Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Ayrıca sakın vazgeçmeyin hakkınızdan tüketici hakem heyetine başvurun sizi haklı bulacaktır.

Kötü niyetli bir çalışanın işi değilse bu. Stok kontrolü yapamıyorlar mı? Stokta kobo cihazı bir fazla körlük kitabı bir eksik çıkar.

Kötü niyetli bir çalışan değilse sorun, Kobo’yu da başkalarına göndermişlerdir. O kişide körlük aldım Kobo çıktı demezse, İdefix’in zararına karşılaması gerek saygın bi firma duruşuyla, öyle bir firma olmadıkları içinde bunları yapıyorlar. Kötü niyetli çalışan varsa işin içinde stok durumunu falan da ayarlar zaten.

1 Beğeni

Bu aklıma gelmemişti, Körlük kitabını alana göndermiş de olabilirler. Körlük alana Kobo , Kobo alana Körlük.

@muptela Umarım bir şekilde çözülür sorun.

Aynen muhtemelen öyle.
@muptela her duruma karşı site üzerinden sipariş detayınızın ekran görüntüsünü ve eğer güvenliğin orda kamera varsa silinmeden kamera görüntülerini alın teslim anındaki. İdefix çözmezse sorununuzu ilerleyen süreçte hakkınızı ararken yardımcı olur.

@Ufuk @alper Arkadaşlar çok teşekkür ederim öneri ve destekleriniz için. Ben Kindle kullanıyorum Kobo’yu da eşime alacaktım ama olmadı. Umarım ürünü veya parasını alabilirim.

2 Beğeni

Edevlet üzerinden hiçbiryere gitmeden Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapabiliyorsunuz. Sonuçlanması uzun sürüyor ama bir şekilde biyere bağlanıyor.

1 Beğeni

Pazar günü siparaşini verdiğim kitaplarımı bu sabah kargodan aldım.
Ama beklerken çok acayip oluyorum.Mutlaka kargo takip no 'dan takip ederim.Mesela bu gece sahurda baktım:laughing:

Twitter ve Şikayet Var platformlarından yaptığım başvurular sonucu İdefix’ten aranarak sipariş verdiğim ürünün en kısa zamanda gönderileceği ifade edildi. Ürün elime ulaşınca son durumu yine burada paylaşacağım. Yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

4 Beğeni

Şikayet var ya da sosyal medyada ses yükseltmedikçe çoğu firma kılını kıpırdatmıyor.

2 Beğeni

Uzun uğraşlar sonunda cihaz elime ulaştı. Bu kez paketi kargocuların önünde açtım. Cihaz kurulumunu yaptım, bir sorun görünmüyor. Ama içinde hiç kitap olmadığı için okuma görünümüne bakamadım. Kindle aldığımda içinde Alice Harikalar Diyarında kitabı vardı oysaki.

13 Beğeni

Hocam merhaba, cihazınızı güle güle kullanın. Şahsen Kobo Aura kullanıcısıyım ve memnunum. Yaklaşık 1 sene önce hediye edildi. Maalesef Türkçe eser kaynak pek yok. Malum yerlerden kitap indirip okuma haricinde pek bir şansımız da yok. Ama elekronik mürekkep teknolojisi çok iyi okurken göz falan yorulmuyor. Telefon ve tablet ekranlarıyla karşılaştıranlar büyük yanılgı içindeler. Herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim Doğan bey. Ben de 3 yıldır Kindle Paperwhite kullanıyorum. Çok memnunum. Basılı kitaptan daha konforlu bana göre. Gece karanlıkta okuduğum halde bile gözümü yormuyor. Size de iyi okumalar dilerim.

4 Beğeni

Kindle’dan Kobo’ya neden geçtiniz? Özellik olarak avantajları var mı?

Kobo’yu eşime aldım. Ben hala Kindle kullanıyorum. Kobo daha yaygın olan epub formatını kullanıyor, Kindle ise mobi formatını. Benim aldığım Kobo Clara Hd modelinde ışık sıcaklığı ayarlanabiliyor. Kindle da bu yoktu ama çok önemli mi bilmiyorum. Bir de bendeki Kinde’ın hafızası 4 gb Kobo ise 8 gb. Tabi yeni Kindle modellerinde de 8 gb olanlar var.

4 Beğeni

Kitapcim sitesinden %50 döneminde 3 sipariş vermiştim. 2 siparişte birer kitap, diğerinde de 5 kitap vardı. Birer kitaplık siparişlerimden biri geldi, diğeri de temin edilemediği için iptal edildi. Olumsuz yorumlardan sonra 5 kitaplık siparişi de kabul etmedim. Lakin bugün tam 7 tane kargo geldi. İçindekileri yukarıda görüyorsunuz. Gelmeyen siparişlerin faturasının olması gibi, bir de aldığım tek kitabın 4 tane ayrı ayrı faturası geldi. Bu yaptıkları fatura olaylarının yasal mevzuatta yeri nedir bilmiyorum ama siteye zerre güvenilemeyeceği kesin. Bu siteden alışveriş yapmanızı kesinlikle tavsiye etmem.

3 Beğeni

Tony Soprano Türkiye’de kitap işine mi girdi ne yaptı ? :grinning:

1 Beğeni

Geçmiş olsun hocam bence guvenilir sitelerden ayrılmayın.
Madem stoklarında yok neden sitene varmış gibi kitapları koyuyorsun.
Ayar oluyorum bu tür sitelere o yüzden 3 5 lira için güvendiğim sitelerden vazgecmedim hic.

1 Beğeni

Sağolun. Kapıda ödeme seçeneği olduğu için sipariş vermekte sorun görmedim. Eğer alırken kredi kartı isteseydi, zaten almazdım.

D&R Taht Oyunları’nı bayramdan sonraya bırakcak gibi :confused: Bugün karogya vereydi iyiydi…

2 Beğeni