Anime Önerileri

O zaman prince of tennis olabilir belki? :relieved:

2 Beğeni

-Boogiepop Phantom (Urban fantasy)
-Uchuu Senkan Yamato 2199 (Space Opera)
-Danshi Koukousei no Nichijou (Subculture komedisi)
-Genshiken (Subculture komedisi)
-Otaku no Video (belgesel / subculture komedisi)
-Gunbuster (superrobot mecha / Space Opera)
-Gundam: Iron-Blooded Orphans (realrobot mecha)
-City Hunter (aksiyon komedi)
-Armor Hunter Mellowlink (vendetta)
-Soukyuu no Fafner (hybrid mecha)
-Area 88 OVA (militaristik)
-Silent Service (militaristik)
-Megazone 23 (bilimkurgu)
-Bubblegum Crisis OVA (bilimkurgu)
-Super Crooks (heist)
-Full Metal Panic! (realrobot mecha / komedi)
-Ace wo Nerae (spor / dram)
-Takarajima (edebi uyarlama)
-No Longer Human (edebi uyarlama)
-Venus Wars (bilimkurgu)
-Ai Monogatari (antoloji)
-Short Peace (antoloji)

En azından Gundam 00’ın en azından 1. sezonunu bitirin bir de.

3 Beğeni

İzlemedim ama onu biliyorum, olmaz ya :grinning_face_with_smiling_eyes:

Bu kadar uzun bir liste beklemiyordum teşekkür edrim, listeyi inceleyip bir şeyler seçerim. :slight_smile:

Tarzını az çok anladığımı düşünüyorum. Ben de birkaç şey yazayım :slight_smile:

Bakuman: Mangakaları anlatan hafif romantizm içeren ve bence komedisi de güzel olan bir anime.

Danshi Koukousei no Nichijou: Liseli erkeklerin günlük hayatı şeklinde ilerleyen yoğun komedi animesi. Gintama ile ortak seiyuuları olması değişik hissettiriyor. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Fate Heaven’s Feel filmlerini izlemediğini görüyorum. Seri tamamlandı 3 filmi var. Artık izleyebilirsin bence.

Kaguya-sama ve Dr. Stone da demek isterim ama yarım olduğu için bitince bakacağım diyeceksin. :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Beğeni

Öneriler için teşekkür ederim, bir inceleyip bir şeyler seçerim, artık yarımlara da açığım :grinning_face_with_smiling_eyes: Fate filmleri dizi olanların remake’i gibi bir şey değil mi ?

Yok değil. Fate serisinin 3 temel rotası vardır.

1. Fate/Stay Night (2006)
  2. Fate/Stay Night Unlimited Blade Works
  3. Fate/Stay Night Heaven’s Feel film üçlemesi
    ve olayların 10 sene öncesinin anlatıldığı Fate/Zero.
    Detaylı bilgi istersen şuraya alayım seni. :smile:
1 Beğeni

Danshi Koukousei no Nichijou’nun Gintama ile benzer özelliği sadece seslendirme değil yönetmeninin de aynı olması.

İlk sahneden de anlaşılıyor gerci.

2 Beğeni

Tanaka-kun’u izlemeye başladım , yarıladım sayılır. Animeyi izlerken kendimi çok huzurlu hissediyorum en son Saiki’yi izlerken böyle olmuştu. İzlerken kendimi huzurlu hissettiğim animeleri çok seviyorum ya , bu tarz anime sorduğumda bana Mushishi’yi önermişlerdi ama onda böyle hissetmedim. Animeyi baya beğendim ama aradığım şey o değildi. İzlerken huzurlu hissedeceğim anime öneriniz var mıdır ?

1 Beğeni

Tanaka-kun’u bırakmıştım, mushishi’yi ise henüz izlemedim o yüzden önerim aradığınız şeye uyar mı bilmiyorum ama aklıma ilk yuru camp ve senryuu shoujo geldi. :thinking:

Listeden gördüklerimi de sıralayayım.

Fune wo amu
Amaama to inazuma
Maou-jou de oyasumi (komedisi tamamen uyku üzerine kurulu)
Amanchu da olabilir.

2 Beğeni

Mushishi o tarz bir anime değil. Konusu biraz karanlık olduğu için amacı huzur vermek değil. Ama yine de her sorunun çözümünü görmek tatmin edebilir ona bir şey diyemem.

Huzur veren deyince aklıma iyashikei animeleri geliyor benim. Buradan da seçebilirsiniz. Bunlar arasında tavsiyem Non Non Biyori olacak. Seversiniz gibi geliyor. Ama Tanaka-kun biraz yavaş işlenen bir anime iken Saiki daha hızlı tempolu bir anime. O yüzden nasıl bir tavsiye versem bilemedim.

3 Beğeni

3-gatsu no lion başı çeker benim için. Keke Japonlardan çıkma en gallavi iş.

Onun dışında Tokyo Magnitude derim.(Bu biraz şahsi, ama çok rahatlatmıştı beni.) Çok dramatik bir iş aslında.=

3 Beğeni

Non non biyori çok iyi olur evet. Barakamon aklıma gelmişti ama o gelmedi. Barakamon da belki komedisi ve temposundan ötürü olmaz diye yazmadım.

@Askeladd Ayni şekilde 3-gnl de aklıma gelmişti ama içinde ki dram öğelerinden ötürü mushishi benzeri bir durum olabilir diye yazmayayım dedim. :thinking:

2 Beğeni

Dram olması bence bozmuyor bu durumu. Ama arkadaşın isteğine ters olabilir. Belirtmekte fayda var evet.

Yine de bu tarz öneriler yapıldığında 3-gatsu başı çeker genelde, sorun olmaz diye düşündüm.

3 Beğeni

İsmini duymak bile tekrar izlemek istememe yol açıyor. O yüzden bende izlerse pişman olmayacağını düşünüyorum. Gözüm hala 3. sezonu bekliyor. Olabilecek en güzel yerde bitti oysa…

3 Beğeni

Çok önemli bir spoiler yedim ben, bu izleme isteğimi daha da körükledi. :rofl:

Üstte de belirttiğim gibi, Japonlardan çıkma en sevdiğim şey. Aslında bu seriyi izlerken çok geriliyorum ama bu tamamen benim takıntılı kişiliğimle ilgili.

Her şeyiyle muhteşem bir iş bana göre.

3 Beğeni

3-gatsu no lionı ben de baya sevdim favlarımdandı. Çeşke 2.Sezonda biraz daha ablasını dahil etselerdi… Diğer animeyi ise hiç duymadım ona bakarım , teşekkürler

1 Beğeni

Bunların hiçbirini duymadım , öneriler için teşekkürler

2 Beğeni

Himoto: Umaru çan’ı ekliyorum o zaman.

3 Beğeni

Mushihshi izlerken biraz Hyouka havası almıştım sanki. Beklentilerim farklı olduğundan üzmüştü ama