Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Benimki de kargolanmadı. İdefix ise siparişimi kargoladı ama yurtiçi kargoda pazartesi’den beri transfer sürecinde olarak görünüyor.
Güncelleme : şimdi tekrar kontrol ettim. Dün gece bana da takip numarası gelmiş. Şuanda teslimatta görünüyor.

1 Beğeni

İlknokta benimde kargolamadı. Şehir dışına çıkacağımdan mesaj attım yarına kadar verilmeyecekse iptal edin diye. Bakalım verilecek mi?

1 Beğeni

Benimki halen temin edildi olarak duruyor. Dün attigim mesaja karşılık olarak, bu haftaiçi kargolama işleri bitecek dendi.

Bu akşam kargoya verirler umarım. Benim kargom geldi.

Benim dün kargoya verilmişti bugün geldi. Ama paketleme ve içerikten anladığım kadarıyla baya yoğunlar normalde temin süresi bile olmazdı hemen kargoya verilirdi.

Paketleme kötü muydu?

MNG Kargo ile gelen kitapyurdu siparişim dün akşam 6’dan beri yolda. İstanbul-Ankara arası hiç bu kadar sürmemişti.

Yani herhangi bir sorun yok iyice sarmışlar ama her zaman ki gibi özenli bir paketleme yoktu. Yarım kartonları birleştirip bantlamışlar, baloncukla falan da iyice sarmışlar, zarar görmemiş. Ama dağılmaya az kalmış kargo da az daha atılıp tutulsa dağılacakmış.

1 Beğeni

Anladım. Benimde kargom gelmiş ama yanlış şubeye geldiği için dağıtıma çıkmamış. Yarın gelecekmiş. Yani biraz daha atılıp tutulacak. Umarım bir şey olmaz. :roll_eyes:

2 Beğeni

Bir benim sipariş kargoya verilmedi galiba ya çıldırıcam. :sweat_smile::joy::thinking:

1 Beğeni

Artık ne aldıysan ve ne kadar aldıysan :joy:

2 Beğeni

Benim sipariş tarhana çorbası gibi oldu ya. İlk defa bu tek seferde bu kadar çok aldim ve ödedim. 3 tane zaman çarkı cilti, iskandinav mitolojisi ciltli, yol, dr jeykle, tembellik hakkı, kızıl mars, ıstrancalı bide tüm sistemler çöktü. 10 adet 210tl :joy: bence güzel bir alışveriş oldu.

3 Beğeni

Bende 4 haziranda verdim sipariş.3 kitap aldım.Zaman çarkı 3.cilt + italya seyehati + ölüm labirenti.Zaman çarkı temin edilmiş.Diğerleri daha temin edilmemiş

1 Beğeni

Benim kargoyu Ptt 2 gün önce ilçeye getirdi ama bir türlü dağıtıma çıkmadı.

İlknokta dün akşam kargo mesajını gönderdi, bu sabahta takip numarasi düştü mailime fakat takip numarasını açınca Aras kargo sitesinde bu takip numaralı bir kargo bulunmamaktadır diyor. Bu nedir şimdi? Var mı fikri olan ?

Aynı durum benimde başıma gelmişti.Telaş etmeyin,akşam veya ertesi gün kargo takip numarası çıkıyor.

1 Beğeni

Kargo çıkış yapınca görürsünüz. Yarın elinize geçer muhtemelen.

1 Beğeni

Kitapseç’te kargo bilgisini göremiyorum. Tıkladığımda boş PTT Takip sayfası geliyor. Bu durumu yaşayan var mı?

Arkadaşlar kitapyurdu dün siparişimi kargoya vermesine rağmen kargoda hiç hareket yok. Verilen şubede öylece bekliyor olarak görünüyor. Bunun sebebi nedir bilen var mı ?

1 Beğeni

Yaklaşık 1 senedir kitapyurdu kargolarında sıkıntı yaşamadığım için hep orayı tercih ediyorum. Ne zaman indirim, kampanya var diye başka sitelere yönelsem hem ağzım yandı. Satış siteleri 5-10 tl indirim yapıp bizi kazanmaya çalışacağına lojistik imkanlarını geliştirsinler. Demiyoruz ki kendi kargo şirketleri olsun. İstediğimiz zamanın da kargo bilgisi edinmek ve kendine muhatap bulmak.