Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Ben bu uygulama başladıktan sonra bir kere “yarın getirin” seçeneğini seçmiştim. Sonra görevli teslim saatinde arayıp “GETİRMEYİN demişşiniz şubeden alabilirsiniz kargonuzu.” demişti. O yüzden bu uygulamaları başlamadan bitti benim için. Bu saaten sonra güvenip kullanamam sanırım. :slight_smile:

3 Beğeni

Kargo firmaları istiyor ki biz onların kargocusu olalım. Bunun bir tık üstü, kargonuzu almaya gittiğinizde sizin mıntıkada kalan diğer kargoları elinize tutuşturup “bunları da sahiplerine verir misiniz?” demektir. :\

1 Beğeni

Kargo aracı 4. kez sokağımdan geçiyor :smiley: … Umarım kargomu unutmazlar.

O da oldu; tanıdık kargocu vardı aracı kaza yapmış, bulunduğum yerde bir iki kargo vardı durumu anlattı gelip alabilirsiniz yoksa bugün getiremeyeceğiz denildi. Her zaman olan bir durum değil, kargocu tanıdık benim kargo değil ama diğer kargoların zarar görme olasılığı fazla olunca biz de gittik, kargomuzu aldık, şunlar da sizin yan tarafın bırakabilir misiniz denildi. Yanımdaki kişi sen teslim edersin dedi (kibarca :slight_smile:) almadı. Aras ile yaşadığım diğer bir konu ise bölge sınırları; kargo bir günde bulunduğum şehre gelir iki gün şehri gezer. Her aradığımda ise gönderici farklı şube yazmış derler. Son kargolarımdan birinde doğru adresi yanlış yazıp başka şubeye göndermişlerdi. Kargocu tanıdık olmasa kargo teslim alınmadı deyip iade edilecekti. Bir de müşteri hizmetleri var. En efsane onlar; çok şey var ama en geneli söyleyeyim. Aradınız biraz sinirli, sitemli konuşunca bilin ki o sırada sistemlerde güncelleme var, size o an yardımcı olamayacaklar. Daha sonra aramanızı isterler. Artık arayınca konudan önce sistemlerde güncelleme var mı diye soruyorum. (“Güncelleme” kelimesi de her nereye konsa uyuyor ya; yılın kelimesi için benim adayım.)

2 Beğeni

KitapSepetinden aldığım YKY kitapları sonunda bugün geldi…

11 Beğeni

Ülkemiz sağolsun, bir absürtlüğü kafamın içinde sınırlamıyor. Aklıma tuhaf bir şey gelirse yine bu şekilde, kesin birileri, bir yerlerde bunu yaşamıştır diyeceğim artık.

2 Beğeni

Kidega siparişim 14. gününe giriyor yarın. 10 kitap sadece tek bir kitabın temini için bekletiliyor. Parçalı kargo uygulamaları da yokmuş. Bekleyelim bakalım.

1 Beğeni

Senin artık ortalama teslimat süren 25-30 gün. Alışman lazımdı şimdiye kadar. :woozy_face:

3 Beğeni

:slight_smile:

Evet @erdo Erdal arkadaş ile aynı fikirdeyim. :slight_smile:

Ama @Ufuk daha dertli tüm kitapları hasarlı geldi, hatta üzerinde gezmişler kitabın.

2 Beğeni

Hatırlatma :slight_smile:

@erdo kargoist bu kez tek seferde getirdi.

Kitapsepeti’ni kınıyorum ama kitaplar bu kadar kötü olamazdı, hayır bir de o kitapları hangi akılla paketleyip gönderiyorlar, anlayamadım.

3 Beğeni

Yok ya bu sefer kitapsepeti ve kargoist değil. Şansızlık firmalarla değil benimle alakalı demek. :smile: @Erdal_01 @alper @Ufuk

3 Beğeni

Sen bence alacaklarını @alper 'den al, zebramo da bedava satıyor alan yok, kargolaması falan hızlı, gece sipariş verirsen o saatte Aşti’ye gidip otobüse veriyor hemen :grinning:

4 Beğeni

Ya ben kitaplığı tamamladım neredeyse, sen yeni haber veriyorsun. :smile:
@alper bey elinizde hesaplı Ejderha Mızrağı var ise ilgilenirim. :relaxed:

2 Beğeni

Bu siparişim ile ilgili biraz içimi dökmek istiyorum. Ne kadar saçma sapan yürütüyorlar süreci çıldırmamak elde değil. Siperiş sırasında yazdı. 16 sında temin edilecek ürünler var o zaman size yollayacağız diye. Dedim tamam. Dün fark ettim ki Puslu Kıtalar Atlası çizgiromanı tükenmiş. Aradım müşteri temsilcisi dedi ki sadece Tiamat ciltli versiyonu temin edilmemii. O da gelsin paketlenecek. Her şey tamam. Muhtemelen ciltli baskı yetişmedi Puslu Kıtalar’ı da ayırmışlar belli ki derken bugün 6 tane ürün paketlendi. Tiamat ve puslu kıtalar temin bekliyor. Bre geri zekalılar madem siparişi bölerek yollayacaktınız beni neden en başında 16 sına kadar beklettin. O zaman bana sattığın ürün şimdi stokta yok gözüküyor. Şimdi yine aradım müşteri hizmetlerini papağan gibi yayınevinden istedik ama gelmezse paranızı iade ederiz. Para iadesi istemiyorum ki ben bana sattığınız ürünü istiyorum.

Tiamat’ın ciltlisi de ayrı komedi. Siz demediniz mi 16’sında çıkaracağız bu kitabı diye. İdefix’e ulaşmamış henüz ciltli. Kitabı temin edilen var mı acaba?

Puslu Kıtalar Atlası her yerde tükenmeye başladı. Satan yerler de min 200 ₺ ye satıyor. Özetle PAA hayal oldu herhalde ama bakalım.

İlknokta siparişimdeki temin bekleyenler 14. günü tamamladı. Sepette ithaki dışında YKY, everest falan da var. Normali midir bu durum İlknokta için ?

AGT kurye rezilsin ya. Amazon’dan iki sipariş verdim 2-3 gün arayla. Birini kolay gelsin diğerini Agt getirecekti. Kolay gelsin 1 gün sonra getirdi kargomu.

AGT siparişimin teslimat adresini değiştirdiğim için gecikme oldu. Çok normal tabiki. Ama gönderi hareketlerini takip ettiğimde Salı günü yeni adresime teslimat girişiminde bulunuldu yazıyordu. Ama öyle bi’şey olmadı. Aradım dün dediler ki, “Gün içinde getireceğiz” ama gelmedi. Bugün aradım dediler ki, “Kargonuz sevkiyatta bugün gelir. Kuryeyi de bilgilendireceğiz.” yine gelmedi. Açıkçası ben kaybolduğunu düşünüyorum kargomun. Ama bakalım hayırlısı…

Amazon’un AGT’yi bırakması lazım bence. Agt Amazon’a zarar veriyor. Siparişi 1 gün olmadan kargoyu veriyor Amazon ama gelmesi Allah’a emanet.

6 Beğeni

İdefixte bir şeyler değişmiş :thinking: Dün öğleden sonra verdiğim siparişe hemen fatura kesmişler, akşam paketledik diye mail atmışlar. Gece 2 de kargomsende gönderinizi teslim aldık diye mail atmış. Bugünde teslim etmiş olurlarsa amazon standardına çıkarmışlar kendilerini diyeceğim.

Eskiden 15-20 gün beklerdik turkuaz abileri, hey gidi rekabet nelere kadirsin işte :slight_smile: Bunalmayı beklerken şaşırttılar, kargoda kaybolmasalar bari :smile:.

3 Beğeni

Aynı şeyi ben de D&R’da yaşadım. Ertesi gün kargoya verildiğinde çok şaşırdım. Normalde tercih ettiğim bir alışveriş sitesi değil fakat aradığım kitap tek orada vardı. İkisinin de bağımlı olduğu şirket aynı. Tedarik sürelerini kısaltmaları iyi olmuş arayüzde hangileri temin edildi görülmüyordu bile. :blush:

4 Beğeni

@Vordue @alys büyük sıkıntı olduğu zamanlar depo değiştirdiler o yüzdendi. Ben her ikisinden de sipariş verdim geçen hafta, pıt diye geldi siparişler.

2 Beğeni

Kitapsepeti arayüz değiştirmiş ama site ileriye gideceğine geriye gidiyor. Siparişlerimi görüntüleme de sorun yaşıyordum. Uygulamadan bir şekilde görüntüledim. 6 gündür hiç hareket yok sipariş verdiğim kitaplarda. Üstelik stok sorunu olmayan kitaplar. Eski sitesinde en azından temin edilenler görüntülenebiliyordu. Stokta olanları görebiliyorduk. Kaç günde temin edilebileceği yazıyordu. Şimdi hiç hareket görmüyorsunuz. Böylesi bekletme ve bilgilendirme yapılmadıktan sonra Gold indirim vs. hikaye…