Amazon Prime Türkiye

Bütün ürünler kitap ve Amazon satıcılı, 1200tl’lik tek bir sipariş ve her ay yaklaşık aynı şekilde sipariş veriyorum. ilk kez böyle bir şey başıma geldi. Amazon siparişi kargolarken bölüyor ama bunları ayrı ayrı ödeme almıyor ki. Tek seferde ödemeyi alıyor. Işin garibi sipariş anında 800 TL ödeme yapıyor ve bu taksitleniyor. 3 saat sonra 300 TL, 1 saat sonra 100 TL ödeme gerçekleşiyor. Ve bu işlemlerin ayrı ayrı işlem kodu var. Şimdi baktığımda 300 TL’lik işlem iptal olmuş, görünmüyor. Amazon ürünleri 3 parçaya bölüp gönderdi.

2 Beğeni

kim ne derse amazon eski amazon değil kendi adıma memnun değilim.25mayıstaki değişim siparişim hala “sipariş alındı” olarak geçmekte, konuyla ilgili belki taraflarına 10 sefer, bir sefer üst düzey müşteri hizmetleri yetkilisine maille ulaşmama rağmen hala 6 haziranı bekleyin demekten öteye gidemedi.Süre dolduğunda kitap da gelmeyecek para iadesi yapılacak eminim, bu süreç başından sonuna 3 ay sürdü rezalet ötesi…Diyeceğim o ki amazonu gözünüzde büyütmeyin, yerli firmalardan daha iyi hizmet veriyor olması sizi mağdur etmeyeceği anlamına gelmiyor.Verdikleri söz ve uygulamaları evet dünyanın en müşteri odaklı firması doğru :joy:

4 Beğeni

Samsung üzerinden bundan tam 6 önce aldığımız ve prime üyeliği adeta unuttuğumuz süre doldu. An itibariyle Amazon kayıtlı kartlardan 39 tl çekmeye başlamış. Hemen hiçbir özelliğini kullanmasam da 6 aylık vefa için devam ediyorum.

7 Beğeni

Japon yapimi film ve dizilere uvey evlat muamelesi ceken platform. Yelpazesindeki uzakdogu yapimlari Netflix yada Disney+ ile kiyaslanirsa devede kulak kaliyor. Kaldi ki aylarca bekledigim cogu yapima (Kamen Rider Black Sun yada Silent Service gibi) altyazi bile koymadilar. Gelecek aya da koymazlarsa kendim cevirecegim sonra iletisim mailinden atacagim “buyrun kullanin” diye.

2 Beğeni

Sadece kargo bedava için kullanırım, extra prime günlerinde işe yarar. Video açmam, oyun kullanmam. Bahsettiğiniz eleştiriyi birçok kişi yapıyor, Amazon bu konuda pek adım atmıyor. Her şeyden biraz biraz verme, adeta tabldot yemek mantığı var. Son zamanlarda müşteri memnuniyetinin de oldukça düştüğünü düşünüyorum.

2 Beğeni

Günlük ekmeği bile internetten alan birisi olarak kargo bedava olayı benim için de önemli oluyor.

Son 7-8 aydır ise Amazon yerine HB daha iyi bir seçenek oldu benim için.

HB pazaryerinde ve satıcısı HB olan ürünlerde ürün çeşidi Amazon’a göre çok daha fazla gibi… Kargo konusunda da HepsiJet kargo hızlı ve paketlerin başına bir şey gelmeden teslimat yapıyor.

Bu vb nedenlerle ben Amazon yerine daha çok HB kullanmaya başladım.

6 Beğeni

Kesinlikle. HB premium uyesi olmaksizin yan hesaplara dagittigi kuponlarla sepet 200 kusurdan 100’lere indiginde kargo eklemiyor bir suredir, 1 gunde geldiler ustelik. Amazon’da Kolay Gelsin iyi ama Aras’i 4 gun bekledim bu hafta, o da aksamin 7’sinde geliyor. Bu ay İthaki BKK yeni kitap ciktiginda HB’yi test edecegim. İletisim’in yeni Ripley’ini de oradan aldim.

1 Beğeni

Evet, Amazon ev ihtiyaçları için - prime günleri hariç - bir seçenek olmaktan çıktı. Hb, sürpriz fiyatları, bol seçeneği ile önde. Amazon bu durumu kabullenmiş durumda sanırım. Türkiye operasyonları eskisi gibi değil, bir şeyler eksik gibi.

6 Beğeni

Prime Day’i 3 hafta oncesinden “cok az kaldi” diye duyurmuslar: 16-22 Temmuz.

Pratikte bayramlar gibi ilk yaridan sonra esprisinin kalmayacagini biliyoruz.

2 Beğeni

https://eksisozluk.com/amazon-prime-day-indirimini-sozlukculerin-secmesi--7844944?a=popular ekşi üyeliğiniz varsa indirime girmesini istediğiniz ürünü yazacakmışsınız…

2 Beğeni

Bir hanenin temel ihtiyaç sınırlarını geçtiği için kitap siparişim iptal oluyor. Gelen mesaja ticaret yapmak için almadığımı gösterdiğim belgeler gönderdim, itirazım kabul edildi. Sonrasında sipariş verdiğimde, siparişim tekrar iptal edildi. 3 gündem beridir müşteri hizmetleriyle görüşüyorum ama bir sonuca bağlanmadı. Bu durumu çözmek için önerisi olan var mı?

Gerekirse komuşunuz adına yeni bir hesap açıp öyle sipariş verin. Tabii komşunuza da durumu anlatın. Ben iş yerimdeki arkadaşlarım adına hesap açıp sipariş veriyorum bazen.

Başka hesap açtım ama onda da siparişlerim iptal oldu

O zaman ip ile iptal ediyorlardır. Başka telefondan ya da pc’den denemekte fayda var.

Bir de öyle denerim. Teşekkür ederim

1 Beğeni

Kart, adres, isim, her şey farklı olsun, öyle deneyin hocam. Bu konu için kaç kez yazdım müşteri hizmetlerine, daha üst birimlerle dahi görüştüm, yok, olmuyor. Aynı kitaptan birden fazla almıyorum diyorum, insanın okuyacağı kitap sayısı özneldir diyorum, olmuyor. Kafayı takmışlar hane sınırına.

1 Beğeni

Ben de 2 aydır falan kullanamıyorum siteyi. Şu indirimlerden istediğim birkaç bir şey var sırf onun için salıdan beri uğraşıyorum ama en ufak bir ilerleme yok

Evdeki başka birinin adına hesap açıp adresi biraz farklı girmeyi deneyebilrisiniz. Örneğin sizin hesapta “… mahallesi” yazıyorsa mah. diye kısaltabilirsiniz “… cad.” yazıyorsa onun caddesi diye uzun şekliyle girmeyi deneyebilrisiniz. Ödeme için sanal kart deneyebilirsiniz yada hiç ödeme yöntemi girmeyip açtığınız yeni hesaba eski hesabınızdan hediye kartı tanımlamak belki çözüm olabilir. Bundan yıllar önce aliexpress beni banlamıştı böyle çözmüştüm :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkür ederim bu yönteme de bakacağım