Anime Genel Muhabbet Başlığı

Özellikle it was paine cok güldüm :grimacing:

3 Beğeni

Şu sahnede gözleri dolan bir tek ben olamam.

4 Beğeni

Hocam ben normalde pek gündemi takip etmiyorum anime konusunda; halihazırdaki izlenecekler listem zaten yıllarca götürecek uzunlukta olduğundan.

Ama bu Fumetsu no Anata e’nin ilk bölümü çıkınca takip ettiğim ortamlar yıkıldı biraz, Allah Allah dedim ve izledim. İlk bölümü gerçekten harika bir eserdi yahu. Onu izleyince kendimi mangasına verip günceli yakaladım. Animesi de mangası da sardı, genelleri fena değil ama o ilk bölümü cidden uzunca bir süre unutamayacağım.

1 Beğeni

Çok severim. Benim için Berserk’le başabaştır. Sevindim beğenmenize. Kaçırılmaması gereken bir eserdi.

Ben tesadüfen bulmuştum geçen sene bu zamanlar. Ya da iki sene oldu emin değilim hatta buraya da yazmıştım. Sınav stresinden muzdarip, kendimi mangaya vermiştim.

Çok çarpıcı kısımları var bu manganın. İlk okuduğumda allak bullak olmuştum. Kendime gelemedim. O kadar ilginç konular işliyor ki hangi birini saysam bilemedim. Daha iyi anlamak için sonra tekrar okumuştum.

Gugu’nun hikayesi ve karın boşluğunda şarap mayalanma mevzusu, Fushi’nin cinsiyetsizliği, Tonari’nin Fushi’ye bedenini bırakacağını bildiği için kendini eğitmesi, hele şu anadan kıza nesil olan o aile, uf daha neler neler… son kısımlara değinmeyeceğim bile.

(Çok Ağır Spoiler! sakın açmayın, kendinize hakim olun.)

Tek seferde bu kadar kafama yeni şeyler sokan başka eser hatırlamıyorum. Bende yeri ayrı.

Manga’ları indirerek okuyabileceğim bir yer var mı? (BakaBT haricinde) Eskiden bu tarz 3-4 site bookmark’ımda vardı ama eski bilgisayar çökünce o bookmark’ları da kaybettim. Sayfa sayfa tıklayarak okumak da en baştan öyle alışmadığımdan bana pek kullanışlı gelmiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

1 Beğeni

Anime konusunda olduğu gibi manga indirme konusunda da Nyaa.si en iyi platformdur.

Danke Empire
LuCaZ
aKraa

En yüksek çözünürlükte ve resmi çeviriyi yayınlayan gruplar. En kaliteli 3 gruptur sitedeki manga yayınlayan. Ayrıyaten herkes bunlardan indirdiği için seed’i en yüksek olan dosyalarda bu gruplara ait oluyor. Demem o ki, indirme konusunda da hiç zorluk çekmezsiniz.

2 Beğeni

Hocam öncelikle kusura bakmayın size geç cevap veriyorum.

Buna katılıyorum, çok ilginç fikirler işliyor reyiz. Benim gözümde Berserkle aynı kategoride olmasını engelleyen bir şey var ama tam adını koyamadım maalesef. Ama böyle ilginç fikirleri işlerken tam hakkını veremiyormuş gibi hissediyorum bazen. Dediğim gibi tam olarak neyin yanlış olduğuna parmağımı henüz koyamadım. Belki de hiçbirşey yanlış değilmiştir.

Valla biz de aynı dertten muzdariptik, burayı bir güzel deşeceğim teşekkürler.:hugs:

2 Beğeni

Rica ettim. Birde arama motorunda istediğiniz seriyi ararken anime tikini kaldırın “literature” tikine basın, saçma sapan milyon tane sonuç çıkmasın karşınıza.

2 Beğeni

Nyaa’nın en iyi platform olduğuna katılıyorum fakat altyazılı Anime dışındaki paylaşımların (RAW, albümler, Manga’lar) ilk yayınlandıklarından sonraki ilk birkaç ay içinde indirilmeleri gerekiyor, aksi halde seeder’sizlikten fena çekiyorlar.

2 Beğeni

Aynen katılıyorum, göz atarken görüyorum baya düşük oluyor bunların seed’leri (hatta çoğu zaman 0 veya 1 oluyor)

Neyse en azından hiç işim olmuyor benim albümle Raw’larla falan.

Ok if you say so agni reis.

2 Beğeni

Ya seveni varsa alınmasın fakat Fire Punch ciddi anlamda boş seri. Felsefik mesajlar vereceğim diye hikayeyi anlatamıyor yazar düzgünce. “Abi ne okuyorum ben ya” dedirtiyor insana bi süre sonra. Onu geçtim, hikayedeki çok kilit noktalar açıklanmıyor bile. Bence biraz da Fujimoto eseri olduğu için abartılıyor.

Serinin psikolojik yönü ve atmosferi ise inanılmaz. O kısma hiçbir lafım yok. Fakat hikaye işleme konusunda baya sınıfta kalıyor bence.

2 Beğeni

Hocam esasında aylar önce @HamdemitAbi reis önermişti, polarize edici bir eser olduğu konusunda uyararak. Sırası ancak geldi, yeni bitirdim.

Bunu bir kaç farklı yerde kesinlikle yaşadım (kahraman filmi? wat?). İlk chapterlarla harika bir giriş yaptı hikaye, dediğiniz gibi atmosferi ve psikolojiyi çok güzel işlemişler. Zamanla hikaye kuytuda kalmış jrpg hikayesine döndü, nasıl olduğunu ben de anlamadım. Hikayenin işlenmesi konusunda da katılıyorum, sıklıkla çiğ kalmıştı baya birşey.

Ama okuduğuma da pişman değilim pek. Yine de çoğunlukla sadece ilk bir kaç chapter’ıyla aklımda kalacak kendisi.

2 Beğeni

Sonu kötüydü gerçekten. Aceleye gelmiş gibiydi hatta artık yazar yazmak istemiyormuş da kenara atmış gibiydi. Chainsaw’da da var böyle bir sıkıntı. Yine açıklanmadan bitecek bölümler olacak. Fire Punch bana hep kopuk kopuk hikayelerden oluşuyormuş gibi geliyor. Kimisi iyi kimisi kötü. Agni’nin kurtardığı kızı yaktığı bölüm ya da güçleri olan insanların enerji santrali olarak kullanılması gibi hikayeler tüm okuyucuları çıldırtmıştır sanıyorum. Son hikaye gerçekten kötüydü. Kız kardeş hikayesini de beğenmemiştim. Ve yazar çok acımasız, hikayede önemli sandığınız insanlar birden yitip gidebiliyor. Hikaye anlatımı oldukça farklı bir yazar.

Hocam Fujimoto’nun topu topu 2 eseri var zaten. Gerisi one-shot. Herkes Fire Punch’la tanıdı onu. Yanlışım varsa düzeltin. İlk eserinde yazar hype ı olacağını sanmıyorum.

@nefarrias_bredd hocam siz sadece giriş kısımlarından keyif alıyorsunuz herhalde :grinning_face_with_smiling_eyes:

@Buggy doğrudur hocam. :face_with_monocle: Bana tam tersi gibi geliyor. Çünkü ben ilk Fire Punch’a denk gelmiştim. Öneri platformlarında sıkça görüyordum. Hatta Chainsaw’a başladığımda da yazmıştım foruma. Belki bu yüzden ben farketmemişimdir. Tam tersi şekilde bende Chainsaw için hype olmuştu.

1 Beğeni

Katıldım.

Hahaha evet, bu başıma sık gelen bir şey. Açıkçası ben bunu kendimin başlangıç sevmemden ziyade doğal seçilimin bir sonucu gibi düşünüyordum. Rekabetin kızgın olduğu bir manga piyasası var, okuyucuyu baştan yakalamaya optimize hikayeler görmemiz normal gibi geliyor bana. Bazı mangalarda (ve animelerde, özellikle de -Allah affetsin- isekai türünde) yazarın/çizerin barutu fazla erken bitiyor, bunu net hissedebiliyoruz.

1 Beğeni

Bu serinin bence bilinirliği Chainsaw Man çıkınca arttı ya. Chainsaw Man manga sektörüne bomba gibi düşünce millet yazarın diğer eserlerini araştırdı direkt. Bazen sırf Chainsaw Man’i övenler bunu okuduktan sonra bunu da övüyormuş gibi hissediyorum ben.

Çoğu kişinin Fire Punch’ı, Chainsaw Man den sonra okuduğuna adım kadar eminim. Pek bilinmiyordu bu seri önceden. Hatta neredeyse hiç bilinmiyordu desem abartmış olmam yani.

1 Beğeni

Uzumaki’den ilk preview geldi. Seri Ekim 2022’de yayınlanacak.

1 Beğeni

Allah korusun. Böyle bir şeyin çıkacağından haberdar değildim.

Ağır küfrettim ben bu habere. Yahu 4 bölüm 4. Nedir bu ya. 4 bölümü izletemediler bi. Birde aman aman bi animasyon olsa bir şey demeyeceğim. Zaten duyurulalı kaç sene oldu, birde 1,5 sene daha ertelemişler ya. Gerçekten yuh.

1 Beğeni

Mappa’nın yeni uyarlaması Chainsaw Man’dan ilk pv.

6 Beğeni