Anime Genel Muhabbet Başlığı

Teşekkür ediyorum bilgilendirmeler için. :krs:

1 Beğeni

Önerdiğiniz animelerin çoğu, anime izlemeye yeni başlayan birisi için oldukça ağır. Bu biraz da kitap okumaya yeni başlayan birsine, klasiklerden başla demek gibi olmuş.

Çoğu kişinin ilk başlarda izlediği animeleri önermek, bana daha mantıklı geliyor. Popüler olan, diğerlerine göre daha hafif kalan animeler, başlangıç için daha uygun.

Örnek vermek gerekirse,

• Another
  • Death Note
  • Deadman Wonderland
  • Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
  • Anohana
  • Orange

@birisi43 isterseniz bu animelere de göz atabilirsiniz. :upside_down_face:

2 Beğeni

Rica ederim. (20 karakter)

Şimdi polemik yaratmak istemiyorum ama Turkanime’yi savunmak için fazlaca kasmışsınız gibi geldi bana.

1- Öncelikle, Turkanime korsan bir stream platform, buna okey miyiz? Eğer Turkanime gerçekten telif hakkıdır şu bu takıyor olsaydı şu an Amazon Prime ve Netflix’in halihazırda ülkemize Türkçe altyazılı (ve bazen hatta ayrıca Türkçe dublaj yaptırarak) sunduğu 50’den fazla seri ve Anime filmi de etik olarak kaldırması gerekmiyor mu?

2- BluRay disk filan denmiş yukarıda, riplenen her Anime zaten çözünürlük olarak öldürülerek ve hardcode olarak konduğu için zaten BD Rip lafzını ağzınıza bile almamanız gerekiyor teorik olarak. Bu site çözünürlük olarak o kadar meh ki BD Rip’den yada DVD Rip’den konması birşey farketmiyor. İsterseniz bu konuyu tartışarak gereksiz kalp kırmayalım çünkü yıllar önce BD Rip’i çıktığı halde bu sitede çözünürlüğü 1280x720P bile olmayan bir dolu yapım sayabilirim.

3- Türk Anime’nin Fansub’lardan izin alması mı dendi? Ben 200’den fazla bölüm çevirmiş bir çevirmenim ve bir günden bir güne benden izin alındığını hatırlamıyorum. Zaten yaptığım çevirilerde de her ihtimale karşı iletişim kurulabilmesi / geri bildirim bırakılabilmesi için bıraktığım e-posta linklerini siliyorlar, ondan sonra sorsan emeğe saygı filan.

Özetle “koyduk ama kalite çamurdu, alacağımız klik’i de aldık zaten, ondan kaldırdık” deyin geçin. Ne gerek var insanlara yalan söylemeye?

2 Beğeni

Merhaba dostlar sizden öneri almaya geldim. Fmab bitmek üzere Avatar,Snk,DN gibi animeleri izledim One Piece ise mangadan devam ediyorum. Bana anime önerir misiniz? Jujitsu Kaihnman (ismi yanlış yazmış olabilirim) başlayasım var ama karasız kaldım izleyen var mı? Veya başka anime önerilerine açığım.

1 Beğeni

Saydığın Anime’lerin MyAnimeList sayfalarının altında gerçek kullanıcılar tarafından hazırlanan öneri linkleri var. Örneğin Shingeki no Kyojin için 94 kişi Koutetsujou no Kabaneri, 46 kişi Owari no Seraph, 37 kişi Sidonia no Kishi önermiş. (Her üçü de Netflix’de mevcut) Death Note için 551 kişi Code Geass: Lelouch of the Rebellion önermiş. (O da Netflix’de mevcut)

Full Metal Alchemist Brotherhood için bir de 2002 yılında yapılmış orijinal seriyi de izleyip alternatif bir 2. yarı görebilirsin, (O da Netflix’de mevcut)

1 Beğeni

Teşekkürler ancak ben saydıklarım dışında önerebileceğiniz var mı anlamında yazdım izlediklerimi. Onun dışında dediğiniz siteye baktım oradan seçebilirim teşekkürler tekrardan.

1- Evet okeyiz. Türkanime’nin benim için izleyeceğim animeyi indireceğim fabsubu seçmekten ve yorum okumaktan başka olayı yoktur. Yani anime izleyeceğim zaman direkt çeviren fansubdan indirerek izlerim. Ayrıyeten Türkanime kendisi telif hakkı deyip kaldırmaz zaten, videonun yüklendiği platformdan (Örnek: Google Drive) animenin telif hakkı sahibi kendi kaldırtır direkt. Benim bildiğim bu en azından.
2- BDrip derken videoyu aldıkları kaynaktan bahsetmiştim, videonun kalitesinden değil. Kendimi tam açıklayamadıysam affola. Dediğiniz gibi tartışmaya hiç gerek yok, teknik konularda çok bilgi sahibi değilim zaten.
3- Yani açıkçası izinsiz bir şekilde kendi sitelerine yüklediklerini bilmiyordum, izin alıyolardır herhalde diye düşünüyordum. İlk maddede de dediğim gibi Türkanime benim için kaynak fansubu seçmemi sağlayan araçtan öte değil. Oradan fansuba bakar, sitesini aratır, indirip izlerim.

Bir de anladığım kadarıyla beni Türkanime adminlerinden biri zannetmişsiniz ama o şekilde bir durum söz konusu değil. Birinin iki yorumunu okuyup ona yalancı dememenizi rica ediyorum.

Son cümleye kadar Turkanime Mod’u filan olduğunuzu ima etmedim. Ama bilgi sahibi bile olmadığınız bu kadar konuda bu kadar fikir sahibi olup sırf savunmak için paragraf kasmanız aksi yönde bir izlenim bırakıyor, farkında mısınız bilmiyorum gerçi. Neyse, Turkanime’yi zaten kullanan birisi değilim, soran olursa tavsiye de etmiyorum. Ama imkani olmayan yada imkan olarak Torrent kullanma imkanı olup da yerine Turkanime’den izleyip de üstüne tatmin olan varsa kullansın, ne diyeyim. Siz sağ ben selamet.

Türkanime’nin emeğinize çullanması konusunda haklısınız ona lafım olmaz. Ama bilmediğim teknik konular üzerine bir şey yazmadım, videonun alındığı kaynaktan bahsettim ve belki de bunu yanlış anlattım (gerçi bilmediğiniz konular derken bunu eleştirip eleştirmediğinizden emin değilim). Zaten takip ettiğim bazı fansublar dışında ben de torrentten çekip izlerim animeleri. Dediğiniz gibi siz sağ ben selamet. Böyle bir konu yüzünden kimseyle anlaşmazlığa düşmek istemem.

Tengen Toppa Gurren Lagan’ı öneririm.Çok uzun olmayan,baya sevdiğim karakterlere sahip distopik bir dünyada geçen bilimkurgu/mecha animesi.

2 Beğeni

Hunter x Hunter 2011?

3 Beğeni

Anime dünyası çok geniş. Her zaman farklı şeyleri denemenizi, aynı türden gitmemenizi tavsiye ederim.
Slice of life
3 gatsu no lion: Konusu çok güzel ama alışması biraz zaman alabilir.
Aksiyon
Zetsuen no Tempest: Fantastik dedektiflik hikayesi :slight_smile:
Psikolojik
Haibane Renmei: Eski anime, görüntü kalitesi de kötü. Ama izleyip de pişman olan görmedim henüz.
Bilimkurgu
Uchuu Kyodai: Nasa’da geçen astronot hikayesi. Ufuk açan bir senaryosu var.
Müzik
K-On: Müzikten çok lise hayatını anlatsa da müziklerin full versiyonu youtube’da var. Müziklerini seversen bu anime çok hoş.
Komedi
Kaguya-sama Love is War: Romantik komedi animesi. Ama öyle bildiğin gibi değil. Senaryosu ile sanki hafiften Death Note gibi akıl oyunları var.

Bunları bitir yine gel :smile::+1:

2 Beğeni

Hocam tür fark etmez. İzlediklerimi yazma sebebim bunlar dışında öneri istediğim içindi. Bu arada önerilerinizi listeye ekledim teşekkür ederim.
@Tilqi_Gin bu listemde bulunuyor bayağı kişide öneriyor, öneri için teşekkürler.
@UlfricHanim izleme listesine ekledim teşekkür ederim.

1 Beğeni

Attack On Titan 4. sezon kaç bölüm sürecek bilen var mı?

16 Diyor. Ama Season 4 Part 2 şeklinde en az 8 bölümlük bir sezon daha gelmesi bekleniyor.

1 Beğeni

8 kurtarmaz. İhtimaller çok ama en mantıklısı şu bence: önce 1 film çıkacak, sonra 12 bölüm.

1 Beğeni

Jujutsu-Kaisene başladım.Son zamanlarda çıkan en iyilerden bence.Bakalım bu sezonun kalan 3 bölümünü de ne yapacaklar?

Son zamanlarda kendine has tarzıyla en keyif alarak okuduğum shonen serilerden Chainsaw Man’in animesi duyurulmuş. Seriyi Mappa ele alıyormuş. Attack on Titan’ın son sezonu ve Jujutsu Kaisen’de muhteşem bir iş çıkardıklarını düşünüyorum umarım Chainsaw’da da aynı kaliteyi görürüz, müthiş heyecanlı. Mangayı okumamış olanlara da tavsiye ederim kesinlikle, çılgınlık derecesinde eğlenceli bir seri.

2 Beğeni

Shigeki Final Sezonu denmiş olmasına rağmen asında final sezonunun birinci kısmı yayınlanıyor şu an. Bu kısım ya da part bittiğinde daha uyarlanacak 23 manga chapter’ı kalacak. O yüzden daha 14-15 bölümlük malzeme daha var. Muhtemelen partın son bölümünde devamına dair duyuru yapılır.