Amazon Prime Türkiye

3 Beğeni

“Son kale düştü.”

Aylardır açıp izlediğim bir şey yoktu ama kendi kendine 7,90 çekip duruyordu. Şimdi sonraki fatura dönemime kadar izleyebildiğimi izleyip sonra iptal. :smile: (Gerçi prime kargo çok iyi, sırf onun için iptal de etmeyebilirim, bilmiyorum)

Psikoloji garip bir şey. Yavaş yavaş artsaydı 39 lirayı normal görecektik ama 7,90’dan 39’a bir anda yükseltmeleri şok etkisi yaptı.

7 Beğeni

Benim nezdimde 2 dolarlık Amazon Prime üyeliği Jeff Bezos’un anasının ak sütü kadar helaldir. :dd

9 Beğeni

7.90 dan 39 a çıkılmaz, alıştıra alıştıra çıkılır :smile: . Ben alışveriş ağırlıklı kullanıyorum diye iptal düşünmüyorum ama eskisi gibi bir şeyler de almıyorum aslında, iptal bir yandan dürtüyor yani.

Prime video kendim hiç kullanmıyorum sansürler nedeniyle, ama babamın TV ye eklemiştim o sıkıldıkça bakıyordu bir şeyler :thinking: Arada kaldım ama devam edeceğim muhtemelen.

Yine de tahminimce yarı yarıya üyelerini kaybederler bu zam ile ülkemizde. Bizim evde 2 farklı abonelik vardı mesela, biri direk iptal olacak şimdi :smile: .

3 Beğeni

Eskiye nazaran çok az alım yapıyordum. Kargolar da olması gerektiği gibi hızlı şekilde ulaşmıyordu, bir çok kez AGT için Amazon desteğe şikayette bulunmuştum. İlk başladığında abone olmuştum ve o zamandan bu yana prime videoda sadece Expanse ve Boys sezonlarını izledim. İndirim kampanyaları da zaten hep yeni açılan, hiç kullanılmayan hesaplara tanımlanıyor. Oradan da bir güzelliğini göremedik. Eski çılgın indirimler de yok. Ben kaçar…

3 Beğeni

Ne kampanyaları ne de ürün çeşitliliği hala yeterli seviyede değil, Prime Video da keza asla yeterli değil.
Sözde müşteriyi kendine bağladığını düşünüyor ama daha yolu yarılamadı bile. Aniden 4 katından fazla zam, şımarıklıktır. Türk milleti öyle kolay kolay alışkanlıklarını değiştirmiyor hele şu devirde baktığın zaman 40 TL çok bir para değil ama çok.

3 Beğeni

Kahreden haber geldi.

15 Beğeni

Son kale de yıkıldı :smiling_face_with_tear:

2 Beğeni

Cidden kahretti, tamam çok ucuzdu ama birden böyle 40 lira olması :frowning:

3 Beğeni

Gece gece üzdü bu haber. :frowning:

2 Beğeni

Gerçekten kahroldum şu an kendimi boşlukta hissediyorum.

1 Beğeni

Üzücü ya ilk defa bir zama kızmadım üzüldüm .

5 Beğeni

O kadar az kampanyadan sonra bu fiyat abes kaçıyor.

2 Beğeni

Şu güncellendi lafına sadece ben mi uyuz oluyorum. Zamlandı desenize şuna. Güncellenmeymiş!

7 Beğeni

Keşke bizi çıldırtan o müthiş kitap kampanyaları devam etse de bu rakamlar bu kadar gözümüze batmasa.

15 Beğeni

Katılıyorum. Sırf o indirimler için Prime üyesiydim fakat böyle devam ederse biraz daha bekleyip iptal edeceğim.

3 Beğeni

Çok daha önce bekliyordum bu zammı. Şu zamana kadar 8 lira olmasına şaşırmıştım zaten. Yaşadığım bütün problemlerde yardımcı oldular. Fiyat-performans olarak hala uygun bence. Eksiklerinden bahsedilmiş ama ben severek kullanıyorum.

3 Beğeni

Ülke şartlarında hala çok iyi fiyatı. Eskisi gibi kitap indirimleri olmuyor ne yazık ki ama aylık verdiği bedava oyunlar, filmler ve diziler için bile değer.

2 Beğeni

Disney gibi paylaşımlı kullanılabiliyorsa hemen Disneydeki ortaklarımla irtibata geçeyim. Galiba 2 kişi kullanılabiliyor.

İlk günden beri üyesiyim. İptal edersem yıllık 480 lira karda olacağım ama bu 480 lira ile şimdilerde alsam alsam 6 kitap falan ancak alabilirim. Meh. Yazın prime day’de 6 kitabın üstünde kara geçersem 1 yıl boyunca prime videoda takılmaya devam edebilirim.

1 Beğeni