Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Arkadaşlar rahat, yoğunluk olacağını biliyorlardı ama 19’unda işbaşı yaptılar. Devlet memurları bile 15inde işbaşı yaptı.

1 Beğeni

Mağdur oluyoruz.Bir hafta sonra ailemin yanından ayrilip gorev yerime geri donecegim.Ondan acele ediyorum. Kitapyurdu ithaki yuzde 50 kampanyasında 2 gun sonra geldi. Muhatap olacagimiz bir musteri temsilciside yok , telefon numarasi yok, sadece mail adresi var onada cevap vermiyorlar.

1 Beğeni

Önceden sitelerinde numara vardı. Herhalde çok arayan oldu diye kaldırdılar. Madem bu kadar yoğunluğu kaldıracak personelin/altyapın yok neden böyle bir işe girişiyorsun? Müşterini mağdur ediyorsun. 15 20 ucuz olsun diye ilknoktadan aldık insanları bekletiyorlar. Aynı gün kitapbulut’tan alim yaptım 16’sinda kargo teslim edildi.

Tüm ithaki bilimkurgu kitaplarını ilknokta’dan aldım ve hiçbir sorun yaşamadım. Sipariş verdiğim gün kargoya verildi. Bence kargo şirketinde sorun olabilir. Yada sipariş verdiğiniz kitaplar stokta olmayabilir. He stokta olmayan kitapları da varmış gibi göstermeleri bir diğer sorun.

6 gündür temin edildi yazıyor hepsinde. Napacağımıda bilmiyorum artık.

Benimkinde paketleniyor yazıyor. @Watchmen91 @Seroo

1 Beğeni

@Watchmen91

Dün başlamışlar mesaiye.

1 Beğeni

Benim kitaplarım Cuma günü verilip Pazartesi geldi. Farklı bir durum var sanırım.

Benden bir adım öndesin yine :slight_smile: paketlemeye bir haftaya geçerler artık

1 Beğeni

Hocam bu oyalama taktiği. Cuma günü siparişi kargoya verilen var. Arkadaşlar yoğunluğu kaldıramayacaklarını biliyorlar o yüzden önceden bunu yazmışlar. İnsanlar arayıp rahatsız etmesin diye de siteden telefon numarasını silmisler.

Aynen öyle hayla neyi savunuyorlar anlamiyorum. Instagramda yayınevinin sayfasinda 2 gundur kargoları gelen paylasiyor. Gecikme olabilir ama iletisim kurarak insanları rahatlatabilirler.Hic cevap alamayinca insani agresiflige kendı elleriyle itiyorlar.

4 Beğeni

Kargodan sms gönderdiler mi?

Benimkilerde bugün geldi. Yoğunluktan sanırım kargo takip yada kargodan sms vs gelmedi. Ama bir kitabım ön sipariş olduğu için ayrı olarak bugün kargoya verilmiş onun sms’i geldi.

Kargosu gelmeyen arkadaşlar hangi site aldığınız ürün için daha dağıtım için verdikleri tarihten 1 gün geçmişken sizinle iletişim kuruyor. Ayrıca verilen tarih garantiye almış olmak için olabilir evet ama aynı zamanda orada herkesin siparişini o gün kargoya vereceğiz de demiyorlar. 19’undan itibaren kargoya verilmeye başlanacak şeklinde belirtmişler, sizinkilerde gelecektir. Böyle acil yada sıkıntı oluyorsa yoğunluk olacak büyük indirimlerden alışveriş yapmamak daha mantıklı, şahsen ben öyle yapıyorum. Bu alışverişi yaptıktan sonra da ay sonu bile gelse iyi demiştim.

Ek: Ayrıca bu dağıtım uyarısı kampanya başlamadan önce siteye eklenmişti diye hatırlıyorum.

3 Beğeni

Abi büyük indirim var ama gercekten. Ben kara prizmayi aylardir 40 lira diye almadim indirimdr 9.90 a aldım. Zaten bayramda siparis veriyoryz adamlar çalışmıyor siparis verildiginde. Birde sunu atliyorsunuz her kitabın toplanma paketlenme sureci aynı değil. Misal ithaki indirimi bayramin dorduncu günüydü diyelim. Bu adamlar persembe calismaya basladilar, tam 5 gun once cuma geceden itibaren verilen siparişleri paketleyip kargolamalari gerekiyor. Yoğunluğu ve paketlerken uyguladıkları dikkati dusununce bence sure makul. Ever ben pazartesi yani dün aldım ama aldigim kitaplar ellerinde fazla fazla oldugu icin 4.90a dusurdukleri kitaplar zaten. Ayni siparisleri vermiyoruz, aynı anda vermiyoruz. Ben 4 siparis verdim ilknoktadan herkese gonderdikleri ayraclari yollamamaları haric hicbir sıkıntım yok. Idefix de kitapyurdunda yada dr da boyle guzel paketleme yok. Ben kenarlari burusmus bir kitapla karşılaşmadım. Acimasiz olmayalim ya :sweat_smile:

2 Beğeni

Benim de kafam ona takıldı, sitede kargoya verildi gözüküyor (takip numarası da vermişler) fakat SMS gelmedi. Kargom neredeye bastığım zaman böyle bir ekran çıkıyor;

1 Beğeni

Detaya tıklayıp doğrulama kodunu girin. Hareketler kısmında kargonuzun ne aşamada olduğunu görebilirsiniz.

Bir de şeyi atlıyoruz. Tamam ithaki indirimi bayramın dördüncü günüydü ama, ilk 3 günde de farklı alt markaların %50 indirimleri vardı(ganj, yabancı vs) pazartesi işbaşı yapınca önce onları paketleyip kargolamaya başlamışlardır daha önce verilen sipariş olduğu için. İthaki son gündü.

1 Beğeni

Bence burada atlanan ikinci kısım da kargo şirketinin yoğunluğu. Bazen kargo şirketleri bayram sonrası gibi yoğunlaştıkları dönemlerde kargo kabul ederken yavaş davranıyor. Mesela sizin sipariş hazırdır, paketlenmiştir fakat köşeye dizilmiştir. Kargo onlara ambar tesellüm fişi kesene dek gönderim yapmaz. Bazen de kesse bile sisteme atmaz. Böyle paslaşmalar olabiliyor bazen. Bu tip yoğun dönemlerde ekstra sabır lazım. Kargo önce ufak paketleri almayı bile tercih edebiliyor. Yani bazen site sizin siparişi erken çıkartsa bile kargo geç gönderebilir.

1 Beğeni

5 kez girdim güvenlik kodunu, fakat sistem kabul etmiyor, Aras kargonun kendi sitesine bizzat girip yazdığımda ise varış transfer merkezine doğru yola çıktığı yazıyor. Bana SMS gelmediği için içime kurt düştü

1 Beğeni

Bu kadar çok takılmayın. Kargo size teslim edilesiye kadar aldığınız site verdiğiniz paranın karşılığı olan hizmeti sağlamış olmuyor. Kargoda sorun olursa bu sizin değil aldığınız yerin sorunu, bugün yarın geçer elinize :+1:t2:

2 Beğeni