Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Merhabalar.Yıllar önce bi film izlemiştim filmin ismi güçlük formülüydü.Ama şimdi internete ve film sitelerine yazıyorum o isimde bi film bulunamamıştır uyarısı çıkıyor.Filmden hatırladığım bi kaç sahne var.Laboratuvarda insanlara aşırı güç yüklemesi yapan bi ilaç geliştiriliyor.Bu ilacı kullanan başrol oyuncusu çok güçlü bi adama dönüşüyor mesela tek eliyle sandalyeyle birlikte insanı kaldırabiliyor,duvardaki beton blokları kırabiliyor hatta biyere geç kalmıştı bu formülü arabasında kullandı ve araba süper hızlı giden bi arabaya dönüştü.
Ayrıca başka bi film daha var,bu filmin devamı da olabilir onun ismide görünmezlik formülü idi.o filmde de formülü kullanan adam görünmez olmuştu.ama sahneleri tam hatırlamıyorum.Bu filmleri bilen varsa bilgi verebilirse çok memnun olurum.

1 Beğeni

Merhaba bir süredir bir film arıyorum bir türlü bulamadım konusu üniversiteli ya da liseli bir kız görünmeyen birkaç varlık keşfediyordu sonrasında 4 tane farklı bir boyuta açılan bir kapı keşfediyordu bu muhafızlarda bu varlıkların nereden geldiğini anlatıyordu ve bu kız da bu varlıkları durdurmaya karar veriyordu şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.(filmi sanırım 2013 ile 2019 yılları arasında izlemiştim)

1 Beğeni

galiba star tvdeydi bir köpek ailesinin maceralarını anlatıyordu galiba diziydi.evin babası olan köpek gözlük takıyordu eşide mücevher

1 Beğeni

Acaba hayalet gemi olabilir mi orada da aynı herkes dans ediyor küçük kızda bir adamla dans ederken içlerinden demir geçiyor herkes bölünerek ölüyor kızın boyu kısa olduğu için bir tek o hayatta kalıyor

1 Beğeni

Güç bende artık film ismi

1 Beğeni

Merhaba! Aranıza yeni katıldım ve umarım keyifli bir ortamda sohbet ederiz.

Arkadaşlar, uzun zaman önce izlediğim bir film var ve adını hatırlayamıyorum, sanırım 2006 ya da 2008 tarihte izledim.

Filmin konusu şöyleydi:

Genç bir kadın, yeni tanıştığı erkek arkadaşı ve yakın dostları ile bir tatil için uzak bir yere kamp ve yürüyüş yapmaya giderler. Yürüyüş sırasında mücevherlerle dolu bir kutu bulurlar ve ardından esrarengiz ölümler başlar. İlk olarak kadının arkadaşlarından biri ölür ve daha sonra kadın üzüntüden intihar eder. Ölümler esrarengiz şekilde devam eder taki geriye bir kadın ve iki erkek kalana kadar.

Geriye kalanlar bu üç kişiden biri tatile plansız dahil olan genç kadının yeni tanıştı erkek arkadaşıdır.

Geriye kalan iki erkekten biri çantasını karıştırırken bir cep telefonu düşürür , neden yardım için arama yapmamıza izin vermedin yoksa katil sen misin diye onun üstüne yürürler kavga sonucu o adamı öldürürler yoksa katil sen misin diye.
Geriye bir kadın ve bir erkek kalmıştır.

Hayatta kalan kadın çantasından bir kamera çıkarır ve kayıt almaya başlar. Kamerayı bir taşın üstüne yerleştirir ve günün tarihini söyler ardından bir şeyler daha söyler.

Filmin başında tanıştıkları genç kadının yeni sevgilisi, o kadını boğarak öldürür ve mücevher kutusuna alır ve gider fakat kamerayı fark etmez .

Kamera, orada sınırda yaşayan sakinlerden bir çocuk tarafından bulunur.
Umuyorum bu açıklama yeterli olur filmi bulmak için.

Film beni çok etkilemişti, gerçekten filmin sonuna kadar katil aramıştım. Hatırlarsınız o zaman internet pek yaygın değildi, ben ozamanlar gündüzleri uyuyor sonra sabaha kadar bu tarz film izlerdim televizyondan :sweat_smile:

1 Beğeni

Çalıştıkları bankayı birbirlerinden habersiz aynı gün soyan 3 elemanın olduğu bir film vardı. Başrollerden biri Woody Harrelson’ dı diye hatırlıyorum. Bu filmi de bilen varsa yazabilirse çok sevinirim.

1 Beğeni

Scorched olabilir mi?

2 Beğeni

Evet bu film, teşekkür ederim. Uzun zaman önce izlemiştim çok eğlendiğimi hatırlıyorum ama şimdi baktım rotten tomatoes da %20 almış. Bir ara tekrar izleyeyim bakalım yine beğenecekmiyim.

2 Beğeni

Filmin Türkçe ismi Üşüttükler, sanırım :sweat_smile: 2008 2010 gibi ben de izlemiştim bu filmi, geçenlerde aklıma geldi yine izlemiştim

2 Beğeni

Benim filmden hala bir haber yok :nerd_face:

1 Beğeni

Ayrıca, karakterlerin ismini hatırlamadığınız için filmin IMDb sayfasında ana karakter ve yan karakterlerin isimlerini arayabilirsiniz. İzlediğiniz film Netflix’te olduğunu hatırlıyorsanız, Netflix’in “izleme geçmişi” bölümüne erişemiyorsanız bile, “Netflix bilimkurgu/fantastik filmler” gibi anahtar kelimeleri kullanarak arama yapabilirsiniz.

1 Beğeni

galiba walter mitty
(The Secret Life of Walter Mitty 2013)

1 Beğeni

Bı flim var gerilim adam böyle çıkılması imkansız binalar yapıyor ve birine gösterişli bı bina herkesi çalışıyor herkes çıkmaya çalışıyor ama adamda dahil herkes ölüyor

1 Beğeni

Bı flim var korku gibi kız oldurulmus bı seri katil tarafından hatta bı çok kız oldurulmus ama ruhları dolaşıyor kız kendi evinde öldürülmüş ordan cikamiyor

1 Beğeni

No Escape mi? Çıkılması imkansız derken tırmanmak tarzında mı?

1 Beğeni

Kaçış odaları gibi ama no escape değil gösterişli bı bina ama herkes ölüyor adamın işi bu çıkılması imkansız binalar tasarlamak ama bu sefer tasarladığı hayaletli gibi herkes ölüyor

Selamun aleyküm arkadaşlar bir film arıyorum ama bulamadım, evli bir çift bir orman evi yada köy yada kasabadan yeni ev satın alıyor ve taşınıyorlar, onlarla birlikte yakın arkadaşları olan başka bir çift geliyor, kasabada şerif var biraz insanları garip kasabanın küçük bir kız çocuğunu zincirlerle yada bir odada kapalı tutuyorlar. Bu yeni taşınanlar o kızı kurtarmaya çalışıyordu galiba. Ama aklımda en net kalan sahne bu iki erkek kadınların kocaları şerif ve köylüyle beraber birini ararken mi ne iki kadın evdeyken kasabasan erkekler geliyor eve kadınlardan birine tecavüz ederken kadının kocası geliyor tüfekle adamlardan birini vuruyor. Ormanın derinlikleri, ormanın karanlık köşesi olabilir böylr bir ismi vardı şimdiden teşekkürler

1 Beğeni

Arkadaşlar, benim yazdığım kriterlere uygun filmi bilen yok mu?

1 Beğeni

Oyuncular olarak hiç tanıdık biri yok mu? Yani bir film izlerken aradığınız filmdeki bir oyuncuya hiç denkbgelmediniz mi? Belki oyuncudan filmi çıkarabiliriz.

2 Beğeni