Alternatif Kitap Kapakları

Instagram üzerinden soru mesajı atmıştım ve Can Yayınları yakın zamanda ciltli özel edisyon bir kitabın geleceğini söyledi ama isim vermedi. Umarım Hayvan Çiftliği olur.

(E. Arman ★) #62

Kara Prizma - Brent Weeks / Işıkyaratan serisi

Çin baskısı
Zaten bu Asya kapakları ayrı bir dünya oluyor.
Eser Sahibi

Kitabın orijinal kapağını hiç beğenmeyince kendi kapağımı kendim yapmıştım :slight_smile: Üstünde çok uğraşmadım üstünkörü yaptım ama yineden orijinal kapağından güzel olduğunu düşünüyorum :smile:

Bu da kitabın orijinal kapağı ;

Çok güzel olmuş, kapak ve ciltleme yapabiliyor musunuz?

Bu arada kapak sanki Alamut kalesi değil de " Prince Of Persia" 'nın kalesi gibi olmuş

:joy: Banada öyle gelmişti bittiğinde :rofl: Acaba alamut yerine Prince Of Persia yazıp ilk çıkan oyun için oyun kutusu gibi bir görsel mi hazırlasam demiştim :joy:

Baskı olarak hiç düşünmedim. Sırf orijinal kapağın çok kötü olmasına içerlemiş, öylesine boş zamanımda vakit geçirmek için yaptığım birşeydi. Boyutları falan orjinial baskı ile uyuşmayabilir.

Gidip gelip kapağa bakıyorum, :grinning: hatta youtube da bir kaç video bile izledim… 3-4 video daha izleyeyim yapabileceğime inanırsam eski bir kaç kitap için kendi kapağımı yapmayı düşünüyorum.

Youtube tutorial’larından bile öğrenilip birşeyler yapılabilir… Misal benim örneğini verdiğim Alamut kitabının orijinal kapağını yapmak içi şu 8 dakikalık videoyu izleyip ;

Öğrendiklerinizi yaklaşık 10 dk’da aşağıdaki görsele uygulayıp ;

Görseli siyah bir arka planın üzerine koyup, hiçbir şeye dikkat etmeden tamamen rasgele siyaha boyadığınızda, öğrenme safhası dahil :slight_smile: toplam 15 dakikada bu kapağı elde edebilirsiniz.

Yapanda aşağı yukarı böyle yapmış zaten :smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #69

Bunları yapsam daha hoş bir sonuç elde ederdim sanırım. :joy: Hatta telefonda bile birçok sonuç elde edilebilir. Kötü bir çalışma olmuş gerçekten yayınevi için.

Yine kendi yaptıklarımdan. Bunun üstünde biraz daha fazla uğraştım. Çok baştna savma olmadı :yum:

(Hiçliğin bekçisi…) #71

Kıskanıyorum, kıskanıyorum… :joy: Elinize sağlık efenim bu gerçekten çok hoş olmuş. :blush: Ben de bir ara evde kendi kendime konuşurken hep yapacağım diyorum ama hep hayata yenik düşüyor bu düşünceler. Daha zamanım gelmemiş demek ki.

(galeme) #72

Harika olmuş. Beğeni atarak bırakmak istemedim.