Alfa Kitap Soru Hattı

Firdevsi’nin Şehname adlı eserini basmayı düşünüyor musunuz? Binbir Gece Masalları baskınızın yanına bu kitap çok güzel durur.

6 Beğeni

Arkadaşlar, burada sorularınıza cevap veren Alfa yetkilisi aynı zamanda yayınevinde tüm işlerle ilgilenen editör olduğu için yoğunluk yüzünden pek bakamıyor. Ama kendisiyle konuştum, bu hafta içerisinde gelip tüm soruları cevaplayacak. İçiniz rahat olsun ve sorularınızı sormaya devam edebilirsiniz :krs:

Pek tabii daha önceden sorulmuş soruları tekrarlamamaya özen göstererek…

10 Beğeni

Merhaba @alfakitap. Shakespeare ve Tolstoy’da yaptığınız ciltli ve seri şekilde basımları, Charles Dickens ve Victor Hugo gibi büyük yazarlar için de görebilir miyiz?

1 Beğeni

Merhaba

• Yeni Jules Verne kitabı için bir tarih verebilir misiniz?
  • Jules Verne Kitaplığını kaç kitap olarak düşünüyorsunuz?

Merhaba yeni çıkacak çizgi roman’lar varmı bu ay veya diğer ay’a?

Yaaaa Stanislaw Lem diyorum ve ağlıyorum buradaa

:disappointed::frowning::slightly_frowning_face::confused::worried::pensive::persevere::confounded::tired_face::weary::sob::sob::sob:

1 Beğeni

Ya bu Alfa Grubuna kesinlikle bir sosyal medya sorumlusu lazım çok zayıf bu yönleri ben talibim bu işe :smiley:

Merhaba,
Maruzatınızı paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.
Editöryel kısımda düzenlemeler yapmaktayız, dikkate alıyoruz.

Sevgiler.

8 Beğeni

Merhabalar,
Sencer Divitçioğlu’nun kitaplarına yeni edisyon düşünüyoruz. Kök Türkler için kesir bir şey söyleyemiyorum maalesef.
Çehov’un çevirisine başlandı. Aynı Tolstoy ve Shakespeare gibi külliyat olarak basımını hedefliyoruz.
Airborne’un yeni kitabı gelecek, telif konusunda bürokratik bir süreçten geçiyoruz.
Çok teşekkürler.

8 Beğeni

@alfakitap yeni çıkacak çizgi roman’lar varmı temmuz ayında?

Merhaba,
PKD çevirilerinin tamamlandığını söyleyebiliriz.
Önceki baskılarından çok daha iyi baskılar yapmak için üzerinde çalışılan kitaplar bahsettikleriniz. Editörümüz şu an The World That Jonas Made ile ilgilenmekte.
Stanislaw Lem konusunda ise kitapların çeviri sırasına göre baskıya aldığımız için Aden’ı seçtik. Orijinal dilinden çevirmeyi çok istiyorduk tabii ki, çalışmalar da sürüyor ama takdir edersiniz ki Lehçe yaygın bilinen bir dil değil. Arayış süreci aslında bizi geciktiren etken oldu.
Ama basıma başladığımızda hızla baskılar yapacağımıza güvenebilirsiniz.
Sevgiler.

16 Beğeni

Merhabalar,
Tenten’ler de ilerleme kaydetmekteyiz. İki yeni kitap baskı hazırlığında.
İsimsiz Şehir serisinin son kitabı Bölünmüş Topraklar’ın Temmuz ayında raflarda olması planlanıyor. Çok teşekkürler.

4 Beğeni

Merhaba,
Rönesans Dünyası’nın 2.baskısı matbaa :slight_smile:
Çok teşekkürler.

5 Beğeni

Merhaba,
Yayın Kurulu’na sunayım kitapları, çok teşekkürler.

4 Beğeni

Merhaba,
Kesinleştirdiğimiz tüm duyuruları burada açıkladım :slight_smile:
Yeni gelişmeler olunca mutlaka yazacağım.
Sevgiler.

3 Beğeni

Merhaba,
Car Sagan’ın kitabının hakları bizde değil, Tubitak’ta.
Teşekkürler.

3 Beğeni

Merhaba,
Pardayanlar’ın 2.cilt çevirisi yapılıyor.
1.cildi tamamlandı :slight_smile: Çok güzel bir çeviriyle basacağız, tabii ki orijinal dilinden.
Umarım beğenirsiniz. Çok teşekkürler.

15 Beğeni

Merhaba,
Yurt dışından teslim süreleri haftaya gelecektir, listeye uyumlu olarak tarihleri burada paylaşacağım :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar,
Açıkçası birleştirip aynı edisyon baskısı yapma satış bazlı bir üretimdir.
Tenten’lerin satışları daha çok olabilir ama şimdilik iyi.
Seriyi tamamladıktan sonra dediğiniz öneriyi düşüneceğiz :slight_smile:
Teşekkürler.

2 Beğeni

Merhaba,
PKD editörümüz dediğim gibi yeni gelecek kitap üzerinde çalışıyor.
Bu isteği bildirip daha erkene aldırmaya çalışacağım.
Teşekkürler.

4 Beğeni