Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Eğer İstanbul dışında oturuyorsanız kargo firması transfer aracı bekliyor olabilir

Bendede öyle gözüküyordu ama kargo takip numarasını alıp ana sitesinden baktığım zaman yolda olduğu gözüküyordu, kitapyurdu sitesinde bakınca ise hala aktarma şubesinde gözüküyor.Galiba Kitapyurdu güncelleme yapmıyor.

Bayramin 1. Gününu ilknoktadan aldığim barut buyucusu serisinin 2. Ve 3. Kitapları hala elime ulaşmamistur.

İstanbul anadolu yakasında oturuyorum. Daha önce de alışveriş yaptım kitapyurdundan fakat böyle bir şey ilk defa oluyor.

Ptt kargonun kendi sitesinden takip numarası ile baktım. Şubede bekliyor görünüyor. Yarın da böyle olursa kitapyurdu ile iletişime geçeceğim.

Bir keresinde D&R internet mağazasından The Walking Dead roman serisini sipariş etmiştim. 2 gün içinde geldi ancak kitaplar kullanılmış gibi ve biraz da yıpranmıştı. Bu olay birkaç kez daha başıma geldi değişimde problem çıkarmıyorlar ancak üzüyorlar.

Bir de D&R’ın internet fiyatları ile mağaza fiyatları arasında uçurumlar var nedendir bilmiyorum. Bilen bir arkadaş yanıtlarsa memnun olurum :smiley:

Birisi fiziksel mağaza gideri çok, öteki dijital mağaza gideri az. :slight_smile:

1 Beğeni

Ancak fark çok var. Hadi mağazadan kargo parasını falan kurtaracak desem o da değil.

14.90 TL olan TWD serisinin 7. kitabı Bul ve Yok Et, avm’deki mağazada 35 TL.

Ptt ise normal bekleyin, sorun yok. Onların çalışma sistemi öyle. En son siparişimde memnun kalmayınca memnuniyet anketinde belirttim. Ptt ücretsiz kargo çıkıyor diğerleri ufak da olsa ücret çıkıyordu. Şimdi MNG ücretsiz çıkıyor. Bildir memnuniyetsizliğini Ptt ile çalışmazlar şikayetlere göre.

1 Beğeni

Tanriya şükürler olsun ilknokta dan almış olduğum Kızil Sefer ve Güz Cumhuriyeti kitapları sorunsuz geldi… aynı kitaptan 2 tane göndermişler.

Demek ki kitapyurdundan vazgeçmemek gerekiyormuş. Daha pahalı olsa bile.

7 Beğeni

İlknokta bayram alışverişimi hala bekliyorum işleme alındı hazırlanıyor diye gözüküyor :confused:

1 Beğeni

Anlamazsan bir de öbüründen okursun. :roll_eyes: Geçmiş olsun. Benim de bir kargom var eşim almış bugün bakalım içinden ne çıkacak. :joy:

4 Beğeni

Siteyle illtişime geçsek geri almazlar mı? 10 dk önce Alien filmini izliyordum. Korku üzerine korku.

Geri iade, değişim istediğini yapabilirsin. Bu siteyle ilgili değil senin tüketici olarak hakkın. İnternetten aldığın her şeyi 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkına sahipsin.

2 Beğeni

Iyi bakalım gönderelim gitsin. Acaba kitabın elime yanlış ulaşması yayınevinin mi suçu yoksa sitenin mi? Ona göre ortalıkta propaganda yapacağımda.

Ben derim ki insanlık hali. Kapaklar biraz benziyor ve bayram sonrası ciddi yoğunluk olmuştur. Bu tip tatillerden sonra ciddi anlamda yoğunluk olur böyle yerlerde. Bir günlük iş yükünü bir anda 10 günlük iş yüküne çıkartın ve 11. gün de hala gelmeye devam ettiğini düşünün. İşverenler her zamankinden daha hızlı çalışmaları için baskı kuruyorlar. İşler bitsin diye çalışma saatleri uzuyor filan. Bana kalırsa yorgunluk ve yoğunluğun verdiği bir dalgınlık olmuş. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben tüm yıl bu günü bekledim. Bugün TYT sinavı vardı. Sınavdan çıkınca Annem kitabın geldi dedi. Sonra eve gelince karsılaştığım manzara… Ne kadar büyük bir hayal kırıklığına uğradığımı siz düşünün artık.

Şansa bakın ki 3. Kitaptan 2 tane yolamışlar.

2 Beğeni

Genelde böyle olur ya… Bence hatalı kitabı gönderip doğrusunu talep et. İçine not yaz. Yine de sen bilirsin uğraşmak gerekiyor elbette. Üstelik araya da hafta sonu girdi. Bari ikinci kitaptan iki tane olsaydı. Moral bozucu gerçekten. Bu tip önemsediğim alışverişleri Kidega’dan yapıyorum çünkü sen iade etmeden aradığında genelde hatalı kitabı gönderiyorlar. Üzmüyorlar seni bekletmekle.

İlknokta ile iletişime geçerseniz yardımcı oluyorlar. Daha önce Zaman Çarkı serisini sipariş verdiğimde Yeni Bahar kitabı kutulardan çıkmamıştı. İş yoğunluğu nedeniyle bir süre ilgilenememiştim. Süre geçmiş olmasına rağmen arayıp kitap eksik dediğimde aynı adrese kargolama yapmışlardı.

Kampanya dönemine denk geldiği için karışıklık olmuştur.

1 Beğeni

Siteye e posta yoluyla iletişime geçtik. Telefona cevap vermediler.

@Agape, @Strenergy tessekürler.

2 Beğeni