Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

En kısa zamanda çözülür umarım. :slight_smile:

1 Beğeni

Ne kampanyaymış arkadaş:)Bir ben katılmadım iyide yapmışım.Bayram zamanı ve geçen hafta toplam 6-7 ayrı kişiden ve siteden sipariş verdim şükür ki hiç bir sıkıntı yaşamadım.:slight_smile:

Kitapyurdu’ndan bayram öncesi Stephen King - O kitabını almıştım. Kitap geldi ancak bazi sayfalarında matbaa hatası yüzünden katlanmalar vardı. Değiştirdiler ancak bu seferde kıtabin somizi yırtık geldi. Bir daha değişim için yolladım. Ancak gelen kitap bu:

Ters basmışlar. Yeminle bezdim😣

21 Beğeni

Hayret bir şey ya. Ters basmayı nasıl başarmışlar acaba?

1 Beğeni

Ters ciltleme de olabilir belki. Yanlış yerden birleştirilip :roll_eyes:

Üçüncü defa olunca sinir bozukluğu ama. Tam okuyacak sürekli kargoyla uğraşıyor. :expressionless:

2 Beğeni

Garip siteden aldığım zaman çarkı 4.cilt 1 hafta sonunda elime ulaşmadı. :slight_smile: Sebebi ise benden önce başkasına satıldığından, o kişiye gönderilmiş. Moralim bozuk. Sahibindende 110tl lik ilan bile satılmış. Site yayınevini aramış ve en yakın 9. yada 10.ayda yeni baskıya girecekmiş. Biraktiracaklar seriyi ya. 70 80tl bandında ciltli satan yada gören duyan insanlık namına bana haber versin. Evet kayıp aranıyor…

2 Beğeni

100 liraya satarım istersen hocam.:joy: Seriyi tamamlayamadım zaten. Kargo bedava.

1 Beğeni

Yok daha neler :no_mouth: Geçmiş olsun. Durumu KY’na da bildirin bence. 4.yü iyice kontrol edip yollayın diye. Gerçi onlarda makine gibi hazır cevap veriyor her şeye.

@Buyici bence o satıldı olayı yalan senin gibi alanların paralarını kullanıp sonra iade ediyor o site.

1 Beğeni

İş yerindeki arkadaşta öyle dedi ama 50tl neyini kullanacaklar?:thinking:
@Tobizume hemşehri indirimi yap 80e anlaşalım. 9.ayda çıkacak zaten. :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdi sınava giriyorum akşam konuşuruz.

Edit: Eve gidince fotoğraf atayım ona göre karar verin. Elimde 4, 5, 13 ve 14. kitaplar var. 13. kitabında baskısı yok şuan almak istersiniz 4. kitapla aynı fiyata verebilirim. 5. ve 14. kitapları etiket fiyatının yarısına veririm. 4. ve 13. kitapları ise 85’er liraya bırakırım. Toplamda ise 250 lira. Sadece 4. kitabı almak isterseniz 90 liraya veririm. Karar sizin. Şu anda seriyi tamamlayacak param olmadığı için satıyorum yoksa satıcağım bir seri değil.

1 Beğeni

Senin için 50 TL, senin gibi alanların parası birleşince onlar için baya bir TL :slight_smile:

1 Beğeni

Kendimi yolunmuş horoz gibi hissettiydin ya. :joy::joy::joy: Neyse ders oldu. Adam birde diyor ki elimize geçince biz sizi ararız diye.

1 Beğeni

Böyle sitelerde kapıda ödeme ile almak yada hiç bulaşmamak gerek :slight_smile: Ama bende sizin yerinizde olsam denerdim şansımı muhtemelen, kitabın baskısını yenilemeyenlerde suç :smile:

1 Beğeni

Eticaretin satış yapan tarafında olan biri olarak biraz açıklık getireyim.

Türkiyede maalesef en kötü hizmet sağlayıcılarından birisi kargo şirketleridir. En iyisi bence UPS. Lakin fiyat yüksekliğinden pek tercih eden satıcı yok. Ben tercih etmek istemişsem de şimdiye kadar benim kargo hacmimi dikkate alıp geri dönüş bile yapmadılar.

Kargo şirketleri ile uğraşmak o kadar eziyetli ki anlatamam. Yıllardır aynı yerde olan sağlık ocağını bulamamadan tutun, yanlış etiketleme ile farklı adreslere giden ürünlere kadar bir çok sorunla karşılaştım.

Kargo şirketlerinin bir çoğuna telefon ile ulaşmak atomu parçalamaktan zor. Her sorunlu kargo için şubeye gidip sorun çözmeye çalışmak ayrı bir mesai/yakıt/uğraş.

Bu sorun iki sac ayağıyla çözülebilecek bir sorun. Birincisi teknolojinin çok verimli kullanılması, ikincisi devletin çok sıkı kurallar/yönetmelikler/kanunlar ile bu sektörü denetlemesi. Devlet için çok elzem bir konu olmalı. Zira kargo şirketleri her hatalı işlemde ekstra yakıt harcıyor. İnsanların iş gücü verimsiz kullanılıyor vs.

Bu sorunu büyük şirketler (hepsiburada gibi) kendi dağıtım ağlarını kurarak çözmeye çalışıyorlar. Ama ne kadar başarılı tartışılır.

Sonuç olarak kargo ücretleri 20-25₺ olmadığı sürece -bu rakamı savunmuyorum- doğru düzgün muhatap bulmak zor olacak. Çünkü kargo şirketi hataları ile uğraşmak gerçekten zor ve bazen ekstra maliyetler doğuran bir şey.

Yanlış kitap, bariz hatalı basım gibi şeyler ise tamamen satıcıların kalite kontrol eksikliği. O da muhtemelen o işlere insan kaynağı ayırmak istememelerinin sonucu. Hatta basım hataları direk matbaadan dönmesi gereken şeyler ama işte ülkemizde bu süreçler düzgün işlemiyor.

1 Beğeni

@Agape @Erdal_01 Matbaadan kaynaklı bir sorun. Benim bildiğim ciltli kitaplar elle ciltleniyor. Ciltleyen kişi ters ciltlemis.

@Ufuk teşekkürler.

Kitapyurdu ile görüştüm. Lakayit lakayit cevap veriyorlar. Yeni gelecek kitap bile hatalı olabilir diyorlar. Kontrol edin diyorum. Edemeyiz gibi bir şeyler söylediler. Çok sinirlendim ne dedilerini bile dinlemedim.

En sonunda bu gevşeklerle sorunumu cözemeyeceğimi anladım Altın Kitaplar’ı aradım. Sorunu anlattım fotograf falan istediler yolladım. Sağ olsunlar ilgilendiler değiştirecekler. :slight_smile:

To Be Continued… :grin:

5 Beğeni

Evin yakın olsa göndereyim 4. Kitabı al senin olsun diyecem ama adana uzak:roll_eyes:
Edit adanaydı demi emin olamadım :slight_smile:

Kocaeli/ızmit :slight_smile: 414141

Adanayı nereden uydurdum acaba :smile:

1 Beğeni

Benim demek istediğim şu idi;

Bulunduğum bölgede maalesef Aras Kargo rezil ötesi bir hizmet veriyor fakat PTT kargo, yurtiçi ve mng direk evimin yanında.

Bana seçenek sunulsun ben zaten kimin nasıl getirdiğini biliyorum artık, tek sitemim bu kadar büyük satış siteleri ilknokta vs. tek bir şirketle çalışıyorlar ve bize seçim hakkı kalmıyor. Kitapyurdu da hepsi ile çalışıyor fakat fiyat farklı. Bende gerekli fiyat farkını ödeyerek daha iyi hizmeti seçiyorum.

1 Beğeni