Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Serkan) #543

İdefixten 4 ciltlik Binbir Gece Masallarını sipariş verdim. İlk cildi iptal ettiler, diğerleri yolda geliyor. Bende dedim ilk kitabı DR den alayım, ilk cildi sipariş verdim ama DR de iptal etti. Sanırım Turkuvaz Grubu ilk cildi okumamı istemiyor.

Onların depoları ortak birinde tükenen diğerinde olmaz zaten. Başka sitelere bakın bir an önce bence. Alfa yeni basımları 2 cilt olarak yaptığı için tekrar baskısı olmayabilir o cildin.

Okuoku’dan pazartesi günü sipariş verdim. Kitaplarımın bir tanesi hazırlandı. Diğerleri için 3 iş günü tedarik süresi vardı. Şuan tekrar kontrol ediyorum herhangi bir değişiklik yok. Ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorım. Son günlerde bu durumu yaşayan var mı?

(Hiçliğin bekçisi…) #546

Benim idefix siparişlerim hâlâ gelmedi. :rofl: Unutmuştum aslında başlığı görünce aklıma geldi. Baktım hazırlama sürecindeymiş.

Düzenleme: Sevgili Alfa’nın kitaplarıymış temin edilemeyen. Sanırım önümüzdeki ay gelecektir. :joy:

(Ahmet Boyraz) #547

Alfa kendi sitesinden yapılan siparişleri neredeyse gün içinde gönderiyor. Tabi bu işlemde siparişlerin verildiği saat önemli. Diğer sitelerdeki gecikmenin tek nedeni temin etme süresinin uzun olması gibi görünüyor.

(Hiçliğin bekçisi…) #548

Hazır sipariş vermişken vereyim dedim. Yarısı temin edilmiş yarısı edilmemiş. Yapacak bir şey yok. Kanımca yampirik yumpirik gelecek. :joy:

(Kaan Aşkın) #549

Kitapyurdu’ndan teslimat noktasında teslim alacağım 10 kitap sipariş ettim ama hepsinin temin edilmesine rağmen günlerdir sevk edildi ibaresiyle bekliyorum. Sevk edildi ile neyi kast ediyorlar bu sevimsizler? Bu arada arzu edene platin üyeliğimi kullanmasını sağlayabilirim.

(Umut K.) #550

Yani siparişiniz teslimat noktasına sevk edilmiş. Sipariş verdiğinizde girdiğiniz telefon numarasına şöyle bir mesaj gelmesi lazım:

Eğer mesaj geldiyse gidip siparişinizi alabilirsiniz, mesaj gelmediyse de teslimat şubesini arayıp bilgi alabilirsiniz.

(Kaan Aşkın) #551

Ancak tuhaf olan daha önce teslim noktasına ulaştığına dair mesaj ve e-posta gelirdi hep; bu kez gelmedi. Yürüyeyim bari o kafeye doğru yine de, spor olur. Çok teşekkürler cevabınız için.

(Hiçliğin bekçisi…) #552

Kargom yola çıkmış 1 Nisan’da teslim edilecek görülüyor. Şaka gibi bir kargo gelecekmiş gibi hissediyorum. :smiley: Bu kanıya nereden vardım derseniz. Kargoya verildi 4 adet diyor ama içeriğine girince hepsi kargolanmış görünüyor. :rofl:

Hadi hayırlısı… O zaman bir kargo açılışı videosu gelir mi?

" Arkadaşlar merhaba, kanalıma hoş geldiniz, ben Agape, bugün kargo açılış videosu çekeceğim… "

(Hiçliğin bekçisi…) #554

Ahahahahaa. Ben aslında sizden böyle bir video bekliyordum. Kitap almak ve okumak konusunda beni solluyorsunuz çünkü. :smiley: Bir gün sırf geyik amaçlı böyle bir video çekeceğim ama.

Düzenleme: Yarın için çok heyecanlıyım umarım kızartmalık patates koymuşlardır. Yemeklik patates koymuşlarsa da börek yapacağım artık. :smiley: Tabii bir de işin diğer boyutu var. Orijinal fiyatına korsan kitap almış da olabilirim. :rofl:

Düzenleme 2: Kargoyu ikiye bölüp göndermişler ama yüzde 96 sağlam geldiler. :joy:

(Erdal) #555

İlknokta Günler Haritası kitabının çıkışını 19 Nisan yapmış, bütün kargo 2 hafta bekleyecek şimdi 1 kitap yüzünden…

Yuh!
Neyse bu kitabın gecikmesi muhtemelen matbaadan kaynaklı. Siparişe açıldığı ilk günden bir gecikme yaşanma sinyali verdi aslında bu kitap.

Bir an İptal mi etsem acaba diye düşündüm ama " acil okunmalı " kitabı yok, siparişim de olan kitapların hepsi ithakinin yeni çıkan kitapları.

İlk nokta da sepete ek yapılıyor mu, bilgisi olan var mı? Bu ayın 12’sinde çıkacak " Şe7t4n" “Teftiş” kitaplarını da ekleyeyim siparişe…

Ek yapılır mı bilmiyorum ama. Muhtemelen iki parça gönderecekler size. Daha önce yaşamıştım parçalı gönderim yaptılar.

Ben birkaç gün önce aradım. Gökteki Çakıl Taşı ve diğer kitapları bekliyorum. Parçalı gönderim yapmıyoruz, hepsi tamamlanınca göndereceğiz dediler. Bugün kontrol ettiğimde yarın çıkacak kitaplar da temin edildi olarak görünüyor.

İlk nokta parçalı gönderim yapıyorsa, beklemeyiz o zaman ek yapmaya gerek yok

@AryaPond Cumartesiye kadar bekleyeyim o zaman olmazsa ek sipariş için e-posta ile bilgi alırım.

İlknokta siparişlerim kargoya verildi ama kargo takip numarası belirtmemişler. Ne şekilde öğrenebilirim. Ya da ne zaman belirtiler, bilgisi olan var mı?

(fatih çetin) #561

Akşam 6’dan sonra paylaşıyorlar bildiğim kadarıyla.

Kitapyurdu temin edilen kitabı en geç saat kaçta sevk ediyor? Akşam saatlerinde sevk edildi yazısını görebilir miyim? (Göreyim lütfen yoksa pazartesiye kalacak)