Anket Teknesi

Öğretmenlere yapılacak denilen testlerin yapılmadığına bizzat şahidim. Medyada yer alan haberlerde, haftada 2 kere test yapılacak denildiğine bakmayın. Bugün 2.gün bitti, test, maske, mesafe yok. Olabileceğine inanan var mıydı :thinking:

Okullarda büyük kargaşa var. Sendikalar, dilekçeler havada uçuşuyor. Aşı karşıtlığı çok fazla. 300 bin civarı sanırım.

Gelen yazıya göre, öğretmen 2 kere test yaptıracak, okul müdürüne sonucu getirecek, müdür bu belgeleri dosyalayacak. Yani belgeler okulda duruyor. Müdürünüzün sıkı bir aşı karşıtı ve test karşıtı olduğunu, büyük oyunu :smiley: gördüğünü düşünün. Kim kimi denetleyecek. Sonuç olarak, çalıştığım kurumda böyle bir uygulama yok. Kimsenin bunu denetlediğide yok.

Bilime inanıyorum, aşı olunmasını ve pcr zorunluluğunu destekliyorum.

12 Beğeni

Kaos artarak devam edecek demek ki. İçeriden bir kişi şeklinde yazdıklarınızdan bunu anlıyorum üstadım, üzücü :confused:

Bunun uygulanabilirliği zaten muammaydı, diyelim ki uygulandı ve peç çok öğretmen test yaptırmadı ya da aşı olmadı. Sonra ne olacak? Back Up Plan var mıdır ki? Eminim okullarda hocalar bir şekil derslerine devam ettirilecektir, girmese yerine kim girecek ki? Dışarıdan bakan biri olarak kalan sağlar bizimdir stratejisi gerçekleştiğini düşünmemek elde değil.

Dün öğle arası saatlerinde bir lise bahçesi yanından geçtim. Yürürken karşı kaldırıma geçmeye karar verdim :grinning_face_with_smiling_eyes: Gençlerin %70-80 inde maske yoktu ve 3 lü 5 li gruplar halinde ( doğal olarak ) bahçeydiler. Bu tablonun kantin-yemekhane-tuvalet vs gibi yığılma oluşacak noktalarını düşünmek istemiyorum.

4 Beğeni

Ben de öğrenci olsam herhalde takamazdım. Basket oynuyorsun, futbol oynuyorsun, elinde ders kitabı onu okuyorsun. Maskeyle ben de rahat edemezdim. Belki tuvalete giderlerken ya da sınıfta takıyorlardır ama 40-45 dakika suratta maske ile derse ne kadar adepte olunur o da muamma. Hele birde gözlük varsa buğulanmadan dolayı not bile tutulmaz.

Markete, manava, kasaba giderken de bu testi şart koysalar ve uygulasalar ne kadar iyi olurdu. Belki ileride gelir.

Bu arada aşımı oldum. Bilime güveniyorum, gerekirse 3,4,5. dozları da olmam gerekirse olurum.

4 Beğeni
  • Matrix 4 fragmanı sonunda yayınlandı. Peki filmden umutlu musunuz?
  • Evet. Fragman bana bir ışık verdi.
  • Hayır. Eski tadı yok gibi görünüyor.
  • Kararsız kaldım. Film çıksın nasıl olduğunu göreceğiz.

0 oylayanlar

1 Beğeni

Fragmanda beni en çok heyecanlandıran yer Mindhunter’da Henry Ford’u oynayan aktörü görmek oldu sonda. :grin:

1 Beğeni

Pek umutlu değilim aslında. O aradığımız bilimkurgu tarzı değil de daha çok aksiyon tarzı bir film izleyeceğiz sanırım.

2 Beğeni

John Wick etkisinden çıkamazlarsa öyle olur. Umarım o bilimkurgu tadını alabiliriz.

Ben fragmanı izleyene kadar çok umutluydum filmden. Ama izledikten sonra biraz umutsuzluğa kapıldım. Aslında sadece birkaç dakikalık fragmanla buna karar vermemek gerek ama nedense bu his oluştu bende. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

1 Beğeni

Aksiyon tarafı güzel gibi görünse de ilk 3 filmin yerini asla alamaz. Zaten bildiğim kadarıyla Ajan Smith’te yok filmde ve ajan Smith’i seven biri olarak onun olmaması büyük bir eksi bana göre.

1 Beğeni

Bak o konuda haklısın. Gözüm aramadı değil. Bakalım Neo amca ve Trinity teyze neler yapacaklar. :face_with_hand_over_mouth: @Blackheart Kararsız kaldım ben de. Fragman pek bir ışık vermedi. Aslında Matrix 1 dışında diğer filmlerin de yüksek beklenti sonucu sinemalarda iken beğenmeyenlerde çoğunluktaydı. Seri olarak bakacaksak güzel bir bilimkurgu diyebiliriz ama.

1 Beğeni

Bir de kimse Keanu Reeves’e şu an ki saç- sakal imajının Neo’dan ziyade John Wick’i çağrıştırdığını söylememiş mi ya? Sanki Matrix’in içine John Wick girmiş gibi olmuş.

3 Beğeni

Filmi izlemeden güzel olmuş-olmamış demek zaten mümkün değil. Fragmanlar herkeste farklı izlenim bırakır. En başta da dediğim gibi ben biraz umutsuz hissettim. Fragmanda izlediklerimiz Thomas Anderson’un “uyanışından” öncesine aitse bana göre bazı çelişkiler meydana gelecek. En basitinden dış görünümü. Gerçi Wachowski’ler tüm bunları belli bir mantığa oturtacak yetenekte insanlar. Umarım öyle olur. İzleyip göreceğiz.

2 Beğeni

Ben filmi görene kadar mavi hapı yutuyorum ve her şeyi unutuyorum. Film gelince kırmızı hapı alıp tüm gerçekle yüzleşeceğim. :droplet: :baris: :drop_of_blood:

2 Beğeni

Matrix ve John Wick’in bağlantılı olduğu hakkında
teoriler vardı.

Bir de bu film John Wick 4 ile beraber vizyona girecekti ama pandemi patlak verince havada kaldı.

2 Beğeni

John Wick’te bazı sahneler var tuhaf ama Matrix’e bağlarlarsa iyi mi olur kötü mü olur bilemedim. Biri bir Suikastçının hikayesi bir aksiyon filmi, diğeri bilimkurgu filmi :man_shrugging:

1 Beğeni

Burada bahsettiğim teori var ama belli ki filmler gelmeden netlik kazanmayacak, bekleyip görecez artık.

2 Beğeni

Gençlikte büyük fanıydım ama üstüne geçen yıllardan sonra kültürel ve görsel birikim çok tavan yaptı be Matrix. İsminden parayı toplayıp gidelim bir yapım gelecek gibi duruyor, hiç hype lanamıyorum maalesef.

1 Beğeni

Oyunu kullanan herkese teşekkür ederim. Okumak isterseniz:

Macellan biyografisi okumak istiyorum ama kararsız kaldım.

• Stefan Zweig’tan okumalısın.
  • Laurence Bergreen(İş Bankası Biyografi)'den okumalısın.

0 oylayanlar

mih_200 (1)

2 Beğeni

Vikings dizisi son sezondan spoiler içermektedir.

Merhaba, öncelikle şuna göre cevap vermeyin; hangisi daha üzücü bir sahneydi veya hangisi daha havalı bir sahneydi diye. Mesela “Bjorn’ün ölümü çok havalıydı.”, “Ragnar’ın ölümü hüzünlüydü.” gibi cevaplar değil de direkt hangi ölüm sahnesini beğendiğinizi söylerseniz daha iyi olur.