Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

İlknokta sitesinde İthaki Yayınları haricindeki diğer yayınevlerinin kitapları, kaç günde geliyor acaba?

Ben Malazan 2 ile Sel Yayıncılıktan bir kitap sipariş ettim. Sel’in temini 3 gün sürdü. Diğerleri de o civardır diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim sağ olun.

1 Beğeni

Altlarında yazan tahmini süreye yakın oluyor gerçekten. Benim geçen ay yaptığım alışverişte tahmini 10 gün olan bir ürün vardı. 15. gün kargoya verildi ürünler.

İlknokta’dan bayramdan önce kitap alma gafletinde bulundum. 8 kitaptan 4’ü iptal edilip para geri yollandı. Oysa sitelerinde bu kitapların ellerinde olmadığına dair bir ibare yok. Bayram bitti. Kalan 4 kitap temin edildi ama dört gündür kargoya vermiyorlar. Verecekler mi emin değilim. Dolandırılmış da olabilirim. Bu siteden bir daha asla alışveriş yapmam. Amazon, dnr ve tabii ki Kitap Yurdu dışında sağlam site yok ülkede! İlnokta pişmanlıktır. Ayrıca telefon edince de kimseye ulaşamıyorum, muhatap bulamıyorum.

2 Beğeni

Bende Epsilon’dan kitaplar sipariş ettim. Hala yeni sipariş durumunda. Dört gün oldu. Kitapların temin süresi beş gün diyor. Sizde nasıl oldu mesela? üçüncü günden sonra mı kargoya verildi?

1 Beğeni

İlknokta, ithaki kitaplarını almak için iyi bir site. Diğer yayınevi kitaplarını buradan almak mantıklı değil.

Ücret iadeleri uzun sürüyor ama dolandırmazlar.

2 Beğeni

Bayram tatili 15 temmuz derken ya kargolar kapalı ya da çalışanlar tatilde.

1 Beğeni

Benim sipariş ettiğim iki kitaptan biri İthaki biri Sel olduğu için Sel’i bekledim. Tedarik üç gün sürdü, muhtemelen en geç salı gelirler.

Epsilon’un tedarik süreci uzunmuş bayağı. :confused: Bence sizin kitaplarınız da haftanın ilk günlerinde gelir. Ya da en kötü ihtimalle iptal olur tedarik süresi geçtiği için.

1 Beğeni

Brandon Sanderson kitaplarını da oradan almayı düşünüyordum, fakat temin süresi 8 gün dediği için yanaşmamıştım.

1 Beğeni

Ilknokta direkt İthaki’nin sayfası olduğu için farklı yayıncıkların tedariği uzun sürüyor haliyle ama 8 gün de çok fazlaymış. Fiyat performans açısından en iyisi Amazon sonra da normal genel kitap siteleri olsa gerek. Çok uzun zamandır toplu alışveriş yapmadığım için sıraya koyamam sanırım. :slight_smile:

1 Beğeni

Diğer sitelerden sipariş ettiğim başka ürünler geldi. Kargolar çalışıyor. Lakin İlknokta pek oralı değil.

İlknokta ithaki grubunun kendi satış yeri. Ve ithaki yayın grubuna ait yayınevlerinin kitaplarından alacaksanız sık sık kampanya yapıp çok hızlı gönderirler. Çok kitap aldım ve bir sorun yaşamadım…
Amazon, N11 gibi yerlerde de ithaki kitap satıyor ama daha pahalıdan.

Başka bir yayınevinin kitabını alacaksanız ilknokta dan alınmaz çünkü indirim marjları düşük.

Başlığı görünce hatırladım benim de gelmeyen kitap var ya :smile: . 3 Temmuzda Hepsiburada’dan Şafakparesi’ni sipariş vermiştim, 16 sında kargoya verilir yazıyordu hala ses yok :smiley: . Tedarik edememişler belli.

Diğer firmalardaki sorun da bu tahminimce, pazartesi itibari ile döngü yeniden başlar.

Benim de D&r’den aldığım Suç Kitabı’nın faturası kesildi. Hala kargoya verilmedi. Mail attım, tedarik edildi en kısa zamanda kargoya verilecek diye. Hala tık yok. Hepsiburada’dan tıkla kazanla kitaplarda 50/20 TL indirim kazanmıştım, onu da kullandım. Kargoya verilme süresini gecirdiler. Bakalım. Beklemek sıkıntı değil de şehir dışına çıkacağım. Taşınıyoruz, komşuya al deme şansım da yok. :woman_facepalming:t3:

1 Beğeni

Benim sipariş de parçalı olarak gönderildi ve sonradan toplanan iki kitaplık sipariş faturası kesilmesine ragmen günlerdir beklemesine rağmen kargoya verilmiyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp kayıt açtık, aynı gün kargo kabul yaptılar. Müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Tavsiyeniz için teşekkürler. Ben de müşteri hizmetlerini arayım o zaman.

Bunu artık anlamış oldum. İthaki’nin kitaplarını alsam da ordan almayacağım. Çünkü saygısızlar. Cevap vermiyorlar. Yorumları siliyorlar.

1 Beğeni

Müşteri hizmetlerini aradım. Aynı gün kargo notu düştüler. Yarın gelir kargoya verilirse. Çok teşekkürler. :pray:

1 Beğeni

Sevindim sizin adınıza, rica ederim :pray:

1 Beğeni