Amazon Prime Türkiye

Herhangi bir vergi yok, ayrıntılara tıklarsanız orada zaten satın alma bedeli dışında hiçbi ek bedel ödemeyecek olduğunuzu kendiniz de görebilirsiniz. Aylardır Amazon ile yurt dışından çok daha pahalı ürünler sipariş veriyorum, hepsi ortalama 1-1 buçuk haftada hiçbir ek ödeme olmaksızın geliyor.

Kulak tıkacı olarak Moldex öneririm.

Hiç güzel değil benim açımdan. Kulak yapım gereği şiştikçe dışarı atıyor tıkaç. Ayrıca arkası çok uzun üzerine yatılmıyor. :frowning:

Kulak yapısı durumunu bilmiyorum tabi ancak tamamı içine girdiği için uzunluk ve üzerine yatılmama durumu oluşmuyor. Talimata uygun takınca çıkma yapmaması lazım ama tabi kullanmışsanız önemli olan sizin ne hissettiğiniz.

Özet

Her prime indiriminde tuvalet kağıdını 4-5 paket alıyorum. Deterjan 30-40, kitap en az 50 tane alıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Nasıl bir algoritma var acaba, ilginç…

1 Beğeni

Amazon’dan aldığım ve Çin’den gelen bir ürün için neredeyse ürünün fiyatı kadar vergi ödemiştim. Yalnızca Amazon.de üzerinden alınan ürünler için vergi fiyata dahil diye biliyorum.

Yakın zamanda yapılan alışverişlerde Amazon güzel bir şeyler deniyor. (Hediye Kartı Kontrol)

2 Beğeni

Ellerimi kavuşturdum bekliyorum ama hala ses seda yok… jsdjsdj

1 Beğeni

8 Beğeni

Şaşırdım valla benim de yan hesabıma 18 TL bakiye yüklenmiş. Hemen Sabahattin Ali’ nin Sırça Köşk ve Değirmen kitaplarını aldım :slight_smile:

1 Beğeni

Ben algoritmayı çözdüm. Şöyle ki, dün 7 adet ıslak mendil + 1 kitap ve sonrasında başka hesaptan ek ürün olarak akıllı tartı siparişlerim iptal olmaz ve daha evvelki bir çoklu kitap siparişim yola çıkmış iken, bugün bir alana bir bedava diş macunu artı bir ıslak mendil artı bir kitap siparişim anında iptal oldu. Hesap uzmanı falan hikaye. İnceleme yok yani, saniyesinde gitti. Hesap da daha önce ya hiç ya ilk kez kullanılmış bir tanesi. Evveline falan bakılmıyor. Genel ban da yok. Şu ana kadar iptal edilenlerim: Bir üründe 24 tuvalet kağıdı, 1 üründe 3 ya da 5 (hatırlamıyorum) bulaşık ürünü ve 1 üründe 2 diş macunu. Pakette tek varsa 10 tane de alsam iptal olmadı, paket içinde çoklu ürün varsa iptal oldular. Tuvalet kağıdı meselesine o günlerde Yılmaz Özdil de bir yazı yazmış, linkini bırakayım.

Herkes paylaşmış ben de koyayım :smile:

16 Beğeni

Bana 14 küsür yüklenmiş, hemen İtalyan Makarna siparişi verdim :grinning:

Ben herhalde en güzel bonusu yakaladım, toplamda 1000tl geçmeyen 2 siparişim için 55papel eklemişler.

Son aldığım 5 amazon gönderisinin 5’i de hasarlı. Ya kapak kalkmış ya kenarı kırılmış ya ezilmiş.

Bu yeni kartonları felaket kötü.

6 Beğeni

Kartonlar cidden berbat, ben de hiç beğenmedim. Korumuyor kitapları.

1 Beğeni

Parayı çar çur etmeyin, dikkatli harcayın :joy:

2 Beğeni

Amazon’da dün indirim vardı puma ayakkabı 900 TL’den 600 TL’ye düşmüştü ama çekindim almadım burada satılan ayakkabılar Çin malı olduğu yazıyordu ( Puma çoğu ayakkabısını Vietnam’da üretiyor diye biliyorum ) orjinal olmama ihtimali varmı?
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B008VC57K2/ref=twister_dp_update?ie=UTF8&psc=1

1 Beğeni

Kardeşime almıştım Amazon’dan Puma spor ayakkabı. Orijinal olduğunu belirten bir fatura, etiket vs yoktu. Ayakkabı kutusuyla geldi sadece.

Kardeşim çok rahat olduğunu söyledi ama dediğim gibi bir durum da var. Çakma olduğunu sanmıyorum ama düşük kaliteli versiyonlar bunlar muhtemelen. Aynı durum adidas ayakkabılarda da var.

Muhtemelen paralel ithalat ile düşük kaliteli modelleri getiriyorlar.

1 Beğeni

Satıcı Amazon olan ve Amazon depodan gelen ürünleri tercih etmeye dikkat ederek gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Tam bakamadım ama o fiyata düşen indirim varsa Amazon satıcılı bir kampanyadır zaten.

Önceki yıllarda bir skechers, iki under armour, bir reebok ayakkabı aldım farklı dönemlerdeki kampanyalarda ki numara konusunda sorun yaşayan biri olarak çok tereddütlü almıştım. Ücretsiz iadeli ya da değişimli ve aynı gün getirmeli gayet güzel bir hizmet aldım. Başka yerlerden almaya bu kadar güvenemiyorum ayakkabı işinde ama amazondan çok rahat alırım yani :smiley: .

Amazon ayakkabıları toplu alıyor ve depo stoklu satıyor. Ciddi bir süre depo stok bekleyen ve adeti fazla olan modelleri böyle piyasa altı fiyatta indirime sokabiliyor. Her gün takip ettiğim dönemde her gün farklı bir marka ve modeli indirimde görüyordum :joy: .

1 Beğeni