Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Bu olabilir mi?

Bu filmi 2009 da DVD oynatıcıdan izlemiştik. Sonradan Cdyi çok aradım ama bulamadım. 2000 2009 arası bir yapım olabilir.

Film Amerikan filmiydi sanırım, etrafında mezarlık olan ıssız bir evde bir aile yaşıyordu. Ana karakter orta yaşlı bir kadındı ve 2,3 çocuğu vardı sayılarını tam hatırlamıyorum. Kadının işi cesetlerle ilgiliydi, evinde morg vardı ve uzuvları kopmuş cesetleri dikiyordu.
Hatırladığım iki sahne var.
Birinde kadın erkek bir cesedin kopmuş kolunu dikerken kolu yere düşürüyordu ve eğilip aldıktan sonra ceset ya tamamen canlanıyordu ya da az öncekinden farklı bir tarafa bakıyordu.
Diğer sahne ise eğlence arayan 2 kız 2 erkek arkadaş grubu mezarlıkta dolanıyordu ve ordaki kulübeye girip sevişirlerken insan kafatası görüp korkuyorlardı.
Abimin hatırladığı bir sahnede de ailecek yemek yiyorlardı, önlerinde kırmızı bir çorba vardı ve çocuklardan biri çorbaya tuz döktüğünde kadın bağırıyor. Olduğundan farklı davranmaya başlıyor.

Aradığım başka bir film daha var ama bu film hakkında çok detay hatırlamıyorum. Tv den 2010 2014 arası izlemiştim.
Filmde evli bir çift arabayla yolculuktalar ve gidecekleri yerden yanlışlıkla farklı bir yola sapıyorlardı sanırım. Yollar çok ıssız ve kurak, uzun süre yol gitmelerine rağmen bir türlü bir yere varamıyorlar ve bir süre sonra aynı yerlerden geçip durduklarını farkediyorlar. Sonrasında bir adamla mı karşılaşıyorlar noluyor hatırlamıyorum ama bir şekilde adam eşini kaybediyor ve onu bulmaya çalışıyor. En son hatırladığım sahnede yere gömülmüş bir kadın cesedi buluyordu adam, kadının sadece eli dışardaydı ve yüzüğüne bakarak karısı olduğunu anlıyordu. Ama karısı da olmayabilir.
Bir katil değilde şeytani bir güç varmış gibiydi. Filmin ismi de şeytan üçgeni, şeytan yolu, şeytan vs vs olabilir.

A cure of wellness olabilir mi?

1 Beğeni

Oymuş, teşekkür ederim.

1 Beğeni

Aramadığım site kalmadı ismini bulamıyorum bu filmin umarım burdan biri yazar. 2010 dan sonra çıkan bir film olduğunu biliyorum. Romantik ve bilim kurgu. Bir yapay zeka var uygulama evlilik garantisi veriyor. Onun dediği kişilerle ilişki yaşaman gerekiyor verdiği vakit kadar. Sonunda mutlak aşkı bulacağını söylüyor. Bir çift eşleşiyor. Sonra tekrar denk geliyorlar. Anlaşıp birlikte Ne kadar zamanları kaldıklarına bakmıyorlar. Sonra adam dayanamıyor basıyor. Kadın basmadığı için süreleri çok hızlı tükeniyor sonra kaçıyorlar. Meğerse bir simülasyon içinde olduklarını öğreniyorlar.
Hatirlayabildiklerim bu kadar umarım izleyen biri olmuştur

Black Mirror bölümü, Hang the DJ.

Teşekkürler buydu bahsettiğim demekki film olmadığı için bulamadım

1 Beğeni

Bı film vardı Adamın karısı cinayet işliyor ama suçsuz tüm deliller onu gösteriyor adamda planlar yapıp karısını hapishaneden kaçırıyordu ve birde çocukları vardı

Russell Crowe’un oynadığı Kaçış Planı olabilir mi?

1 Beğeni

https://www.imdb.com/title/tt1458175/

Dediğiniz doğru. Bir de Fransız versiyonu vardı; bulabilirsem onu da mesaja eklerim.

Ekleme: Orijinal film ise aşağıdaki:

https://www.imdb.com/title/tt1217637

1 Beğeni

Merhaba, çocukken izlediğim ama adını bilmediğim fantastik bir film var. Ben tam izlerken annem kanalı değiştirmişti. Bu nedenle çok fazla şey hatırlamıyorum. Filmi muhtemelen 2000’li yıllarda izlemiş olmalıyım. Yerli bir televizyon kanalıydı ama film yabancı bir filmdi ve Türkçe dublajlıydı. Tek hatırladığım sahnede elfe benzeyen iki adam vardı. Biri daha zayıfken diğeri şişmandı. Frodo ve Sam’e benziyorlardı ama film kesinlikle Yüzüklerin Efendisi değildi. Bu iki adam düşmanın kalesi diyebileceğim bir yerdeydiler ve önlerinde kilitli bir kapı duruyordu. Adamlardan biri kuma dönüştü ve anahtar deliğinin içinden geçerek kapının arkasına döküldü. Tüm hatırladığım bu ne yazık ki.

Evet cook teşekür ederim

1 Beğeni

Hayırlı akşamlar baya eskin izlemiş olduğum bir flim vardı hatırladığım sahneleri çok aradım ama bir türlü bulamadım…
hatırladığım sahenler ;
orta çağ zamanları doğu ülkesiydi Bağdat filan oalbilir
bir adam ve arkadaşı var bunlar hırsızlık filan yaparak geçimlerini sağlıyorlar
bir gün sultanın kervanı geçiyor ve bunlar kervanı soymaya çalışıyorlar galiba kervanın için de sultanın kızı var bir anda ona aşık oluyor ve ona ulaşmak istiyor ama bir türlü ulaşamıyor bu kıza sultanın veziri galiba aşık tahtı ele geçirmeye çalışıyor bir sahne de bu sultana bir mekanik at hediye ediyorlar atın arkasında bir kurmalı çark var ve onu kurup bu kral uçuyor, ve bu iki arkadaş ayrı düşüyor genç olan çocuk kıza aşık olmayan yani bir sihirli lambamı buluyor bir şey oluyor ve bir şekilde hap solan bir kabileyi kurtarıyor, bu kabile deki insanlara hayat hikayesini anlatıyor hırsızlık yapmamasını tavsiye ediyor bu çocuğa güzel elbiseler veriyor ama çocuğun aklı halen daha arkadaşındadır ve bu kabilelenin gizemli bir halısı var bu halının uçabildiğini söylüyorlar ve bu çocuk da bir yolunu bulup bu halıyı çalıp arkadaşını kurtarmak için yola koyuluyor

Merhaba,benimde adını kaç aydır aradığım korku filmi var.film şöyleydi.Bir yaşlı kadın elinde çuval ile çocukları kaçırıyordu onları kendi alemine ne mi falan götürüyordu işte birtane başrolümuz var bu başrolümuz kadın ve bir suç işleyip ev hapsi alıyor ve kız kardeşi yaşlı kadın tarafından yakalanıp çuvala konuluyor kadın kardeşini kurtarmaya çalışıyor.hatirladigim detaylar bunlar bulabilirseniz çok iyi olur iyi forumlar :slight_smile: