Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Uyumsuz değil mi, kitaptan uyarlanan?

3 Beğeni

bir ihtimal “fly 2” filminin giris sahnesi gibi geldi bana

1 Beğeni

Baya eskiden 2000’li yıllar hatta izlediğim bir filmdi bir grup arkadaş yüzen ev gibi bir tekneyle nehirde tatil yapıyorlardı timsah saldırıyordu , tüm timsah filmlerine baktım değil hiçbiri , yani bnm söylediğimde sırf gençler vardı 4ten fazla kişilerdi , bir tane buldum mesela bir an o sandım ama 4 kişi olduklarını görünce kapattım , çok sahne kalmadı aklımda sadece çok etkilenmiştim bu akşam bulasım geldi bulamadım , tek hatırladığım bindikleri şey ev gibiydi baya nehirde sonra timsahlar parçalıyordu içine giriyordu alttan, sonra karadada mücadeleleri devam ediyordu inş bulabilirsiniz

1 Beğeni

Dogru yere mi yaziyorum bilmiyorum ama yıllar önce televizyonda izledigim bir film var ormanda sanirim bir vardi evin etrafi mantar gibi biseyle buyulu cember yapiyor adam görünmez yaratiklar giremesin diye bir kitap gibi birseyin pesindeler bir fare var dönüşebiliyor kus falan oraya tasinan bir aile var cocuk bitek farkediyo bu olanlari bu kadar hatırlıyorum lutfen bulun ya yillardir ariyorum

1 Beğeni

Spiderwick Günceleri mi acaba?

1 Beğeni

veya

Olabilir mi?

1 Beğeni

Filmin adı turistas :v:

1 Beğeni

@SJack Bak filmini buldular. :smiley:

1 Beğeni

Yeterli veri bulunamadığı için cevabınıza uygun bir yanıt verilememektedir. :robot: :robot:

1 Beğeni

@meltem_yilmaz Filmin adının turistas olduğunu söylemiş. Ahhh ne biçim robotsun sen…

1 Beğeni

Uzaktan yakından alakası yok diyelim o zaman. :robot:

1 Beğeni

Herkese merhabalar. Benim bulmanızı rica ettiğim bir dizi ya da film var hangisi bilmiyorum aklımda sadece replik kaldı.
Bir kız çocuğu ve bir erkek çocuğu restoranda yemek yerlerken çocuk kıza; çaktırmadan arkana bak dünyanın en güzel kızı orda gibi bir şey söylüyordu. Kız da arkasına dönüp bakınca ayna görüyordu kendisini görüp gülüyordu çocuğa. Çocuklar da kumraldı yanlış hatırlamıyorsam kızın saçları sarımsı ve düzdü. Aklımda kalan sadece bu kısım. Benim bunu bulmam lazım yardım ederseniz çok sevinirim. Ama tekrar dediğim gibi dizi ya da film olabilir hiç emin değilim şimdiden teşekkürler.

Güncelleme: tesadüfi bir şekilde buldum gerek kalmadı :joy: ben yine de filmin adını yazayım

Sundays at Tiffany’s miş merak edenler olursa eğer :slight_smile:

1 Beğeni

Bu film olabilir mi ?

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar çocukken izlediğim bir film 90 lar en fazla 2003 tür sadece bir sahnesini hatırlıyorum sanki Superman kostümü gibi giymis bir adam dönme dolapa bağlanmış bir sahnesi var hep aklımda süper baba diye kelmis ama değil bulamadım hiç bulan olursa sevinirim

1 Beğeni

Bu filmi Trt1’de izlemiştim ben de. Tekrar izleyeyim hazır anımsamışken.

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar
Ben yıllar önce izlediğim ve hala arayıp bulamadığım bir filmi arıyorum dövüş filmi bi box spor salonda turnuva düzenleniyor her spor salonundan biri seçiliyor ve salonu temsil edecek bizimki çok hırslı ve azimli kendisinin seçilecrğini sanarken bi başkası seçiliyor buda bu duruma çok tepki gösteriyor o sünepe mi Seni temsil edecek diye salon sahibine tepki gösteriyo diğer elamanda duyuyor tabi bi gece bizimki koşu yaparken kıstırıyorlar Bunu bi kaç kişiyle bizimki hepsinin hakkını veriyo ama o adam orda ölüyor bu çok pişman ordan hiç ayrılmadan polise teslim oluyo yıllar sonra cezaevinden tahliye olup alkolik olup kötü bi hayat yaşıyor bi gün pislik içindeyken yere düşüp kalıyor dibi görüyor ve geçmişi aklına geliyor şınav çeker gibi kalkıyor ve başlıyor spor yapmaya Çok deli biri oluyor sokak dövüşlerinde biri bunu keşfedip kafes dövüşlerine çıkarıyor bi manita yapıyor kız bunu bi kulüpte dövüşürken görüyo Ve terkediyo onu bizimki dövüş dışında normal bi insan olduğunu açıklamaya çalışıyor kıza sonra antrenanlarda bunu motive etmek için adamın bi sözü vardı sana saygı duymuyorlar ve bu seni daha çok öfkelendiriyor gibi gibi beni çok etkileyen bir filmdi 7-8 yıldır arıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

1 Beğeni

Merhaba, benim hatırlayamadığım, fantastik bir filmdi, cadi olan iki kiz kardeş ıssız bir yerde (ormanda ya da ormana bakan bir yol kenarında olabilir) büyük bir evde babaları ile birlikte yaşıyorlardı. Biri turuncu digeri esmer ya da biri sarışın digeri esmer iki kiz kardeş. birgün yolunu kaybetmiş (sanirim aşırı kar yağışı yüzünden emin değilim) bir genç adam (sarışın mavi gözlü) bu kızların evine sığınıyor. İki kiz kardeş ve bu adam arasında ask ucgeni yaşanıyor. Kızların ucgenden haberi yok olduğunda da mücadele başlıyor. Ama oyle klasik cadılar büyüler asklar değildi, filmin mistik kasvetli bir havası vardi filmin rengi de bu şekildeydi fakat kızların otantik bir giyim tarzı vardi uyumsuz fakat dikkat çekecek bir sürü canli ve soft rengin bir arada oldugu. Filmin adini hatirladigim zamanlarda okudugum kadariyla film hikayeden cok kullanilan renklerle dikkat cekmisti ki benim icin de oyle olmustu ama sonra ismini unuttum yillardir da ariyorum.tarihiyle ilgili bilgim yok ama 2005 yili civarinda izlemistim, ismin de gunes alev yangin gibi birsey geciyor olabilir tamamen salliyor da olabilirim. simdiden okuyup zaman ayiran herkese tesekkur ederim

Not: bir de yine sanırım büyüler sözcüklerden cok büyük kazanlarda kaynatılarak yapılıyordu:)oyuncularinin unlu isimler oldugunu da düşünmüyorum ( belki de ben tanimiyorumdur), hatta filmde sadece 4 kisi de olabilir , iki kiz, babasi ve misafir olan adam baska birini hatirlamiyrm. Practical magic de degil.

1 Beğeni

Merhabalar, Burası çizgi roman yeri değil biliyoru m fakat adını biilmiyorum ve böyle bir başlık yoktu hatırlayan olur diye sormak istiyorum Karanlik bir ambiyansi olan siyah beyaz tam hatırlamıyorum bir kadin bir adam ve bir de yaşlı bir adam fakat kafasi su dolu bir kavanozun icindeydi ona profesör falan diyorlardi sanırım. Bir minibusleri vardi kadin veya adam ihanet ediyordu sanırım. +18 bir çizgi romandı. Uzun zamandır arıyorum tanıdık gelen var mı ??

1 Beğeni

Bu olabilir mi?

1 Beğeni

Bu filmi 2009 da DVD oynatıcıdan izlemiştik. Sonradan Cdyi çok aradım ama bulamadım. 2000 2009 arası bir yapım olabilir.

Film Amerikan filmiydi sanırım, etrafında mezarlık olan ıssız bir evde bir aile yaşıyordu. Ana karakter orta yaşlı bir kadındı ve 2,3 çocuğu vardı sayılarını tam hatırlamıyorum. Kadının işi cesetlerle ilgiliydi, evinde morg vardı ve uzuvları kopmuş cesetleri dikiyordu.
Hatırladığım iki sahne var.
Birinde kadın erkek bir cesedin kopmuş kolunu dikerken kolu yere düşürüyordu ve eğilip aldıktan sonra ceset ya tamamen canlanıyordu ya da az öncekinden farklı bir tarafa bakıyordu.
Diğer sahne ise eğlence arayan 2 kız 2 erkek arkadaş grubu mezarlıkta dolanıyordu ve ordaki kulübeye girip sevişirlerken insan kafatası görüp korkuyorlardı.
Abimin hatırladığı bir sahnede de ailecek yemek yiyorlardı, önlerinde kırmızı bir çorba vardı ve çocuklardan biri çorbaya tuz döktüğünde kadın bağırıyor. Olduğundan farklı davranmaya başlıyor.

Aradığım başka bir film daha var ama bu film hakkında çok detay hatırlamıyorum. Tv den 2010 2014 arası izlemiştim.
Filmde evli bir çift arabayla yolculuktalar ve gidecekleri yerden yanlışlıkla farklı bir yola sapıyorlardı sanırım. Yollar çok ıssız ve kurak, uzun süre yol gitmelerine rağmen bir türlü bir yere varamıyorlar ve bir süre sonra aynı yerlerden geçip durduklarını farkediyorlar. Sonrasında bir adamla mı karşılaşıyorlar noluyor hatırlamıyorum ama bir şekilde adam eşini kaybediyor ve onu bulmaya çalışıyor. En son hatırladığım sahnede yere gömülmüş bir kadın cesedi buluyordu adam, kadının sadece eli dışardaydı ve yüzüğüne bakarak karısı olduğunu anlıyordu. Ama karısı da olmayabilir.
Bir katil değilde şeytani bir güç varmış gibiydi. Filmin ismi de şeytan üçgeni, şeytan yolu, şeytan vs vs olabilir.

1 Beğeni