Alfa Kitap Soru Hattı

Ben de buna katılıyorum. 13.5x21 olmalı boyutlar

1 Beğeni

İlk Lem kitabı hangisi olacak acaba ?

Harika olur. Umarım kabul ederler. :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba,

Uyarınız ve dikkatiniz için çok teşekkür ederiz.
Hemen bildirimi ve düzeltilmesini sağlıyorum.
Sevgiler.

4 Beğeni

Merhaba,

İlk kitabın Aden olmasını planlıyoruz :slight_smile:
Sevgiler.

10 Beğeni

Merhaba,

Mutlaka isteklerinizi göz önünde bulunduracağız.
İlginiz için çok teşekkürler.
Sevgiler.

5 Beğeni

Merhaba,

Bu konunun gündeme geldiğini düşünmüyorum hiç.
Getirelim :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba,

Ben bir soru sormayacağım fakat bir maruzatım var. Jules Verne kitaplarının bazılarında rahatsız edici virgül hataları var. Karpatlar Şatosu kitabındaki virgül kullanımı Türkçe açısından uygun değil. Vurgular çok değişiyor. Bu konuda rahatsızım. Çıkardığınız serileri ve kitapları seviyorum ama böyle olmamalı. Biraz daha edisyona dikkat edilirse memnun olurum. Teşekkürler.

7 Beğeni

@alfakitap

• Sencer Divitçioğlu’nun 7 kitabını bastınız, Kök Türkler kitabını basmayacak mısınız?
  • Çehov toplu eserleri çalışması yaptığınız duyumu var, böyle bir çalışma yapılıyor mu? Yapılıyor/yapılacaksa Tolstoy kitapları gibi ciltli / sert kapak olarak basılır mı?
  • Daha önce de sormuştum ama gözden kaçmış, Airborne 44 2. kitap gelmeyecek mi? ilk kitap çıkalı üzerinden çok zaman geçti, galiba 1 kitap daha gelmesi gerekiyor.

Teşekkürler.

4 Beğeni

Bu kitap “Orta Asya Türk İmparatorluğu” adı ile yayınlanıyor. Yeni adı bu…

1 Beğeni

Bunu bilmiyordum. Daha önce İmge’de bu isimle basmış.

1 Beğeni

Peki neden Aden Alfa? Keşke bulunmayan kitaplarından başlasaydınız. Onlara ihtiyacımız var çünkü. PKD içinde bunun tam tersini yapıp türkçeye yeni kitaplar kazandırırken şuan piyasada kötü çevirilerle bulunan kitaplara hiç el atmadınız.

2 Beğeni

Gözümden kaçmış, çok sevindim. Teşekkür ederim. :smiley:

2 Beğeni

@alfakitap Brain Greene kitaplarını basmak gibi bir düşüncesiniz var mı?

Tübitak’ın bir zamanlar 3 kitabını bastığı ve artık muhtemelen telifini bıraktığı bu kitapları Alfa Bilim’den basmak gibi bir düşünceniz olabilir mi?

5 Beğeni

@alfakitap biraz duyuru haberi yapında neşelenelim yahu:)

1 Beğeni

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı kitabını basmayı düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

@alfakitap Merhaba, Michel Zevaco - Pardayanlar serisini bassanız şöyle ikişer ikişer birleştirip ciltli, sizce de harika olmaz mı? :heart_eyes:

3 Beğeni

Michel Zevaco Pardayanlar çok iyi olur gerçekten de! Üç silahşörler şeklinde ciltli baskısı hele havada kaparım.

3 Beğeni

Stanislaw Lem basmaya Aden’le başlanacakmış gördüğüm kadarıyla. İletişim Solaris’e ek olarak Aden’in de her zaman yeni baskılarını yapmıştı. Bu demek oluyor ki artık onun da telifini bıraktı. Solaris’i bırakacaklarını pek sanmıyorum ama.

Solaris İletişim’de devam eder, İthaki de Lem’in 1-2 kitabını daha basacağını söylemişti (muhtemelen biri Küvette Bulunan Günce olur), kalanı da Alfa’dan gelir.

Türkiye’de yayımlanan her kitabı kitaplığımda bulunmasına rağmen Lem kitaplarını dört gözle bekliyorum. Benim için bilimkurguda zirvedir kendisi. :slight_smile:

8 Beğeni

Merhaba, Tenten’i 24 kitap olarak basıp seriyi sonlandıracağınızı yazmışsınız. Peki ciltli olarak bir kaç kitabı birleştirip basmak gibi bir planınız var mı?

1 Beğeni