de ürün alamıyorsunuz. Bana kalırsa birtakım sitelerdeki gibi bu iş onaylı olmalı. Kargo geldiğinde yeniden siteye girip onay vermelisiniz ve böylece hesabınızdan para çekilmeli. Madem ben ürünü alamıyorum firma da parasını geç alsın. Hak yerini bulsun. :roll_eyes: Azıcık bunaldım da. :smiley: Konuyu görünce de biraz iç dökeyim dedim.

(Fatih Ataç) #313

Bende PKD nin 6 kitabını aldım. Herkes Alfa Yayın Grubu’nun temin süresinden şikayetçi. Umarım pişman olmam.

(Mustafa Erdem) #314

Alfa’ dan geçen hafta iki kitap sipariş ettim. Birisi iki gün sonra temin edildi ve kargolandı. Diğerini bekliyorum hala. Aynı yayınevi olmasına rağmen temin süreleri baya değişiyor.

(Fatih Ataç) #315

İdefix ya da D&R dan aldınız sanırım. Bende 9 tane İthaki kitabı sipariş verdim. İlk olarak 6 tane 1-2 gün sonra 2 tanesini kargoladılar. Dune Mesihi hala beklemede. Temin sürelerindeki farklılıkların sebebi ne olabilir ki acaba? Baskı yok desem her yerde satışta gözüküyor. İlginç gerçekten.

(Mustafa Erdem) #316

Idefix böyle arada yapıyordu ama aynı yayınevinden farklı temin süresini ilk kez gördüm. Kitapların baskısı kalmamıştır diye düşünüyorum, temin edilemeyip iptal edecekler herhalde.

(Fatih Ataç) #317

Bende ilk kez gördüm. Artık baskı mı tükendi Dune serisi yasaklandı mı ne olduysa bilgi versinler artık bugün 12. gün :joy:

(Demet ) #318

Arkadaşlar bu stok durumlarından o kadar korkar oldum ki Vakıf serisini iki farklı siteden sipariş edeceğim. Bizi bu duruma düşüren siteler utansın :smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #319

Ben ithaki kitapları için www.ilknokta.com tercih ediyorum. Temin daha hızlı oluyor nispeten. Brandon Sanderson için de www.arkadas.com.tr
sitesinden alıyorum. Artık 10 parçaya bölündüm. İçimdeki kötü yan yine pis pis konuşuyor. Diğer tüm sitelerde iyi kötü sorun oluyor artık. Özellikle D&R ve İdefix gün geçtikçe kötü bir hâl almaya başladı. Acilen kendilerini toplamaları lazım. El değiştirdi anlıyorum ama kaç zaman oldu yahu? İnsaf…

(Alper) #320

İthaki siparişlerinizi ilknokta üzerinden verebilirsiniz…İlk Nokta ve İthaki kardeş :slight_smile: Genelde 1-2 hata bazı siparişlerimi aynı gün kargoya verdiler.

Şu an İthaki, ilknokta kitapevinde genel indirim oranı yüzde 38
Bazı İthaki kitaplar da yüzde 50 indirim 3-5 kitapta 70-80’e vatan indirim var.

Vakıf’ın 3. kitabını Bkm 5 gün sonra iptal etti, bugün Kidega’dan tekrar sipariş ettim ve aynı gün içinde iptal edildi. Bende ısrar edip Kitapyurdu’ndan sipariş ettim. İthaki kitapları en ucuz İlknokta’da olur kendi siteleri zira :slightly_smiling_face:

(Demet ) #322

İlk iki kitabını İlknokta’da sepete attım. Üçüncü kitabı orada da tükenmiş şansımıza. Üçüncüyü de Kitapyurdu’ndan alıyorum. Sadece Kitapyurdu stokta gösteriyor, umarım ulaştırırlar bize.

Kitapyurdu tamam

(Umut K.) #324

Kitapyurdu’ndan alışveriş yapacak arkadaşlar, eğer temin süresinde 24 saatte kargoda yazıyorsa, o kitap Kitapyurdu’nun kendi deposunda bulunuyor demektir. Yani temin etme konusunda sıkıntı çıkmayacaktır.

(Demet ) #325

Benimki de hazır :star_struck:

Yahu bu Elric’leri İthaki gizli depoya mı saklamış, ne yapmış. Ne d&r ne de idefix günlerdir bir türlü temin edemedi. Gelse de hemen başlamayacağım ama insan merak ediyor. Kargo gelecek mi ? Yoksa ben dışarıdayken mi geldi ? Yoksa yurtiçi kargo yine mi beni evde bulamadı ? O cevapsız arama kuryenin numarası mı ? :smile: :smile:

(Erdal) #327

İdefix Grafik Kanonlarımı göndermedi :rofl::rofl:

(Demet ) #328

Bugün 12.gün hala kavuşamadık kitabımla…

Grafik Kanoncular :rofl: (Öndeki turuncu gömlekli ben)

com-add-text

(Emre) #330

En uzun gece indiriminde d&r’dan almıştım Elric serisini ertesi gün kargoladılar. Ama onun dışında birkaç kitap daha vardı sepette onları ancak bugün teslim aldım (13 gün). Neyse son kitabı düzeltmedeymiş o da çıkınca okumaya başlarım :slight_smile: