Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Anton Çehov- Bütün Eserleri 12-13, Oğullar ve Rencide Ruhlar - Alper Canıgüz

1 Beğeni

Aradım kitaplar sözde yurtiçi kargoda kaybolmuş. Bugün mail geldi kargoya verildi diye… Nasıl hal ettiler bilmiyorum ama umarım kitaplar sağ salim gelir.

Hadi bakalım, Neuromancer’ın hatrına aylar sonra verdiğim ilk kitap siparişi. Amazon’da 150/50 kodum vardı, onunla makul bir alışveriş oldu :smiley:

2 Beğeni

Tam 5 ayrı yerden (Amazon, Alfakitap, Nadir, Bkm, Kidega) sipariş bekliyorum. Kidega içlerinden ilk alışveriş yaptığım yer olduğu halde siparişi en son ulaştıran firma olacak gibi. :d

1 Beğeni

Amazon kendi kargo firmasıyla gönderdiğinde hızlı ulaşıyor genelde ama diğerlerini bilemeyeceğim. NadirKitap siparişimi farklı bir kargo firması getirmişti, Sendeo’ydu sanırım :smiley:

Evet Sendeo diye bir firmaya verecekler sanırım. Pek kullandığım bir site değil. Aldım geçtim. Artık ne çıkar bilmiyorum. :DD

Kidega 1 haftadır siparişimi kargoya veremedi. Bir daha sipariş vermeyi düşünmüyorum artık.

Bugün kargoları çıkıyor yarın dağıtılır sanırım bana mesaj geldi Scotty’den.

Evet, benim foruma yazmamı bekliyorlarmış anlaşılan.

Everest indiriminde 7 kitap almıştım Kidega’dan. 6’sı ertesi gün tedarik edildi ama bir tanesini 1 haftadır hala bekliyoruz. Stoğu gözüken bir kitap aslında ama acelesi olmadığı için çok üstüne düşmüyorum şimdilik.

Amazon şu her kitabı ayrı pakette gönderme olayını bırakmamış mıydı ya?
Bir de MNG’ye vermişler, umarım hasarsız gelirler de iade ile uğraşmam :frowning:

1 Beğeni

Maalesef, Sinop’tayım şu an ve bir tane Mng kargo var. Çalışan “abla sen ne alıyorsun böyle sürekli, maaşın iyi sanırım” diyor :sweat_smile: Ben en az atıkla yaşamaya çalışırken önümde sürekli karton bir yığın oluyor. Ne kadar ayrıştırsam da, bilemiyorum.

2 Beğeni

Sinop Gerze’ye yerleşmemdeki tek engel bu olabilir. :DD

1 Beğeni

Ucuzkitapal.com devamlı soruluyordu burdan siparişim ile ilgili bilgi vermek isterim ileride alışveriş yapmayı düşünecekler için.

Uygulama indiriminden yararlanmak için uygulamadan girerek işbankası %50 indirim kampanyasından yararlanmak istedim. Ancak uygulama o kadar kötü ki arama motorunda filtreleme diye birşey yok. Aradığım kitapları bulmakta inanılmaz zorlandım. Konu ile ilgili mail attım beş dakika sonra “karşı tarafın mail box ı dolu olduğundan mailiniz iletilemedi” hatası geldi. Zorda olsa sepeti oluşturdum. Bu seferde ödeme kısmındaki butonlarda yazılar yok. Bilgisayardan siteye girip hangi butonda ne yazıyor ona bakarak bu kadar güvensiz bir ortamda tabi ki 10tl daha vererek “kapıda ödeme” seçeneği ile sipariş verdim. Sipariş tarihim ayın 20 si idi ve siparişim “işleme alındı” başlığı ile işleme kondu gözüktü. Dört gün boyunca da böyle gitti. Ben ne zaman kargoya verilecek derken bugün siparişim “temin ediliyor” a döndü. Sipariş ekranın da hangi ürünün hazır hangisinin temin halinde olduğunu göremiyorum. Tahminim bu siparişin elime geçmesi minimum 10gün bulacak. Gelince de sağlam gelip gelmediği ile ilgili bilgi veririm

1 Beğeni

Evet sitenin uygulaması çok kötü ama sipariş oluştururken uygulamayı kullanmak zorunda değiliz. Bütün işlerimizi internet sitesinden halledip sadece ödemeyi uygulama üzerinden yapabiliriz. Ben birkaç defa sipariş verdim, ürünler sorunsuz geldi. Sürekli yüzde 50 indirimli kampanyalar yapıyorlar üstüne bir de uygulamadan alışverişte indirim veriyorlar, daha ne olsun. Teşekkür edip siparişimizi geçelim.

Stokta görünen ürünler hızlı kargoyla gönderiliyor, diğerleri temin süresinden kaynaklı uzayabiliyor, bir de bazı baskısı olmayan ürünler için de temin edilebilir yazıyor ama doğal olarak baskısı olmadığı için temin edilemiyor o ürünler. Piyasada baskısı olmayan kitaplar eğer stokta görünmüyorsa sipariş vermeyin, gelmez.

1 Beğeni

Ben uygulamayı baştan sona kullanarak deneyimlemek istediğimden dolayi hiç uygulamadan çıkmadan bakmak istedim.
“Daha ne olsun” noktasını artık insanlar kendi standartlarına göre karar verirler diye düşünüyorum. Ben bir kullanıci olarak forumda da bu siteyi deneyimlemek isteyecekler için yardımcı olmak adına yazmak istedim. Çünkü çok soruldu bu site.

Kendi görüşüm olarak benim kullandığım siteler harici pek kullanırım gibi gelmiyor.

2 Beğeni

Tamadres’ten son zamanlarda alışveriş yapan oldu mu? 5 kitap siparişi verdim, 24 saatte kargoda diyordu ama 27’sinden beri sipariş durumu “Hazırlanıyor” halinde, olmadı bugün arayacağım artık.

Aslında Tamadres’ten ben de birkaç kitap almayı düşünüyorum, Alfa bilim serisi. Şimdi siz öyle yazınca tereddüt ettim. Siparişiniz gelirse, kaç günde geldiğini ve kitapların hasarlı olup olmadığını belirtirseniz sevinirim.

1 Beğeni

Ben genelde Alfa grubu için tamadres veya aynı depo olan alfakitap kullanıyorum.

Alfa grubu dışında kitaplar var mı siparişinizde. 24 saat içinde kargo olayını Alfa grubu kitaplar için diyorlar.

Alfa grubu kitaplar ise ve önsipariş durumu yoksa bence bir hatırlatma yapın. Geçen forumda bir arkadaş paylaşmıştı, kargosunun çıkması gecikmiş, sorunca kargonun kayıp olduğu anlaşılmıştı.

1 Beğeni

Evet evet, bir tane Can’dan almıştım kitap, onun temin edilmesini beklemişler (Gerçi o da 24 saat taahhütlüydü). O kitabı iptal edin dedim, iptal edip kargoya vermişler şimdi

@Blackheart daha önce alışveriş yaptım, taş gibi gelmişti. Üzeceğini sanmam :slight_smile:

2 Beğeni