Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Rica ederim. Kabalcı’dan kitap almak istediğinizde ilk durağınız Kitapyurdu olsun. Çünkü, Kabalcı nereseyse bütün stoğunu Kitapyurdu’na devretmiş durumda.

2 Beğeni

Babil’de Alfa yayınlarının kitapları 10 iş günü temin olarak gözükmesine rağmen benim aldığım kitabı 3 iş gününde temin ettiler. Niye 10 yazmışlar bilmiyorum :slight_smile:

Bu siteyide tercih edebilirsin temin daha kısa hemde indirim oranı Babil’e göre iyi.

2 Beğeni

Yine bir D&R klasiği. İadeye göndermekle uğraşmak istemiyorum.

2 Beğeni

Uğraş istersen D&R mükemmel süreciyle seni bekler :slight_smile:

1 Beğeni

Bence iade veya degişim iste yoksa bunlar habire yırtık ve kullanılmış kitap yollar. Banada yıpranmış kitap yolladılar önce şikayetvarda şikayet ettim, herkes görsün diye ve o siteler bari başkasınada yırtık kitap yollamasın, ardından hepsini değişim için yolladım. 2 günde bir arayıp kafalarını şişiriyorum :joy:

1 Beğeni

Yırtık kitap yollayan siteden alışveriş yapmamalısın. İzlediğin yol tuhaf :smile: Bu şekilde D&R bizi çok şikayet ediyolar yırtık yolluyoduk özellikle, artık yollamayalım mı dicek? :slight_smile: Depoda çalışanların umrunda bile değildir. Sen gönder onlar ordan değişitirip bi başkasını yollar :slight_smile:

Senin haftalarını alan sinir eden iş adamların dakikasını almıyor ve umurlarında bile değil :slight_smile:

4 Beğeni

Son verdiğim siparişin içindeki 2 kitapta böyle bir sorun yaşamıştım. Bir yere yazmadan, bir yeri aramadan direkt kargo ile gelen faturanın arkasındaki formu doldurdum, kitaplarla birlikte karşı ödemeli olarak gönderdim. 1 hafta sonra yenilenmiş olarak geldi. Bence değişim isteyin.

1 Beğeni

İndirimden aldım şimdi fiyatı artmış herhangi bir sorun yapmazlar değil mi?

Hayır, bir sıkıntı olmaz. Göndermeden önce D&R müşteri hizmetlerini ara, durum hakkında bilgi ver. Onlar da kayıt oluşturup seni yönlendirsinler. Böylece değişim işlemin hızlanır.

1 Beğeni

Şunu yapabilirler değişim için gönderdiğiniz ürünü bekletirler birkaç hafta, sonrada temin edilemedi deyip iptal edebilirler. Stokta sorun cevap alabilrseniz aradığınızda.

Fatura arkasında yurtiçi kargoya söyleyeceğin kod yazıyor. Gönderimi yaptıktan sonra gönderi kodunu arayıp paylaşabilirsin. Ondan önce aramanın stok sormayacaksan bir önemi yok. Arkada yazan kodu sana not edin deyip yazdırıyor ve yurtiçi kargoya verin diyor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim ayrıntılı cevaplarınız için arkadaşlar. Dediğiniz gibi yapacağım.

Babil, son birkaç sipariş beni üzüyor. Kitapların kargoda hasar almadığı, bu şekilde yollandığı çok açık. Su Adamı neyse de ötekisi can sıkıcı gerçekten. Değişim süreci hakkında deneyimli arkadaşlar bilgi verebilir mi lütfen?

Şöyle bir süreç izledim… benim yazdığım e-posta ve Babil’in cevabı… Bu şekilde iade edip, kargo kodunu babil’e iletebilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Mail attım ben de, dönüş yapsınlar da haftaya göndereyim bari. :man_facepalming:

Ben de ilk kez babilden sipariş verdim, dün geldi ve kitaplar savaş bölgesine gitse hasarsız gidecek kadar özenli paketlenmişti kıvrık falan da yoktu. Tek sıkıntım bir ay önce çıkan kitabın temin edilememesi bu yüzden ayrı ayrı gelecek olmaları.

Ben de Babil’den aldım ve hiç hasarsız geldi fakat orada “notunuz” diye bir bölüm var. Oraya iyice paketlemelerini ve hasarsız, kıvrık, soyulmuş ürün göndermemelerini rica olarak yazdım. Henüz bir sorun yaşamadım ama yaşamayacağımız anlamına gelmiyor. Aslında düşününce bütün sorun bu platformlarda değil. Basım aşamasından bu platformalara ulaşana kadar kitaplar defalarca atılıp tutuluyor. İnsanımız işini hor görerek yaptığı için oluyor bu hasarlar.

5 Beğeni

Babil; bugün beni, kendilerine üniversiteden dolayı belirttiğim dar zaman aralığında arayıp özür diledi ve kargoya verdikten sonra kargo kodunu paylaşmam halinde kitapların kendilerine ulaşmasını beklemeden bana yenilerini göndereceklerini söylediler. Galiba her site bunu yapmıyor, kargonun ulaşmasını bekliyorlar. Şahsen böyle şeylerin arada olabileceğini göz önüne alarak kendilerini affettim zirâ gayet de güzel konuştular benimle. Bundan sonra da uygun kampanyalar yakalarsam Babil’den alısveriş yapmaya devam ederim. :grinning:

1 Beğeni

10 gün önce idefix’ten yaptığım alışveriş hala kargoya teslim edilmedi. Pazar günü faturası kesildi diye mail geldi. Faturasını kestikleri ürünü neden bekletiyorlar anlamadım.
31

Muhtemelen unutulmuştur. Arayın yada mail atın normal bir durum onlar için.