Alternatif Kitap Kapakları

Geçen gün bir şey ararken bunları buldum. Bazıları gerçekten harika…

Bitmeyecek Öykü alternatif kapak:

J.R.R Tolkien alternatif kapaklar:

59134baca3661072a674e734ddfe1a96 c176b681fb35f637a0d3fd9127e568b0

31 Beğeni

Ne muazzam şeyler bunlar ya. Hazine yerine böyle birşey bulsak deliririz açıkçası.

1 Beğeni

Silmarillion kitabının kapağına hayran oldum.

2 Beğeni

Vallahi ben de bulsam heyecanlanırdım ama sanırım fiyat açısından alamazdım. :neutral_face:

@narpal Silmarillion’u gördüm ilk zaten sonra gerisi geldi. Çok güzel yapmışlar gerçekten.

İthaki bunlardan bassın ya :sob: Baskılar güzel görünüyor :heart_eyes:

Efenim size güzel bir uyku öneriyorum. Hatta hepimize öneriyorum. :joy: Rüyamızda ancak görürüz gibi geliyor. :joy:

6 Beğeni

Kapağın dokusunu, elde nasıl bir his uyandıracağını merak ettim :confused:

Fiyat konusuna hiç girmiyorum zaten ama keşke bizde de basılsa.

1 Beğeni

Şimdi ithaki bunu özel baskı olarak yapsa fiyatı mecburen uçuk olur ve burada yerin dibine sokar yaptığına pişman ederler İthaki’yi :roll_eyes:

2 Beğeni

Tolkien’in vefatının 50. Yılına (2023’e denk geliyor, güzel tarih) özel, Gandalf’ın önsözüyle denilse gideri olur bence.

2 Beğeni

2500₺ liste fiyatını hak edecek yegane kitap olurdu.

2 Beğeni

Listeyi biraz genişleteyim…

Moby Dick:

Earthsea:

Jules Verne:

18 Beğeni

Aslında geçen yılın sonunda çıkan 1984 özel baskısı da bu güzelliklerin arasına girebilir, değil mi?

Evet girebilir tabii. Gerçekten çok hoş bir baskıydı ama alternatif paylaştığımız için eklemedi kimse sanıyorum. :slight_smile:

Bunlar baskıysa bizimkiler ne?,bizimkiler baskıysa bunlar ne ?:joy:

1 Beğeni

Dünya da bazı kitapların Limited edition denilen sınırlı koleksiyon baskıları ve Özel baskı olan Special edition baskılar var… Boyut Yayın grubunu bu değerlendirmenin dışında tutuyorum, onların kendilerine özel bir kitap okuru kitlesi var. O kitaplar o kitlenin dışında kimsenin de ilgisini çekmediğinden kimse onlara küfretmiyor ama bizde limited veya Special baskı yapan yayın evini linç ediyorlar / ederler.

Bende sık sık Tor’un özel baskılarına bakarım, Aynı kitabın karton kapak, sert kapak baskıları ile amazon fiyatlarını kıyaslayınca sert kapakla, özel baskı arasında 7-8 kat fark oluyor. Aynı fiyat farkıyla Örnegin Akılçelen sissoylu’nun özel baskısını çevirip basacak olsa bu okur kitlesi linç eder, taksim meydanında bir daha özel baskı yapan olmasın diye ibret için sallandırırlar.

4 Beğeni

Paylaştığınız kitapların çoğu, dünyada özel baskı denilen olayı muhtemelen en iyi yapan yayınevi İngiliz Folio Society’ye ait. Merak eden ya da benim son on beş dakikadır yaptığım gibi ağzının suyu akarak tek tek tüm kitaplara bakmak isteyen olursa diye linklerini de bırakayım:

8 Beğeni

Sosyete mi Şeyma Subaşı bunu beğendi

1 Beğeni

Vallahi ne kadar özenli ve güzel çalışma bunlar… Link için teşekkürler… ^^

1 Beğeni

Fiyatlarda güzelmiş ayrıca. Kur olayına girmezsek gayet cazip.

1 Beğeni

Fiyatlar hep 83 sterlin, İngiltere’de asgari ücretle çalışan biri bile rahatlıkla alabiliyor. İnsan bi 2500 sterlin fiyat koyar yahu
Ayrıca siteye üye olduğumuz zaman belirli zaman aralıklarında kitap alma zorunluluğu varmış, üyelerine iyi indirimler de yapıyormuş.

1 Beğeni