Alfa Kitap Soru Hattı

Öncelikle hoşgeldiniz @alfakitap Benim ufak bir ricam olacaktı. Soruları tek tek “Cevapla” butonundan ayrı gönderiler altında cevaplamaktansa, soruyu alıntı yapıp altına cevabını yazarsanız hem tek bir gönderi içerisinde birden fazla kişiye cevap verebilirsiniz hem de konuyu takip edenler açısından kolaylık olur diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

3 Beğeni

Shakespeare, Tolstoy baskıları Everest’ten mi gelir Alfa olarak mı basılır acaba…

Everest’in Ahmet Telli ve Nihat Behram toplu şiirlerin olduğu baskılarda hem iki değerli şairlerimizin şiirlerine tek kitaptan ulaşabilmek hem de baskı kaliteleri, kağıdın verdiği hissiyat çok güzeldi. Başka şairler için de bu tarz düşünceler Toplu Şiirlerinin basılma düşüncesi var mı? ( Eliot’un bütün şiirleri ciltli baskı gelseydi keşke)

Everest’in geçmiş yıllar da bastığı Çehov toplu öyküler de (8 kitap) umarım yayın programınıza yakın bir gelecekte Tek veya iki cilt olarak dahil olur.

Gerçi sorularımın bazıları direk Everest’le ilgili oldu ama belki bilginiz vardır,

2 Beğeni

Bu baskı için belirlediğiniz bir çıkış tarihi var mı acaba?

4 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

Alfa Yayın Grubu başlığını Alfa grubunun alt markalarını kapsayacak şekilde aşağıdaki şekilde bölümlere ayırdık.

Her konunun kendi ilgilisi mevcuttur :slight_smile:

Bu konuyu Alfa Yayınları’ndan çıkan kitaplar için kullanmaya devam edeceğiz.

Keyifli forumlar.

9 Beğeni

Alfa gelmiş :scream: hoşgeldiniz Alfa Bey

1 Beğeni

Merhaba
Tenten alışveriş sitelerinde temin süresi 10 gün gözüküyor.
Sitenin sipariş vermesi, alması, paketlemesi, kargolaması derken 15 güne çıkar bu süre.
Bu sürenin bu kadar uzun olmasının sebebi nedir.

PKD Toplu Öyküler neden beyaz kağıda basılıyor acaba?
Beyaz kağıttan okuması zor oluyor doğrusu bu yüzden tercih etmiyorum.
Bir sonraki baskıda kitap kağıdına basmanız söz konusu olabilir mi?

5 Beğeni

sayın @alfakitap sordum cevap alamadım. Bilgi alabilirmiyiz. Saygılar

resim

Özellikle mavi baloncuğun anlamını sormak istiyorum size. Bunu niçin eklediniz? Şimdi ben Newton olsam ve bilimsel çalışmalarım kitap haline getirilse oraya; “Yerçekiminin bulucusu” mu yazarsınız? Yoksa bunu “for dummies” gibi özellikle mi eklediniz?

8 Beğeni

Stephen Hawking’in kim olduğunu bilmiyorsa zaten almaz bu kitabı :face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

Charles Dickens’ın Dedektifler kitabını yakın zamanda bastınız. Yazarın henüz Türkçe’ye çevrilmemiş olan diğer eseri Nicholas Nickleby’i basmayı düşünüyor musunuz ?

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz. Everest ve Alfa en sevdiğim yayınevlerinden ikisi. Klasikler dizisinde daha önce farklı kapaklarla basılmış kitapları yeni kapak formatınızda tekrar basacak mısınız?

Evet, ben de aynı fikirdeyim. Hatta sırf beyaz kağıt olduğu için PKD’nin Alfa’dan çıkan hiçbir kitabını almadım. En uygun kağıt bence kitap kağıdıdır.

1 Beğeni

Alfa’da, PKD’nin sadece toplu eserlerinde beyaz kağıt kullanılmış. Alfa’daki diğer kitapları, normal kitap kağıdıyla basılı.

3 Beğeni

Evet biliyorum. Zaten Alfa’dan aldığım birkaç kitap var. Ama beyaz kağıt gördüm mü, alasım da okuyasım da gelmiyor. :slight_smile:

6:45’te olan PKD kitaplarından telifini alamadıklarınız var mı acaba, birçok kişi yeni bir çeviriyle basılmalarını bekliyor da :slight_smile:

3 Beğeni

Kitap temin süreci gibi cevap temin süreçleri de 10 gün sanırım. :slight_smile: :slight_smile:
Valla sevdiğimizden takılıyoruz.

3 Beğeni

Androidler Elektirikli Koyun Düsler mi kitabinin haklari sizde mi acaba?

2 Beğeni

Alfa bi kere cevap vereceğiz bitecek zannetti herhalde haha. Stanislaw lem’ler çeviride tmm bir de lehçeden çevirildiğini öğrensem iyice rahatlayacağım. Üzerine tarih verirlerse kreması olur.

Merhabalar,
Bugün arkadaşla D&R’da Umberto Eco’nun Ortaçağ’ının dört cildine bakarken tasarımda bir şey dikkatimi çekti. İlk iki kitabı Ortaçağ I ve Ortaçağ II diye Romen rakamı ile Ortaçağ 3 ve Ortaçağ 4’ü de latin alfabesi rakamları ile yazıp tasarımlarda ufak değişikliklere gitmişsiniz. Nedenini merak ettim. Sebebi neydi acaba böyle bir değişimin?