Alfa Kitap Soru Hattı

Genelde telefon ile iletişim kuruyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

İş yerinde olmadığın zamanlarda mı? :joy:

Ek: Umarım bunları yanlış anlamıyorsunuzdur. @erdo ile senin hoşgörünüze sığınarak takılıyorum :slight_smile:

6 Beğeni

:slight_smile:
O zaman sizden rica edeyim iletir misiniz? Nasıl olsa sizi kırmazlar :slight_smile:
Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? kitabını küçük boyutta değil de, 13.5x21 cm basmalarını rica edecektim :slight_smile:

3 Beğeni

PKD kitaplarını standart bir boyutta bastıklarından bu boyut dışına çıkacaklarını sanmıyorum. Ancak yine de sorarım. :slight_smile:

1 Beğeni

Pardayanlar ile ilgili bir gelişme olup olmadığını da sorabilir misiniz acaba? Ciltli basım olacak mı bir de? 2. kitap çeviride demişti yetkili en son.

1 Beğeni

Lütfen… (20 karakter)

1 Beğeni

DK kitaplarını yakın zamanda görebilecek miyiz ALFA Yayınlarında. DK kitapları özellikle Tarih ve bilim alanında bol görselli kitapları oluyor.

1 Beğeni

DK kim hocam, tanıyamadım.

DK Yayınları aslında söylemek istediğim. Büyük boyda kuşe kağıda baskılı bol görselli kitapları olan bir yayınevi. ALFA Yayınları bu kitapları zamanında bolca bastığı için aklıma geldi. Mesela bu serideki bazı kitapların baskısı tükenmiş.

1 Beğeni

Bence sormasan daha iyi, bu saatten sonra “gaza gelip” Mark Twain’e yaptıkları gibi seriyi çöp etme gibi bir fikir geliştirmesinler.

2 Beğeni

‘Seri’nin ciltli olduğunu zannediyorum. Bu durumda serinin diğer kitaplarını satın almış olanların mağdur edilmesi doğru olmaz elbette. Fakat 13,5x21 boyutunda karton kapaklı halinin basılması gibi bir durum söz konusu olabilir mi diye sormak mümkün mü?

2 Beğeni

Bilim kitaplığı için bir sorum var Daniel C. Dennet ve Richard Dawkins’ten yeni kitaplar görecek miyiz? Mesela Dawkins’in yeni kitabı Eylül’de çkkıyor.

2 Beğeni

Yüksek Şatodaki Adam çeviride imiş. :slight_smile:

2 Beğeni

Tenten Kızıl Korsanın Hazinesi matbaadaymış. Sonraki cilt dizgi aşamasında imiş şu an.

Hayır serisinin yeni 5 kitabı matbaaya gönderilmiş. :slight_smile:

2 Beğeni

PKD kitapları 12x20 basılıyorken yalnızca bu kitabın 13,5x21 basılması seriyi bozacağından düşünülmüyormuş.

3 Beğeni
  1. kitabın çevirisi bitmiş. 2 ve 3. kitabın çeviri sürecinde olduğu söylendi. :slight_smile:
2 Beğeni

Dawkins kitaplarını son yıllarda genelde Kuzey Yayınları basıyor.

@Strenergy neyse ki PKD’yi Akılçelen değil de Alfa basıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Sıradaki “Klasik Müzik Kitabı” olacakmış. DK kitaplarının matbaa ve diğer süreçleri biraz daha farklı işliyormuş bu nedenle süreç uzun oluyormuş.

Baskısı tükenen kitaplar tekrar basılacakmış. :slight_smile:

2 Beğeni

Hocam rica etsem aradığınız zaman Jules Verne kitaplığını kaç kitap olarak düşündüklerini sorsanız :grinning:

1 Beğeni

Dawkins için şu an çalışma yokmuş ancak Dennet gelecekmiş. Kitap şu an çeviri sürecindeymiş. :slight_smile:

2 Beğeni