Anket Teknesi

Çok teşekkürler üstat, 4-5 gün önce kitapla alakalı bir yazı okumuştum, o sebeple kitap çok ilgimi çekmişti. Arkadaşların anketinde görünce oyumu hemen verdim. Normalde böyle okum etkinliklerine katılmıyorum ama bundan sonra katılacağım gibi.

2 Beğeni

Başlık açıldı mı ve ne zaman okunacak?

Bugün açarım başlığı. 1 Aralık’ta başlıyoruz.

Edit: Başlık açıldı.

Sizce en anlamlı ve/ya en güzel logoya sahip yayınevi hangisi?

• Can
  • İthaki
  • Metis
  • Kronik
  • İletişim
  • Ayrıntı
  • İmge
  • Monokl
  • Diğer…

0 oylayanlar

’‘Yerli’’ otomobilimiz TOGG’ un logosunu beğendiniz mi?

TOGG yeni logo(1)

• Hayır Beğenmedim.
  • Evet Beğendim.
  • Kararsızım.
  • İlgilenmiyorum.

0 oylayanlar

İki tane yön. Ne ileri ne geri gidiyor. Ama geri gitmeye meyilli. Tıpkı hayatımız gibi. Helal olsun.

2 Beğeni

Ne amblemi ne de alttaki yazısı olmuş. Yeğene yaptırılan tarzda bir logo olmuş.

Toggalin ben ğidiyom

7 Beğeni

Ben yine alakalı alakasız her yerde görmekten midemin bulandığı selçuklu motifi üstüne ay yıldız cami minare vs. gibi yüz kızartıcı birşey olur diye bekliyordum ama kısmen beklediğimden daha modern, shitcoin logolarını andıran anlamsız bişey çıktı.

7 Beğeni

Hem logo hem yazı tipi çok basit, beğenmedim.

2 Beğeni

Logo falan bence önemsiz de, bu araç 2022 sonunda seri üretim bandından çıkınca kur bugünle aynı olsa dahi vergisiz fiyatı 1 milyon TL civarında olacak. Tahmini %60 vergi yükü binince ölur sana 1.6 milyon. Evet Türkiye’nin otomobili, orta sınıfımızın otomobili 1.6 milyon olacak.
Hükümetin ülkeye fayda sağlamaktan ziyade şov için kullandığı bu proje gelecek kendi ayağına bağ olacak dalga konusu olacak.

2 Beğeni

Bu dolar kuru sayesinde üretim bandını üretecek güce bile sahip değiliz şuan. Kasada metelik yokken fantezi bir projeye para harcanmaz. Milli Boeing projesi gibi rafa kaldırılır. Hadi diyelim rafa kaldırılmadı, üretildi; alabilecek olanlar bir avuç zengin. O zenginlerde Mercedes, Audi, Volkswagen, Bmw vb. yüzyıllık prestijli ve mühendislik harikası markalar dururken gidip Togg satın almaz… Valilere, kaymakamlara, ilçe başkanlarına tahsis edip dururlar Togg’u.

2 Beğeni

<…> çukur dizisinin simgesi gibi olmuş. Tek fark içinde 3 nokta yok :grinning:

7 Beğeni

Üç Cisim Problemi’nin üçüncü kitabında 513-544 sayfaları arası ters basılmış. Ancak sayfa numarası eksik değil.

Sizce ne yapmalıyım?
  • İade et, geri ver, değiştir
  • Önemli olan içerik saçmalama :d

0 oylayanlar

1 Beğeni

Hız kesmeden devam edin bence. :joy:

1 Beğeni

Şekil ve yazı tipini geçtim de ben renge çok fena takıldım.

@Srbs Nasıl bir orta sınıftan bahsediyoruz? :rofl: Eğer orta sınıf bunu alabiliyorsa bizim ne olduğumuzu ben tanımlayamıyorum.

2 Beğeni

Normalde bu tip bir araç orta sınıf için üretilir. Bugün aracın üzerinde çok fazla ekran ve süper teknoloji gözüktüğüne bakmayın. Yarın piyasaya çıktığında Nissan Qasqai ayarında bir şey olacak. Elektrikli olmasından ve pil maliyetlerinden dolayı, fiyatı da 1.5 milyon lira civarında olacak.
Orta sınıfın ortalama 5 bin maaş aldığı yerde 1.5 milyon birime orta sınıfa araba satmaya çalışmak imkansız olacak.
Bu şirketin ve mühendislerin suçu değil ama iktidarın suçu.

Umalım da sadece sendeki kitapta böyle bir durum olmuş olsun. O zaman farklı olur: Filanca tarihli basımda tek ters basılan kitap. :slight_smile:

1 Beğeni

Değişim yaptımmm …Reklamlar… Kitapyurduyla değişim çok rahat oldu. İnşallah yenisi de hemen gelir. Reklamlar bitti. :smiley:

@Pardus öyle bir ünvanı ellerimle teptim galiba :smiley:

1 Beğeni
Hangi yazarın kitaplarını daha başarılı buluyorsunuz?
  • Tess Gerritsen
  • Jean-Christophe Grangé

0 oylayanlar

İkisi de çok iyi bence. O yüzden oy kullanmadım.

1 Beğeni