Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Kargoya hala verilmedi. Şikayet Var’a yazdım. Hala bir çözüm üretilemedi. Kargo geldiğinde evde olursam alacağım, olmazsam iade olacak. Farklı bir şehire adres değişikliği olmuyormuş. Kimin gözü kaldı kitabımda. :grimacing: Kargonuz geldiği için çok şanslısınız.

1 Beğeni

D&r kafasına göre Suç kitabını iptal etti. Başka kitabı iptal edilen var mı acaba? Kargoya verildi kargo yoğunluğundan demişlerdi. İptal edelim deyip durdu müşteri hizmetleri. Ben de özellikle iptal olmasın evde olursam alırım, olmazsam iade olur zaten diye.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Arayın ve hediye çeki isteyin.

1 Beğeni

Tavsiyenizle müşteri hizmetlerini aradım. Faturası kesilen ve kargoya verilen bir kitabı nasip iptal edebiliyorsunuz, mağdur oldum. Şimdi o kitabın fiyatı çok yüksek alamam. Ve siz bir kampanya yaptınız ben de kampanya dahilinde aldım. O zaman ona göre bana aldırmayacaktınız. Kitabımı ya da hediye çeki istiyorum. Forumdaki bir çok arkadaşıma gitti kitap benimki niye gelmedi, dedim. İlgili departmana bilgi notu yazdı Müşteri Temsilcisi inceleyip beni arayacaklarmış. Çok da bir şey çıkacağını sanmıyorum açıkçası. O kadar ilgisizler ki. Amazon’un tırnağı olamazlar. :grimacing:

1 Beğeni

KitapSepeti’nden alışveriş yaptım. 26.06.2022’de verdiğim ilk siparişte 13.07.2022’ye kadar bir hareket olmayınca müşteri temsilcisini aradım. 2 kitap haricinde diğerleri temin edildi, isterseniz bu iki ürünü iptal edip kargoya verebiliriz, dediler. Ben ısrarla iptal istemiyorum, bir süre daha bekleyebilirim dememe rağmen bu 2 kitabı iptal ettiler. Kitaplar Alfa Yayınevinin çok satan popüler kitapları bu arada, butik bir yayınevi de değil. İptal bildirimi gelince bu iki kitaba birkaç kitap daha ekleyip yeni bir sipariş verdim. 13 gün geçti ve halen bir hareket yok. Müşteri hizmetlerini aramaya korkuyorum. Yine iptal edecekler çünkü. KitapSepeti’nden geçen sene büyük indirim döneminde epeyce alışveriş yaptım ve özellikle kargolamasından çok memnundum. Kitap hemen gelsin gibi bir derdim yok ama kitabın tedarik durumunu siteden takip edebilmek istiyorum. Son durumda kargolamaya kadar siparişte hiçbir güncelleme girilmiyor siteye. Müşteri memnuniyeti açısından büyük bir hayal kırıklığı maalesef.

1 Beğeni

KitapSepeti, 13 Temmuzda verdiğim 5 kitaplık siparişimi 1 iptal ile bugün kargoya verdiğini bildirdi. Şimdi de kitapların elime sağlam gelmesi için bekleme sürecine girdim.

3 Beğeni

kitapsepeti’nden 14 temmuzda vermiş olduğum sipariş halen kargoya verilmemiş durumda :rage:
Geçen cumartesi aradığımda kitaplar hazır, cumartesi kargolar çalışmadığı için pazartesi gönderilecek dediler. Pazartesi geçti, çarşamba oldu, aradım hani nerde diye. Hızlandırıyoruz dediler, 1 saat sonra kargolandı maili geldi. Takip numarasından baktığımda kargo bulunamadı çıkıyordu. 24 saat bekleyip aradım, bazen takip no geç çalışıyor yarın yine bakın dediler. 48 saat geçti tekrar aradım. Kargo ile görüşüp döneceğiz dediler. Az önce arayıp, kargo entegrasyon sisteminde hata oluşmuş, kargo hiç gönderilmemiş, halen depodaymış yarın gönderilecek dediler. Yarın ise cumartesi ve geçen hafta cumartesi kargo çıkışı olmuyor demişlerdi!
Kendilerine de söylediğim gibi büyük ihtimal çarşamba günü kargoya vermeden beni oyalamak için kargoya verildi maili attılar. Şimdi de geçen hafta kargolayamayacakları söyledikleri gün olan cumartesi kargolanacağını söylüyorlar. Pazartesiye kalır en iyi ihtimal.

Kitaplar sapasağlam gelsin bir daha sipariş vermem bunlardan. :face_with_symbols_over_mouth:

3 Beğeni

PTT ye sattığım kitapları Pazartesi öğlen verdim yani 8 i.9’u Orduya gitmiş gözüküyor ve ondan beri güncelleme yok 3 gündür.Eğer yarın da bir işaret alamazsam arayacağım neresi ilgileniyorsa kargoyu kayıp mı ettiniz diye.

Amazondan kuzenime hediye etmek için Sabahattin Ali seti(Martı Yayınları) almıştım fakat bana The Kitap Yayınlarının setini göndermişler. Amazon uygulamasından müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılıyor? İlk defa başıma geldiği için bilmiyorum.

1 Beğeni

Uygulamada en altta sağ köşedeki üç çizgiye tıklayın. Açılan menüde yine en alta inin orada müşteri hizmetleri var ona basın.
Yeni bir menü açılacak ilk sırada siparişlerle ve iade ile ilgili bir bölüm var. Ona tıkladığınız zaman şimdiye kadar verdiğiniz siparişler tarih sırasına göre önünüze geliyor.
Sorunlu siparişe tıkladığınız zaman açılan menüde de siparişle ilgili bilgiler ve en altta da bize ulaşın seçeneği var. Oradan probleminizi halledebilirsiniz.

1 Beğeni

Hallettim, bugün yeni kargo geldi ama gene yanlış set. Forumda bazı arkadaşlar direkt müşteri hizmetleriyle konuşuyordu. O nasıl yapılıyor acaba biliyor musunuz?

0 850 390 21 53
Müşteri hizmetleri numarası olarak geçiyor. Buradan ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni

İletişim’in kendi sitesinde ve Amazon’da stok dışı olduğu için Hepsiburada’da çift kuponla almak istediğim kitabı en yüksek puanlı satıcıdan 15 TL daha yüksek meblağla almak istedim. Gelen yanıtta adamların sizin alıp almamanızı zerre umursamadıklarını duyumsamak mümkün. Kapıda iadeyle vb uğraşmamak, dahası bekleme süresi sonunda hayal kırıklığına uğramamak için bir kuponu yakıp siparişimi iptal ettim.

Bu arada, başka satıcılarda Madame Bovary (ciltli) görselinde kapak lekeliyken, Rilke Bütün Öyküler şömizli görünmesine karşın satıcısının kendi sitesinde şömizli edisyon tükenmiş ve şömizsizi satışta görünüyor. Elinizi nereye atsanız yaş Hepsiburada’da. Çok yoruldum mecburi tercihlerden.

1 Beğeni

Merhaba , Amazon’dan ayın 5 inde satın aldığım bir kitapta bandrol olmadığını görünce müşteri hizmetlerine yazdım ve değişim işlemi başlattık. Üzerinden bir hafta geçti bana büyük ihtimalle aynı kitabı bir etiket yapıştırıp geri gönderdiklerini düşünüyorum. Yine kitapta bandrol yok. Bu numarada bandrol sorgulama uygulamasında sorgulanacak bir şey değil gibi. Ön baskıda bile sorun var kitabın sanki sığmamış gibi tasarımı. Direk Alfa Kitap’a gidip değiştirmeye mi çalışsam? İleride toplu set olarak satmak istesem sorun yaşarmışım gibi geldiği için , belki bilen vardır diye sormak istedim.

Ciltli kitaplarda pek korsan olmaz ama içine de bakmanızı öneririm bazen bandrol içinde oluyor bu tip kitapların.

Her sayfasını detaylı olarak inceledim. ISBN numarası orjinal diyor ama neden bandrol yok anlayamadım.

Geriye tek bir ihtimal kalıyor o da baskı hatasından dolayı bandrol basılmamış.

1 Beğeni

Bazı kitaplar bandrolsüz basılabiliyor ama yasanın detaylarını tam hatırlamıyorum. Sektörden arkadaşlar falan görürse daha iyi cevaplayabilir. Hala böyle mi onu da bilmiyorum gerçi.

Özellikle çocuk kitaplarının faydalanabildiği bir durum, bu kitap da çocuk kitabı kategorisine girerek bu ayrıcalıktan faydalanmıştır belki.

Edit: Seriyi bilmediğim için fotolardan ince bir kitap zannettim ben bunu, şimdi baktım 680 sayfa gözüküyor. Bunun bandrolsüz basılma ihtimali yok :joy: .

1 Beğeni

Denetime girmemiş veya gözden mi kaçtı bilmiyorum. Çocuk kitabı kategorisinde de olmaması lazım aslında :slight_smile: baya kanlı , şiddet içeren bir seri :slight_smile: 15 kitabın yarısı 500 sayfadan fazla evet :slight_smile:

Amazon biz korsan satmayız diyor sadece :slight_smile: iade olarak aldılar.

2 Beğeni

Bazı kitaplar bandrolsuz olabiliyor, korsan olmama ihtimali çok yüksek ama sayfalar da yamukmuş. Bunun en iyi çözümü yayınevini arayıp durumu doğrulamak. Bu gözler bu ülkede kaçak basım yapan yayınevi gördü.

1 Beğeni