Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Benim tüm kitapları bugün kargoya vermişler, kırmızı kedi, iş bankası, can yayınları ve iq yayıncılık’tan 6 kitap vardı. İthaki yoktu bende.

Bu sefer biraz garip oldu. İş bankası 11’inde çıkacak kitaplardı ve 12’sinde sadece Can tedarik edilmemiş gözükmekteydi. Aynı gece hepsi tedarik edilmemiş gözüktü. Bugün kargoya verdiler, sıkıntı neydi bilmiyorum ama bu kez uzun sürdü tedarik ve gönderme süreleri.

Acele etmiyorum genelde sipariş gelmesinde ama öyle beklemekte insanı bezdiriyor :slight_smile:

(fatih çetin) #585

İdefix’ten geçen Perşembe veya Cuma sipariş veren var mı? Hala tedarik edilmesini bekliyorum. 1 hafta içinde tedarik edilmeye çalışacak dendi ama bulamazlarsa iptal işlemi nasıl oluyor? Kredi kartı ile ödeme yapmıştım. İade işlemi uzun mu sürer?

(Cankut Değerli) #586

Geçen hafta çarşamba Kidega’dan verdiğim sipariş hâlâ hazırlanıyor. Barış Müstecaplıoğlu’nun Gerçekler Kırıldı kitabı dışındakiler temin edilmiş durumda. Sıkıntı şu, çıkış tarihi 16 Nisan, kendisini az önce geride bıraktık.:confused:
Düzenleme: Destanlar Çağı’yla beraber ikisinin de temin süresi dört iş günüydü. Destanlar Çağı var bu kitap yok. Yarın da olmazsa arayıp iptalini isteyeceğim sanırım Gerçekler Kırıldı’nın.

Bugün bende kidega’ya mesaj gönderdim. 12’sinde çıkacak olarak gözüken kitapları (şeytan ve teftiş) üstünden 5 gün geçmesine rağmen temin edememişlerdi. Yarın temin edilecek diye dönüş yaptılar.

Sene 2019 ve internet siteleri hala şu “önsipariş” kavramını oturtamadılar yada oturtmak işlerine gelmiyor.

(Cankut Değerli) #588

Kitapçılardan değil de yayıncılardan kaynaklanıyor olabilir bu durum, çıkış tarihinden önce dağıtım yapılmıyordur belki. En azından benim görüşüm bu.

BKM şeytan ve Teftişi cumartesi temin etti ama onlarda Can Yayınları kitabını temin edemediler bir türlü…

Gerçi benim siparişimde olmayan bir kitap da vardı. Ben X kitabı aldım, gelen mail de X var ama sitede sipariş sayfasında Y kitabı var, mesaj yazdım düzelttiler. Bundan dolayı da gecikme olmuş olabilir

Yayıncı değil de dağıtımcıyla alakalı olabilir geç teminler.

(Umut Özak) #590

2 haftacık kadar diyelim. :roll_eyes:

(Cankut Değerli) #591

Gerçekler Kırıldı kitabını iptal ettim, siparişim yola çıktı. Büyük ihtimalle tedarikçi kaynaklı bir sorun var ama ben daha fazla beklemek istemedim. Umarım çabuk gelir. Sonraki siparişe artık.

(fatih çetin) #592

İlk defa bir siparişimde bu kadar bekledim. 6 gün oldu sipariş vereli ama herhangi bir gelişme yok. İdefix siparişler bölümünde hala hazırlanıyor görünüyor. Müşteri hizmetleri ile görüştüm. En geç 1 haftaya kadar gönderilmeye başlanır dedi. Yarın süre doluyor ama hafta sonu giriyor araya. Büyük ihtimalle pazartesi gününe kaldı.

Bu haftalarda İdefix’ten sipariş veren var mı? Yeni çıkmış ve çıkacak kitaplar sipariş ettim ama dediğim gibi tedarik edemediler.

(Ahmet Boyraz) #593

Beklenen haber geldi. Kidega bildirimiyle siparişimin bana doğru yola çıktığını öğrendim. :slight_smile:

(Kenan Ulusoy) #594

Ben cumartesi sipariş vermiştim. Dün kargomu aldım.

(fatih çetin) #595

Az önce bir daha görüştüm. Siparişteki 8 kitaptan Vampir ve Kumsalda hariç diğerleri temin edilmiş. Yarın temin edilenler gönderilmezse pazartesiye kalır sanırım. Neyse zaten okunacak bir ton kitap var. Biraz daha bekleyeyim. :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #596

Bugün garip bir şey oldu. Aslında bu ay kitap almak gibi bir düşüncem yoktu ama @Asli_Dagli kanıma girdi. :joy: “Demir Druid” diye fısıldadı sürekli kulağıma… Okuoku’da da kampanyası iyiydi. Ben de perşembe gece iki sularında siparişi verdim. Siteye giriyorum hâlâ hazırlandı olarak görünüyor ama kargom geldi. :sweat_smile: Benim aslında umudum yoktu. Yirmi günde filan gelir diye düşünüyordum. Geçen sefer öyle oldu çünkü. Kitabı aldığımı unutmuştum.

(Aslı Dağlı) #597

O serinin temin ve gonderim suresi 2 gun:) Sisteme girmelerine bile firsat kalmadan geliveriyor kitaplar :)))

Evet arkadaşlar cuma günü bu mesajı yazmıştım. Son durum şu ki İdefix benden kargo tespit tutanağı istiyor. Yurtiçi kargo ise bana haber vermeden güvenlik görevlisine teslim edip gittikleri halde tutanak düzenleyemeyiz diyorlar. Durum çıkmaza girmiş görünüyor. İdefix ne olduğu belirsiz siteler gibi küçük hesaplar peşinde. İdefix’ten verdiğiniz siparişlerinizde daha dikkatli olmanızı öneriyorum. Bu da bana pahalı bir ders olacak gibi.

Adamlar elektronik ürünle kitap arasındaki ayrımı yapamıyor daha, bir de başkası suçlu oluyor. Faturanız ne olarak kesilmiş?

Fatura doğru Kobo Clara Okuma cihazı olarak görünüyor.

Bana da olmuştu aynısı. Başkasının siparişini almıştım idefix’in abisi D&R’dan bir sürü uğraşmıştım iade vs. ama size dedikleri gibi bir şey söylememişlerdi. Demek ki adamlar dolandırma konusunda kendini geliştirmiş. Üç kağıtçılık olduğunu sanmıyorum demiştiniz sanırım ama tam öyle bir site. Geçmiş mesajlara bakarsanız para iadesi vs konularda bende çok anlamsız sorunlar yaşadım.

Kargoyu teslim almadan bakmak gerek hele ki elektronik ürünse daha da dikkatli olmalıyız. Gerçi sizde gelişmiş taşıma şirketi başkasına verip gitmiş. Şimdi onu suçlu bulurlar değiştirmiştir diye.

Ayrıca sakın vazgeçmeyin hakkınızdan tüketici hakem heyetine başvurun sizi haklı bulacaktır.

Kötü niyetli bir çalışanın işi değilse bu. Stok kontrolü yapamıyorlar mı? Stokta kobo cihazı bir fazla körlük kitabı bir eksik çıkar.