Anime Genel Muhabbet Başlığı

Shonan Junai Gumi! hikayenin öncesini anlatsa da GTO ilk olarak izlenmeli. Karakteri seversen SJG’ye geçersin. SJG sanırım animesi manganın tamamını kapsamıyor. Ben mangasının tamamını okumuştum.

1 Beğeni

Ben ilk 1998’deki Live Action TV dizisini izlemiştim ve oradan çıkıp TV serisine gelince birinci bölümden pedobear fantezisi kuran bir hırto görünce bir hayli soğumuştum seriden. Karakteri tanıtma konusunda ben Shounan Junai Gumi’yi TV serisine göre daha iyi bulmuştum ama neyse. Zevkler ve renkler.

Bu arada Shonan Junai Gumi’nin çıktığı dönem (yani Evangelion’un bir müddet öncesi) Japon ekonomisinin güç kaybettiği ve bunun etkisiyle çoğu Anime’nin Manga’yı tamamen işlemeden son bulması, animasyonların 80’ler sonuna göre birkaç gömlek zayıf olması gibi etkilere maruz kaldığı bir dönemdi. Kaldı ki GTO TV animesi de -kişisel kanımca- zamanı için bile iyi denebilecek çizimlere sahip olmadığı gibi Manga’nın tamamını içermez. (TV serisi 208 chapter’lik Manga’nın sadece 106’sını içeriyor)

1 Beğeni

Bende önce karakteri görüp sonra geçmişinden zevk alırım diye düşünerek öyle yaptım, şu an yedinci bölümdeyim. Şimdilik pek bir şey yok çizgi film tadında gidiyor ama umutluyum devamı için. Bu kadar övülmesinden ötürü bunların ötesi vardır diye düşünüyorum.

1 Beğeni

An itibariyle Mecha anime sevmemekle övünüp Evangellion öven fularlı abilerin kaçacak yeri kalmadı.

2 Beğeni

Şu tipe bak. :smiley:

2 Beğeni

Kuzenim Naruto izlemeye başladı da ben izlerken filler ne bilmediğim için Naruto’nun tüm bölümlerini izlemiştim. Lakin 136 sonrası birkaç bölüm dışında hepsi filler imiş. O bölümlerde önemli bir şey oluyor muydu? Jiraiya ile filan bağ kurduğumuz bölümler o bölümler miydi acaba? Ona göre atla veya atlama diyeceğim de.

Filler ise atlayabilir. O bölümlerde ana hikaye için önemli şeyler olmaz.

1 Beğeni

https://www.frmtr.com/anime/5620935-naruto-bolum-isimleri-filler-listesi-turkce.html
https://www.frmtr.com/anime/5621056-naruto-shippuuden-bolum-isimleri-filler-listesi-turkce.html
Listeye göre atlat, fillerlar boş, izlemesin.

2 Beğeni

https://www.animefillerlist.com/shows

Bu siteden Manga / Light Novel uyarlaması tüm uzun serilerin fiiler’larını listeleyebilirsin. Listeler Manga/LN’dan element kullanılan fiiler’lar ve tamamen orijinal anime fiiler’lar olmak üzere ayrı ayrı belirtilerek oluşturulmuştur. Özetle kırmızıları direkt atlayabilirsin.

3 Beğeni

Teşekkür ederim herkese.

1 Beğeni

Bu ovadaki olaylar mangada yer alıyor mu ?

1 Beğeni

Evet.

2 Beğeni

Doğru bu arada.

9 Beğeni

Bu aralar anime izleyenler arttı mı bana mı öyle geliyor? :grinning_face_with_smiling_eyes: 15 yaşındaki kardeşime Attack on Titan tavsiye ettim, izleyecek o da. Sahi AoT anime piyasasını hızlandırdı, sayesinde anime izleyenler artmış olabilir. Aylar önce en iyi arkadaşımı Serial Experiments Lain ile animelere başlatmıştım. (Yok artık :joy:) Ama hak etti o. Aşırı seçici davranır, film izlerken 1.5x hızda izler falan, hak etti yani. Kapanma öncesi bana geldi. Dedim senle beraber hiç anime izlemedik değil mi diye. Evet dedi. Yok izlemem, şöyle böyle derken 20 dakikalık animeye ikna ettim. Devamı var demedim o sırada. :smiling_imp::smiling_imp: Çok seçici olduğu ve her şeyde bir anlam aradığı için ona Steins Gate açtım. İlk bölümü beraber izledik. Sonra kapattım. Kendisi daha sonra devam etmiş, birkaç gün geçti. Şimdi evde Hououin Kyouma diye geziyor. :joy: Kapanış müziği çok hoşuna gitmiş onu söylüyor. :joy: Gerçekten anime tavsiyesi kişiden kişiye çok fark ediyor. Çoğunluğun Death Note ile başlaması ve bunun moda, adet olması bana hâlâ saçma geliyor…

6 Beğeni

Benim kardeşim de böyledir :grinning_face_with_smiling_eyes: 2 saatlik filmi atlaya atlaya 1 saatte izler. Çok nadiren sevdiği şeye denk getirmeyi başarırım. Death Note ile anime izlemeye başlayıp hiç sevmemişti. Zar zor FMAB ve Bungou Stray Dogs izlettim de öyle sevmeye başladı. Ayarı tutturamıyoruz ama bir türlü, uzun zamandır yine izlemiyor.

Death Note konusunda da katılıyorum. Yeni başlayanlara önerilebilecek onca güzel ve farklı türde şey varken hala DN’ye takılmış çok fazla kişi var. Bence tutarsızlıkları ve saçmaklılarıyla, ne bileyim, ortalama bir anime.

6 Beğeni

Death note eskiden tv de yayınlandığı için orada görüp başlayanlar çok fazla idi ama artık öyle değil sanırım. Naruto ve Bleach de aynı şekilde.

1 Beğeni

Tatsuhiko Takimoto’nun terapi çerçevesinde 2001’e kadarki eve kapanma sürecinde yaşadıklarını romanlaştırmasıyla ortaya çıkan ve 2004’de Manga’ya, 2006’da ise Anime’ye uyarlanarak büyük ses getiren NHK ni Youkoso romanının devamı 21 Mayıs’da piyasaya sürülecekmiş.

Kaynak: ANN

3 Beğeni

Animeler için ne bereketli dönemdeyiz be. Harika eserler çıkmış. Çok sevdiğim mangalar anime adaptasyonlarına kavuşmuş. Seneler sonra bile konuşulur artık. “2021’in 2. çeyreği ne sezondu be” derler.

@Akuma_Blade Hocam niye öyle diyorsunuz?
Başta Fumetsu no Anata e,
Tokyo Ravengers,
Edens Zero,
Kumo Desu ga, Nani ka? (Biraz daha önce ama bu da dahil olsun)
Bir kaç isekai mangası daha.

Evet, şimdi sayınca öyle çok gözükmedi ama olsun güzel dönem güzel. En azından benim nezdimde. N’apayım artık ben derim güzel dönemdi diye. :upside_down_face:

2 Beğeni

Pek katılamadım. Bence son 10 yilin en vasat sezonuydu.

1 Beğeni

Bana göre bir sezonun aynasi o sezonda çıkan bilimkurgu, space opera ve mecha serileridir zira her dönem illa isekai furyasinin bilmem kaçıncı örneği, moe slice of life, ecchi, güldürmeyen komedi yada shounen görebiliyoruz, ama bu dedigim türlerde bir yapim kesinlikle diğerlerinden bir gıdım bile olsa daha fazla hazırlık, daha yüksek butce ve lore yazımı gerektiriyor. Son 10 yıldan aklınızda kalan ne seri varsa ayni dönem illa birden fazla sayıda bilimkurgu, space opera yada mecha serisi görürsünüz. Yanıliyorsam lutfen belirtin ki ben de argumanimi gözden gecireyim.

Hatta arttiriyorum: Tahminimce yaz sezonu bahardan bir gidim bile daha iyi olmayacak ama sonbahar 2021 gümbür gümbür gelecek.

Edit: Bu sezonun en iyi iki isi bana göre Thunderbolt Fantasy 3 ve Sixty Eight

1 Beğeni